جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
جمعه, 24 آذر 1396
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

معاون جهاد دانشگاهی استان مرکزی در بازدید از تسنیم: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک راه‌اندازی می‌شود

جهاددانشگاهی اراک

معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک تاسیس و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، "اکبر فراهانی" معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی با حضور در دفتر سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، عملکرد جهاد دانشگاهی استان مرکزی را تشریح کرد.

"مجید جمالو" سرپرست اداره برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی، معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی را در این بازدید همراهی کرد.

اکبر فراهانی در این بازدید پس از تشریح کامل مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم از نحوه فعالیت این خبرگزاری و چگونگی تعامل آن با دستگاه‌های اجرایی به برقراری ارتباط مستمر این خبرگزاری با بخش‌های مختلف مرکز آموزش‌ عالی جهاد ‌دانشگاهی تاکید کرد.

معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به اهمیت حوزه خبر اظهار داشت: حوزه خبررسانی یکی از حوزه‌های سخت و پرمشغله است ولی شاید به واسطه تعداد خبرگزاری‌ها، شغل خبرنگاری کم‌رنگ شده و نیازمند است، کمی توجه به این حرفه بیشتر شود، خبرنگار مانند رزمنده‌ای می‌ماند که در میدان عمل قرار می‌گیرد، مدافع حقوق مردم، منافع ملی و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی است.

مشروح گفت‌و‌گوی تفصیلی خبرنگاران تسنیم با "اکبر فراهانی" معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان‌مرکزی در زیر می‌آید:

تسنیم: جایگاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی بین کل کشور در چه رتبه‌ای قرار دارد؟

فراهانی: جهاد دانشگاهی در سال 1359 در راستای اهداف انقلاب فرهنگی ایران تاسیس شده و در استان مرکزی همزمان با تاسیس کل کشور در آبان ماه همان سال افتتاح شده‌ است، در اساس‌نامه جهاد دانشگاهی بر فعالیت‌های فرهنگی و تحقیقاتی به جهت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکید شده‌ است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی جهاد دانشگاهی را پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی، خدماتی کشور می‌داند در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی اساس‌نامه جدیدی به تصویب رساند و جایگزین اساس‌نامه قبلی کرد و در حال حاضر جهاد دانشگاهی در چهار حوزه کاری بر مبنای اساس‌نامه مصوبه شورای عالی فرهنگی فعالیت دارد که شامل پژوهش، آموزش، فرهنگ اطلاع‌رسانی، اشتغال و تجاری‌سازی است.

در مجموع کل کشور 80 واحد، جهاد دانشگاهی فعال داریم که یکی از آن واحد‌ها استان‌ مرکزی است، ما در هر چهار حوزه پژوهش، آموزش، فرهنگ اطلاع‌رسانی، اشتغال و تجاری‌سازی فعالیت داریم، حوزه پشتیبانی هم باید ایجاد شود.

در گروه پژوهشی سه گروه پژوهشی مصوب داریم که شاید در بین دیگر دانشگاه‌های استان وجود ندارد.

تسنیم: چشم‌انداز شما در این بخش چگونه تعریف شده است؟

فراهانی: چشم‌اندازی که در این بخش داریم تاسیس پژوهشکده توسعه منطقه‌ای است که در حال پی‌ریزی و برنامه‌ریزی این بخش هستیم و تا پایان سال 1396 بتوانیم مجوز و اقدامات اولیه برای تاسیس این پژوهشکده را از وزارت علوم دریافت کنیم.

تسنیم: فعایت پژوهشکده بر چه اساسی خواهد بود؟

فراهانی: هدف و برنامه پژوهشکده توسعه علم و پژوهش است، شاید سطح علمی پژوهشکده‌ها که فعالیت علمی انجام می‌دهند در سطح مطلوب نباشد ولی وقتی پژوهشکده‌ها زیر نظر و مجموعه وزارت علوم مجوز بگیرند به این مفهوم است که در سطح دانشگاه‌ها فعالیت دارند و این نخستین پژوهشکده در استان مرکزی است که ما به دنبال تاسیس آن هستیم.

