جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
دوشنبه, 01 آبان 1396
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

معاون جهاد دانشگاهی استان مرکزی در بازدید از تسنیم: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک راه‌اندازی می‌شود

جهاددانشگاهی اراک

معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک تاسیس و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، "اکبر فراهانی" معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی با حضور در دفتر سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، عملکرد جهاد دانشگاهی استان مرکزی را تشریح کرد.

"مجید جمالو" سرپرست اداره برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی، معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی را در این بازدید همراهی کرد.

اکبر فراهانی در این بازدید پس از تشریح کامل مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم از نحوه فعالیت این خبرگزاری و چگونگی تعامل آن با دستگاه‌های اجرایی به برقراری ارتباط مستمر این خبرگزاری با بخش‌های مختلف مرکز آموزش‌ عالی جهاد ‌دانشگاهی تاکید کرد.

معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به اهمیت حوزه خبر اظهار داشت: حوزه خبررسانی یکی از حوزه‌های سخت و پرمشغله است ولی شاید به واسطه تعداد خبرگزاری‌ها، شغل خبرنگاری کم‌رنگ شده و نیازمند است، کمی توجه به این حرفه بیشتر شود، خبرنگار مانند رزمنده‌ای می‌ماند که در میدان عمل قرار می‌گیرد، مدافع حقوق مردم، منافع ملی و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی است.

مشروح گفت‌و‌گوی تفصیلی خبرنگاران تسنیم با "اکبر فراهانی" معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان‌مرکزی در زیر می‌آید:

تسنیم: جایگاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی بین کل کشور در چه رتبه‌ای قرار دارد؟

فراهانی: جهاد دانشگاهی در سال 1359 در راستای اهداف انقلاب فرهنگی ایران تاسیس شده و در استان مرکزی همزمان با تاسیس کل کشور در آبان ماه همان سال افتتاح شده‌ است، در اساس‌نامه جهاد دانشگاهی بر فعالیت‌های فرهنگی و تحقیقاتی به جهت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکید شده‌ است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی جهاد دانشگاهی را پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی، خدماتی کشور می‌داند در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی اساس‌نامه جدیدی به تصویب رساند و جایگزین اساس‌نامه قبلی کرد و در حال حاضر جهاد دانشگاهی در چهار حوزه کاری بر مبنای اساس‌نامه مصوبه شورای عالی فرهنگی فعالیت دارد که شامل پژوهش، آموزش، فرهنگ اطلاع‌رسانی، اشتغال و تجاری‌سازی است.

در مجموع کل کشور 80 واحد، جهاد دانشگاهی فعال داریم که یکی از آن واحد‌ها استان‌ مرکزی است، ما در هر چهار حوزه پژوهش، آموزش، فرهنگ اطلاع‌رسانی، اشتغال و تجاری‌سازی فعالیت داریم، حوزه پشتیبانی هم باید ایجاد شود.

در گروه پژوهشی سه گروه پژوهشی مصوب داریم که شاید در بین دیگر دانشگاه‌های استان وجود ندارد.

تسنیم: چشم‌انداز شما در این بخش چگونه تعریف شده است؟

فراهانی: چشم‌اندازی که در این بخش داریم تاسیس پژوهشکده توسعه منطقه‌ای است که در حال پی‌ریزی و برنامه‌ریزی این بخش هستیم و تا پایان سال 1396 بتوانیم مجوز و اقدامات اولیه برای تاسیس این پژوهشکده را از وزارت علوم دریافت کنیم.

تسنیم: فعایت پژوهشکده بر چه اساسی خواهد بود؟

فراهانی: هدف و برنامه پژوهشکده توسعه علم و پژوهش است، شاید سطح علمی پژوهشکده‌ها که فعالیت علمی انجام می‌دهند در سطح مطلوب نباشد ولی وقتی پژوهشکده‌ها زیر نظر و مجموعه وزارت علوم مجوز بگیرند به این مفهوم است که در سطح دانشگاه‌ها فعالیت دارند و این نخستین پژوهشکده در استان مرکزی است که ما به دنبال تاسیس آن هستیم.

در بخش آموزش جهاد دانشگاهی در سطح استان مرکزی پنج مرکز آموزش و سه مرکز آموزش علمی‌کاربردی با حدود 1700 دانشجو داریم و در شهر اراک و ساوه دو مرکز آموزش تخصصی داریم که آموزش‌های کوتاه مدت تخصصی را ارائه می‌دهیم.

