به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛

کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» رونمایی شد

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۴ کد : ۳۳۱۶ معاونت فرهنگی تاپ خبر
کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» با حضور مولفین و مسئولان جهاددانشگاهی استان مرکزی در سالن جلسات این نهاد رونمایی شد .
کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» رونمایی شد

 

به گزارش ایسنا ، منطقه مرکزی، در این مراسم مسعود شهرجردی سرپرست جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی درخصوص فعالیت‌های سازمان انتشارات جهاد‌دانشگاهی گفت: این سازمان همزمان با تشکیل جهاد‌دانشگاهی در استان فعالیت خود را آغاز کرد و فعالیت‌های خوبی از قبیل تالیف، ترجمه و ... طی این سال‌ها انجام داده است. این سازمان همچنین و ‌هر سال مسابقه‌ای تحت عنوان‌ جشنواره کتاب سال دانشجویی در سطح کشور برگزار می‌کند .

وی گسترش فرهنگ کتابخوانی را از اهداف جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد و افزود: بر این اساس فعالیت هایی همچون رونمایی از کتاب در دستور کار سازمان انتشارات‌ این نهاد قرار گرفته است .

شهرجردی خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی‌ استان، ماهیانه یک کتاب توسط این نهاد رونمایی خواهد شد .

براساس این گزارش، مصطفی یوسفی‌راد، مولف کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» نیز در این مراسم تفکر و اختیار را مهم‌ترین ویژگی انسان‌ دانست و گفت: تالیف این کتاب این فرصت را در اختیار اسنان قرار می دهد که تجریبات خود در حوزه های نظری و عملی را به جامعه ارائه کند .

وی فعالیت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان در خصوص چاپ و انتشار کتاب را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: امید است که دانشجویان رشته‌های زمین‌شناسی، عمران، مهندسی معدن و ... با مطالعه این کتاب، ضعف‌های آن را برطرف سازند . 

مهدی صفری دیگر مولف کتاب مسائل کاربردی در زمین‌شناسی نیز با اشاره به شرایط کشور از بعد پدیده های زمین‌شناسی و ضرورت پیشگیری از حوادث غیر‌مترقبه و حوادث ناشی از پدیده‌های زمین شناسی بر لزوم اطلاع‌رسانی درست در این زمینه تاکید کرد و افزود: هرچند کتاب‌های مختلفی در این حوزه وجود دارد ولی توجه به مباحث کاربردی در این زمینه نیز لازم و ضروری است .

گفتنی است، کتاب مسائل کاربردی در زمین شناسی مهندسی در ۱۰ فصل توسط مصطفی یوسفی‌راد، مهدی صفری و میلاد جهانی تالیف و توسط انتشارات جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی به چاپ رسیده است .


نظر شما :