نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی می تواند زمینه ساز استفاده کشور از ایده های فناورانه منجر به تولید باشد

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۲ کد : ۱۰۰۱۴ معاونت فرهنگی تاپ خبر
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت در حوزه دانش بنیان نشانگر ظرفیت بالای فناورانه جهاد دانشگاهی است و این ظرفیت می‌تواند در ارتباط با سایر جوامع دانشگاهی، کشور را به سمتی پیش ببرد که در فناوری نوین از ایده و خلاقیت منجر به تولید و تجاری سازی بهره مند شویم.  
جهاددانشگاهی می تواند زمینه ساز استفاده کشور از ایده های فناورانه منجر به تولید باشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، محمدرضا منصوری در آستانه فرا رسیدن 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در راه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: جهاد دانشگاهی یک دانشگاه برتر در حوزه علم و فناوری است و فعالیت های آن کاربردی بوده و جهادگران این نهاد انقلابی در عرصه کار و عمل به خوبی درخشیدند لذا از ظرفیت بالایی در پذیرفتن ماموریت های حساس کشور بویژه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب برخوردار هستند.

وی بهره گیری از نیروهای متخصص و کاربردی را از الزامات گام دوم انقلاب دانست و افزود: مجموعه جهاددانشگاهی با خلاقیت و ابتکار عمل توانسته است به یک مجموعه کارآفرین و مهارت محور تبدیل شود و برکات این عملکرد را در ارتباط موثر جوامع دانشگاهی با صنعت با محوریت جهاددانشگاهی شاهد هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن به چشم انداز کشور در حوزه علم و فناوری در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: پیشگامی کشور در حوزه علمی منوط به بهره گیری از توان علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و کاربردی جامعه دانشگاهی بویژه جهاددانشگاهی است تا بتوانیم جزو 10 کشور برتر جهان در حوزه علم و فناوری باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اقدامات فرهنگی، فناورانه و ترویجی جهاد دانشگاهی با محوریت تولید چگونه باید صورت گیرد، گفت: جهاددانشگاهی به عنوان مجموعه توانمند علمی در فناوری اطلاعات مطرح است و فعالیت در حوزه دانش بنیان نشانگر ظرفیت بالای فناورانه این نهاد است و این ظرفیت می‌تواند در ارتباط با سایر جوامع دانشگاهی، کشور را به سمتی پیش ببرد که در فناوری نوین از ایده و خلاقیت منجر به تولید و تجاری سازی بهره‌گیری شود.

منصوری کرد: کار جهادی توام با تلاش مضاعف از ویژگی‌های بارز جهادانشگاهی به عنوان یکی از کاربردی ترین نهادهای علمی کشور است و از آنجاکه جوانگرایی اولویت مهم بیانیه گام دوم انقلاب است وجود نیروی انسانی جهادگر جوان در تحقق مفاد این بیانیه تاثیرگزار است.

وی ارتقای جایگاه علمی کشور را از برکات تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دانست و افزود: بکارگیری توان جهاددانشگاهی در رونق تولید به عنوان شاخص اصلی در بیانیه گام دوم انقلاب، راهکاری عملی در گشایش اقتصادی در کشور است.

 


نظر شما :