 در بخش فرهنگی و اطلاع‌رسانی بخشی از آن دانشگاهی و بخشی خارج از دانشگاه مشغول فعالیت هستند و دو خبرگزاری در مجموعه جهاد دانشگاهی جهت اطلاع‌رسانی با نام دانشجویان ایران ایسنا و خبرگزاری بین‌المللی قرآنی ایکنا در اراک فعالیت دارند.

در حوزه اشتغال و تجاری‌سازی حدود 10 سال است که در زمینه اشتغال تاسیس و فعالیت دارد که در جهت همیاری با مسئولان انجام می‌شود و در تلاش هستیم که در راستای آموزش کارآفرینی و ایجاد کسب و کارجوانان حرکت کند.

بر همین اساس یک مرکز به نام رشد در نیمور محلات داریم که در جهت تاسیس شرکت‌های دانش بنیان با جوانان همکاری می‌کنند و بنا بر آمار داده شده تا به حال پانزده شرکت در این مرکز مشغول به‌کار هستند.

تسنیم: شرکت‌های دانش‌بنیان تحت نظارت جهاد دانشگاهی به شکل حمایتی می‌شوند و تاکنون چه دستاوردی در این زمینه داشتید؟

فراهانی: مجموعه جهاد دانشگاهی به طور کل یک نهاد دانش‌بنیان است و همه مسئولیت‌هایی که به آن سپرده می‌شود در جهت توسعه علم و دانش و همچنین تبدیل دانش به ثروت‌اندوزی است.

درباره پژوهش‌های انجام شده به دلیل داشتن گروه پژوهشی علوم انسانی، پژوهش‌هایی را در راستای اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان مرکزی مورد بررسی قرار دادیم و سند اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری را در سال 1390 تدوین کردیم که مورد توجه و استقبال قرار گرفت، در سال‌های بعد بیشتر توسعه و سرمایه‌گذاری که در استان انجام شد که براساس تحقیق‌های همین سند صورت گرفته است و سعی می‌کنیم تمامی آمار و اطلاعات را به روزرسانی کنیم و همه اخبار و اطلاعات و پژوهش‌های انجام شده را به مسئولان ارائه می‌دهیم.

شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فن‌آوری در حوزه‌های کشاورزی، انرژی فعالیت می‌کنند و همه جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه و یا در حال تحصیل هستند که با هدایت اساتید مراکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی یا دانشگاه‌های سطح منطقه  با طرح‌ها و ایده‌های مختلف عمل می‌کنند.

تسنیم: در بخش مرکز ناباروری رویان و عملکرد آن هم توضیح دهید؟

فراهانی: رویان یکی از مراکز فوق تخصصی استان مرکزی است که در سال 1393 کار خود را آغاز کرده است، پس از افتتاح این مرکز بر این باور بودیم که آمار ناباروری در استان مرکزی نسبت به استان‌های دیگر کمتر باشد ولی متاسفانه با مراجعه‌هایی که از شهر اراک و شهرهای استان داشتیم این گونه نبود.

بر اساس آمار و اطلاعات به‌دست آمده تاکنون مشخص شد که وضعیت ما در بحث ناباروری از  استان‌های محروم هم محروم‌تر است.

 برای زوج‌های نابارور تا به حالا حدود هجده هزار پرونده در مرکز رویان تشکیل شده‌ است  و البته این آمار فقط متعلق به استان خودمان نیست ما به دیگراستان‌ها مانند لرستان و همدان که فاقد مرکز ناباروری هستند هم خدمات می‌دهیم، قابل ذکر است که جهاد دانشگاهی در تلاش است در این استان‌ها هم مراکز ناباروری راه‌اندازی کند، مقطع دو سالی که مرکز رویان استان مرکزی در حال فعالیت است.

 حدود چهار صد نوزاد متولد شده داشته‌ایم، البته به سبب خارج شدن زوج‌های نابارور از لیست پرونده‌های مرکز، پس از قطعی شدن باروری و مراجعه به پزشکان خارج از مرکز و عدم  ادامه روند پزشکی زوج این آمار نمی‌تواند دقیق باشد.

