تشریح طرح پیشنهادی مرکز "نوآوری و شکوفایی حوزه جوانان" در فرمانداری اراک

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۱ کد : ۱۰۴۰۱ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال
طرح پیشنهادی مرکز نوآوری و شکو فایی حوزه جوانان با عنوان شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در استان مرکزی در فرمانداری اراک مورد بررسی قرار گرفت.
تشریح طرح پیشنهادی مرکز "نوآوری و شکوفایی حوزه جوانان" در فرمانداری اراک

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر حسین بختیاری فرماندار اراک، 10 مرداد در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان که در راستای راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه جوانان تحت عنوان برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان صورت گرفت؛جهاددانشگاهی را نهاد تحقیقاتی کشور و مجموعه ای علمی، پژوهشی، آموزشی و بستری جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی می تواند در راستای اقدامات کارشناسی بصورت علمی یاریگر جامعه و جوانان باشد.

مهندس مسعود شهرجردی رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی در ادامه، اظهارکرد: سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی 2 وظیفه تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان را بر عهده دارد و تاکنون در راستای انجام این وظایف اقدام به راه اندازی 3 پارک علم و فناوری و 24 مرکز رشد واحدهای فناور نموده است.

وی افزود: مراکز نوآوری و شکوفایی شامل تیم هایی هستند که به عنوان هسته ها و واحدهای فناور شناخته می شوند و هدف آنها ایجاد یک اکوسیستم حاوی استارتاپ ها، شتاب دهنده ها، سرمایه گذاران، فروشندگان و موسسات دانشگاهی است.

 شهرجردی با اشاره به اینکه متخصصان مراکز منش به دنبال این هستند که خدماتی را به افراد خلاق و دارای ایده کسب و کار ارائه دهند، گفت: در این مراکز بناست تا فضا، اینترنت و سایر امکانات و خدماتی را که در توان مجموعه جهاددانشگاهی است در اختیار ایده پردازان قرار گیرد.

فاطمه غنی پور مدیر سازمان تجاری سازی فناوری اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در ادامه با بیان اینکه مراکز نوآوری و شکوفایی کسب و کارهای فناورانه که تحت عنوان مرکز شتابدهی در جهاددانشگاهی راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: در این مراکز به دانشجویان آموزش داده می شود که چگونه به یک ایده بکر و ناب دست یابند و پس از آن تیم خود را چگونه تشکیل دهند و در نهایت ایده خود را به یک کسب و کار نوپا با قابلیت اجرا و جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل نمایند.

وی اذعان کرد: جوانان موتور توسعه اشتغال هستند و به منظور جلوگیری از سرگردانی نیروهای فکری و فناوری جوانان و ارتباط بین ایده فناوری و اختراعات ایجاد شده، سامانه فن یوز با هدف مدیریت منابع فکری و بکار گیری اختراعات و ابداعات افراد نوآور به همت جهاددانشگاهی راه اندازی شده است.

این مقام مسئول بسترسازی جهت برانگیختن جوانان و ایده پردازان دانشگاهی و تجاری سازی ایده های نوآورانه، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی با تاکید بر ظرفیت های محلی ومنطقه ای، ایجاد فضای لازم جهت رشد و گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی بین جوانان، شناسایی و بستر سازی برای پیاده سازی ایده های نو و ایجاد تعامل سازنده میان صاحبان ایده و نهادها و سازمان های ذیربط  از جمله اهداف مراکز نوآوری و شکوفایی بیان کرد.

شایان ذکر است؛ در صورت تامین اعتباز از سوی سازمان ورزش و جوانان استان مرکزی، مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه جوانان با همکاری جهاددانشگاهی راه اندازی خواهد شد.


نظر شما :