مراسم نکوداشت پروفسور قوام زاده برگزار شد

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۰ کد : ۱۲۹۳۳ معاونت فرهنگی تاپ خبر
مراسم نکوداشت پروفسور قوام زاده پدر پیوند مغز استخوان ایران در راستای تقدیر از یک عمر تلاش ایشان با حضور مسئولین کشوری و استانی در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.
مراسم نکوداشت پروفسور قوام زاده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، صبح امروز، ۱۸ آبان ‌ماه آیین نکوداشت پروفسور اردشیر قوام‌زاده، پدر پیوند مغز استخوان ایران به همت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی ، جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، استانداری مرکزی، اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، دانشگاه علوم پزشکی استان  و دیگر دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات شهدای دانشجو دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.
آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت : بزرگداشت این شخصیت علمی در استان مرکزی فعالیتی ارزشمند برای این طیف علمی است‌.

امام جمعه اراک در ادامه افزود : این شخصیت علمی از شهرستان تفرش برخاست و موفقیت‌های علمی بزرگی در حوزه پیوند مغز استخوان را توسعه داد و زمینه ورود جوانان دانشمند را فراهم کرد.

در ادامه مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: این استان آمادگی راه‌اندازی مرکز پیوند مغز استخوان غرب کشور را با توجه به ظرفیت علمی و درمانی خود دارد.

اکرمی خاطرنشان کرد: استان مرکزی استان مفاخری همچون قوام‌زاده است و وجود ایشان مدرکی بر این مدعا است و این استاد فرهیخته یکی از برگ‌های زرین علمی و پزشکی استان مرکزی است که باید به نسل جوان شناسانده شود.

جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: استاد قوام زاده الگوی مناسبی برای جامعه پزشکی به ویژه دانشجویان این رشته تحصیلی نه تنها در ایران بلکه در دنیا به شمار می روند و افتخار استان مرکزی است.

رونمایی از تمبر نکواشت استاد قوام‌زاده، نام گذاری کلینیک فوق تخصصی بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک به نام استاد قوام‌زاده و بازدید از بیمارستان آیت خوانساری اراک از دیگر بخش‌های جانبی این آئین بود.

شایان ذکر است : پروفسور اردشیر قوام زاده، پدر پیوند مغز استخوان ایران یکی از مفاخر علم پزشکی این کشور است، او در در سال 1319 از مادری تفرشی و پدری تهرانی در شهر تهران متولد شد. کسی که علیرغم بازیگوشی در دوران کودکی، به صورت جدی وارد وادی علم و تحصیل شد و پس از چندین سال تحصیل و کسب علم در دانشگاه های اتریش و سوئیس به ایران بازگشت و مرکز بزرگ تحقیقات سرطان و مراکز متعدد پیوند مغز استخوان را در ایران راه اندازی کرد و امید به بهبودی و معالجه را در میان بیماران صعب العلاج افزایش داد


نظر شما :