تسنیم: در رابطه با طرح کنگره ملی مبارزه با مواد مخدر که با کمک جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود توضیح بدهید؟

فراهانی: این کنگره مصوبه وزارت کشور بوده‌ با حضور وزیر کشور در استان مرکزی مصوب شده است و متولی اصلی آن استانداری و دبیرخانه شورای مبارزه با مواد‌مخدر است با توجه به تحقیقات و مطالعات انجام شده با کارگروه‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی، موضوع علمی این مبحث به جهاد دانشگاهی محول شده‌ است، تا با همکاری و همیاری دانشگاه‌های استانی این کنگره برگزار شود.

فعلا در مرحله کارهای مقدماتی کنگره هستیم و تاریخ پیشنهادی هم همان بهمن است، احتمال دوم در مورد تاریخ برگزاری کنگره، اردیبهشت 97 است.

تسنیم: مهمترین مشکلات جهاد دانشگاهی از نظر شما چیست؟

فراهانی: خوشبختانه ما با نیروی انسانی خوش‌فکر و سرآمد که در مجموعه جهاد دانشگاهی داریم مشکل خاصی نداریم، ولی موضوع منابع مالی که به طور کلی در تمامی کشوربا آن روبه‌رو هستند را داریم، ما همکاران پرتلاشی با ارائه ایده‌های متفاوت داریم، ولی نمی‌توانیم طرح‌ها و پروژه‌ها را در سطح استان اجرایی کنیم.

پیشنهاد‌هایی را به مرکز خودمان و استانداری دادیم، تاکنون در مسیر توسعه رویان استان هستیم، مراکزی مانند مرکز تحقیقات سلول‌درمانی، هم راه‌اندازی و به شکل مرکز درمانی و سلول‌درمانی کلینیکی شروع به فعالیت داریم.

ایده پژوهشی بسیار زیاد است، ولی به سبب منابع مالی، جهاد دانشگاهی به تنهایی توانایی و امکان استقرار تمامی مراکز و بهره بردن از تجارب را ندارد، امیدواریم که مسئولان استان جهاد دانشگاهی را در این زمینه یاری دهند که بتوانیم در سطح استان اهداف پژوهشی را انجام دهیم.

تسنیم: با توجه به گلایه بسیاری از مراکز آموزشی، دانشگاهی استان وضعیت جذب دانشجوبرای جهاد دانشگاهی به چه صورت است؟

فراهانی: وضعیت دانشجو با توجه به توسعه‌، بخش آموزش عالی در سطح کشور صورت گرفته‌ است، جذب دانشجو کار سختی است ولی مراکز جهاد دانشگاهی همیشه تلاش کردند رشته‌هایی را تاسیس و تدوین کنند که به صورت میان رشته‌ای باشد و بازار کسب‌ و‌ کار را به خوبی دربرگیرد.

مراکز آموزش‌ عالی که داریم، در دانشگاه علمی‌کاربردی تعریف شده‌ است و غالب رشته‌های مراکز هم فنی‌ و مهندسی هستند که داوطلب بیشتری دارد، رشته‌های مدیریت و علوم‌انسانی مانند حقوق، اشباع شده نیست و می‌تواند بازار کار داشته‌ باشد، البته این کم شدن نسبت دانشجو با مراکز در آمار جذب دانشگاه ما هم اثر گذاشته است.

تسنیم: در مراکز جهاد دانشگاهی چند رشته تدریس می‌شود؟

فراهانی: مجموع رشته‌های آموزش‌عالی جهاد دانشگاهی، در مرکز اراک حدود 22 رشته است در مرکز ساوه حدود 10 رشته، نیمور محلات 10 رشته که مجموع 44 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تدریس می‌شود.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
37
مطالب
1330
نمایش تعداد مطالب
1024145
  • جهاد دانشگاهی استان مرکزی
  • دانشگاه پردیس اراک - جهاد دانشگاهی
  • نشست روسای جهاد دانشگاهی
  • مرکز درمان ناباروری امید رویان

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به اراک سفر می کند


یکشنبه, 30 مهر 1396

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به اراک سفر می کند.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سیدجعفر نظام دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، با اعلام این خبر افزود: دکتر مرتضی ضرابی در سفر یک روزه خود به شهر اراک در روز دوشنبه یکم آبان ماه، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی اراک نشستی علمی تخصصی با متخصصی زنان و زایمان، آنکولوژی، مسئولین بیمارستان ها و ماماهای استان خواهد داشت.وی بازدید از بیمارستان قدس اراک، نشست خبری با...ادامه مطلب...

سرپرست مجتمع حقوقی و خانواده دادگستری استان مرکزی: اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی استان در زمینه درمان ناباروری قابل تقدیر است

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

سرپرست مجتمع حقوقی و خانواده دادگستری استان مرکزی از اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی استان در زمینه درمان ناباروری تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، حجت الاسلام نصرت اله کلانتری در بازدید از مرکز فوق تخصصی تحقیقاتی درمانی امید رویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی، افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد ارزشی و انقلابی، از بطن جامعه اسلامی ایران تشکیل شده و رشد و بالندگی خود را آغاز کرده است و امروز شاهد هستیم که این...ادامه مطلب...

برگزاری نشست تخصصي "بررسي روشهاي كاربردي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري در آن" ويژه دانشجويان مركز علمي كاربردي جهادانشگاهي اراك

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

نشست تخصصي ررسي روشهاي كاربردي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري در آن، به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، 27 مهرماه با حضور جمعي از دانشجويان اين مركز در سازمان جهادكشاورزي استان مركزي برگزار شد.  بر گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دانشجويان رشته هاي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري اطلاعات در سازمان، مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با حضور در سازمان...ادامه مطلب...

ارائه آثار فناورانه دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در دوازدهمين نمايشگاه تخصصي "الكامپ"

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

دوازدهمين نمايشگاه تخصصي الكامپ در اراك با ارائه آثار فناورانه دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در محل نمايشگاه هاي غرب كشور در اراك گشايش يافت. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، آثار فناورانه دانشجويان انجمن هاي علمي ميان رشته اي صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در قالب غرفه اي در نمايشگاه الكامپ در محل نمايشگاه هاي بين المللي اراك برپا شده است. نمايشگاه الكامپ با حضور 70 شركت كننده در...ادامه مطلب...

انتصاب معاون پژوهشي جهاددانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران جوان استان مركزي

IMAGE

چهارشنبه, 26 مهر 1396

معاون پژوهشي جهاددانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران جوان استان مركزي انتخاب شد.به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان مركزي، طي حكمي از سوي دكتر سعيد حميدي به عنوان دبير ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري استان مركزي و رئيس دانشگاه اراك، معاون پژوهش و فناوري جهاد دانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران برتر حوزه پژوهشگران جوان استان مركزي منصوب شد. همچنين مسئوليت كميته مستندسازي...ادامه مطلب...

نشست «آسيب شناسي مسابقات قرآن اوقاف» برگزار شد

IMAGE

سه شنبه, 25 مهر 1396

 نشست تخصصي «آسيب‌شناسي مسابقات قرآن اوقاف» با حضور حجت‌الاسلام عبدالله حسينخاني، رئيس اداره امور قرآني اداره‌كل اوقاف و امور خيريه استان، مريم سعيدي داور مرحله سراسري چهلمين دوره مسابقات قرآن اوقاف، محدثه مؤمني متسابق استان در رشته ترتيل چهلمين دوره مسابقات اوقاف، محمد شريفي، حائز رتبه عالي حفظ ۱۰ جزء چهلمين دوره مسابقات اوقاف و استاد صابري نسب پيشكسوت و چهره قرآني كشور 24 مهر به میزبانی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی...ادامه مطلب...

ارائه آثاردانشجويان انجمن هاي علمي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در نمايشگاه هاي "توانمندي ها و مشاغل خانگي بانوان كشور"

IMAGE

سه شنبه, 25 مهر 1396

دومين نمايشگاه توانمندي ها و مشاغل خانگي بانوان كشور با ارائه آثار فناورانه و هنري دانشجويان دختر مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در محل نمايشگاه هاي بين المللي اراك گشايش يافت.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سيد فرشاد ميرداودي، مسئول امور دانشجوي و فرهنگي مركز در حاشيه برپايي اين نمايشگاه، اظهاركرد: انجمن هاي علمي اين مركز با آثار فناورانه، هنري، صنايع دستي و ... دانشجويان دردومين نمايشگاه توانمندي بانوان و...ادامه مطلب...

تقدیر مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي و دبير كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي از زحمات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) و خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)

IMAGE

یکشنبه, 23 مهر 1396

به واسطه تلاش خبرگزاري‌هاي جهاد دانشگاهي استان مركزي در انعكاس رويدادهاي حوزه فرهنگي و اجتماعي و نگاه تحليلي به اين حوزه‌ها، غلامرضا فتح آبادي، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي و دبير كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي از زحمات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) و خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) تقدير بعمل آورد.ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه "اقتصاد مقاومتي" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي ارك


شنبه, 22 مهر 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، نمايشگاه اقتصاد مقاومتي با موضوع راه حل خودموني در اين مركز افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در حاشيه برپايي اين نمايشگاه، اظهاركرد: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و با توجه به نامگذاري شعار سال، نمايشگاه اقتصاد مقاومتي با موضوع راه حل خودموني از 22 مهرماه در اين...ادامه مطلب...

دفتر ايكنا در خمين افتتاح شد

IMAGE

چهارشنبه, 19 مهر 1396

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دفتر خبرگزاري ايكنا، با حضور مسئولين شهرستان خمين ،معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي و جمعي از فعالان قراني  در دانشكده علوم قرآني شهرستان خمين ، دوشنبه ۱۷ مهرماه افتتاح شد. اين افتتاح همزمان با مراسم استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشكده علوم قرآني خمين انجام شد، اين دانشكده طي تعامل با دفتر مركزي خبرگزاري ايكناي استان در اراك، مكاني را به عنوان دفتر ايكنا در خمين اختصاص داد، تا از اين پس...ادامه مطلب...

توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ آزمون آموزش دهندگان سوادآموزی برای 275 داوطلب برگزار شد

IMAGE

یکشنبه, 16 مهر 1396

سرپرست مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی در اراک از برگزاری آزمون آموزش دهندگان سوادآموزی برای بیش از 275 داوطلب در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، مهدی علی سلیمان با اعلام این خبر افزود: سازمان نهضت سوادآموزی با همکاری جهاددانشگاهی یکی از بزرگ ترین پروژه های آموزش مجازی به روش MOOC را به مرحله اجرا درآورده که تاکنون 275 داوطلب در استان مرکزی در این آزمون شرکت کرده‌اند. وی تصریح کرد: افرادی که دوره را...ادامه مطلب...

مانور آموزشي اطفاء حريق در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد

IMAGE

چهارشنبه, 12 مهر 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري سازمان آتش نشاني اراك، دوره آموزشي اطفاء حريق در محوطه اين مركز آموزشي برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، عليرضا سبزآبادي از كارشناسان سازمان آتش نشاني استان مركزي در اين دوره آموزشي كه امروز،12 مهرماه با حضور جمعي از اساتيد، دانشجويان و كاركنان برگزار شد، آموزش هاي لازم جهت ايمني و پيشگيري از آتش سوزي و روش هاي مقابله و اطفاي حريق...ادامه مطلب...

ديدار سرپرست و كاركنان مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با خانواده شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس


سه شنبه, 11 مهر 1396

به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز و با مشاركت دانشگاه جامع علمي كاربردي استان مركزي و بنياد شهيد و ايثارگران شهرستان اراك از خانواده معظم شهيدان عطيفه و شهيد تاج دين با حضور دكتر ذوالانواري، رياست دانشگاه جامع علمي كاربردي و مهندس شهرجردي، رئيس مركز آموزش علمي كاربردي اراك و انصاري، رئيس بنياد شهيد شهرستان اراك و جمعي از كاركنان اين مركز بازديد به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در اين...ادامه مطلب...

بيان خاطرات دوران دفاع مقدس در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 05 مهر 1396

همزمان با هفته دفاع مقدس و ارج نهادن به دلاورمردي هاي جوانان، خاطرات دوران دفاع مقدس توسط عباس سميعي از دانشجويان پيشكسوت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك براي دانشجويان، كاركنان و اساتيد عنوان شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، بيان خاطرات و خاطره گويي پيشكسوتان جهاد و شهادت از زبان خاطره گويان علاوه بر تكريم جايگاه شهدا و جانبازاني كه در دوران دفاع مقدس حضور داشتند موجب زنده نگه داشتن ايثارگري هايرزمندگان و...ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه عكس دفاع مقدس در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 05 مهر 1396

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمايشگاه عكس و پوستر در محوطه مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، نمايشگاه عكس و پوستر دفاع مقدس به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز برپا شده و در اين نمايشگاه گوشه ‌اي از رشادت و حماسه‌ هاي رزمندگان دفاع مقدس در قالب بيش از 50 پوستر به نمايش گذاشته شده است. در همین ارتباط مسعود شهرجردی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک هدف از برپايي اين...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010