در بخش آموزش جهاد دانشگاهی در سطح استان مرکزی پنج مرکز آموزش و سه مرکز آموزش علمی‌کاربردی با حدود 1700 دانشجو داریم و در شهر اراک و ساوه دو مرکز آموزش تخصصی داریم که آموزش‌های کوتاه مدت تخصصی را ارائه می‌دهیم.

 در بخش فرهنگی و اطلاع‌رسانی بخشی از آن دانشگاهی و بخشی خارج از دانشگاه مشغول فعالیت هستند و دو خبرگزاری در مجموعه جهاد دانشگاهی جهت اطلاع‌رسانی با نام دانشجویان ایران ایسنا و خبرگزاری بین‌المللی قرآنی ایکنا در اراک فعالیت دارند.

در حوزه اشتغال و تجاری‌سازی حدود 10 سال است که در زمینه اشتغال تاسیس و فعالیت دارد که در جهت همیاری با مسئولان انجام می‌شود و در تلاش هستیم که در راستای آموزش کارآفرینی و ایجاد کسب و کارجوانان حرکت کند.

بر همین اساس یک مرکز به نام رشد در نیمور محلات داریم که در جهت تاسیس شرکت‌های دانش بنیان با جوانان همکاری می‌کنند و بنا بر آمار داده شده تا به حال پانزده شرکت در این مرکز مشغول به‌کار هستند.

تسنیم: شرکت‌های دانش‌بنیان تحت نظارت جهاد دانشگاهی به شکل حمایتی می‌شوند و تاکنون چه دستاوردی در این زمینه داشتید؟

فراهانی: مجموعه جهاد دانشگاهی به طور کل یک نهاد دانش‌بنیان است و همه مسئولیت‌هایی که به آن سپرده می‌شود در جهت توسعه علم و دانش و همچنین تبدیل دانش به ثروت‌اندوزی است.

درباره پژوهش‌های انجام شده به دلیل داشتن گروه پژوهشی علوم انسانی، پژوهش‌هایی را در راستای اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان مرکزی مورد بررسی قرار دادیم و سند اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری را در سال 1390 تدوین کردیم که مورد توجه و استقبال قرار گرفت، در سال‌های بعد بیشتر توسعه و سرمایه‌گذاری که در استان انجام شد که براساس تحقیق‌های همین سند صورت گرفته است و سعی می‌کنیم تمامی آمار و اطلاعات را به روزرسانی کنیم و همه اخبار و اطلاعات و پژوهش‌های انجام شده را به مسئولان ارائه می‌دهیم.

شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فن‌آوری در حوزه‌های کشاورزی، انرژی فعالیت می‌کنند و همه جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه و یا در حال تحصیل هستند که با هدایت اساتید مراکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی یا دانشگاه‌های سطح منطقه  با طرح‌ها و ایده‌های مختلف عمل می‌کنند.

تسنیم: در بخش مرکز ناباروری رویان و عملکرد آن هم توضیح دهید؟

فراهانی: رویان یکی از مراکز فوق تخصصی استان مرکزی است که در سال 1393 کار خود را آغاز کرده است، پس از افتتاح این مرکز بر این باور بودیم که آمار ناباروری در استان مرکزی نسبت به استان‌های دیگر کمتر باشد ولی متاسفانه با مراجعه‌هایی که از شهر اراک و شهرهای استان داشتیم این گونه نبود.

بر اساس آمار و اطلاعات به‌دست آمده تاکنون مشخص شد که وضعیت ما در بحث ناباروری از  استان‌های محروم هم محروم‌تر است.

 برای زوج‌های نابارور تا به حالا حدود هجده هزار پرونده در مرکز رویان تشکیل شده‌ است  و البته این آمار فقط متعلق به استان خودمان نیست ما به دیگراستان‌ها مانند لرستان و همدان که فاقد مرکز ناباروری هستند هم خدمات می‌دهیم، قابل ذکر است که جهاد دانشگاهی در تلاش است در این استان‌ها هم مراکز ناباروری راه‌اندازی کند، مقطع دو سالی که مرکز رویان استان مرکزی در حال فعالیت است.

 حدود چهار صد نوزاد متولد شده داشته‌ایم، البته به سبب خارج شدن زوج‌های نابارور از لیست پرونده‌های مرکز، پس از قطعی شدن باروری و مراجعه به پزشکان خارج از مرکز و عدم  ادامه روند پزشکی زوج این آمار نمی‌تواند دقیق باشد.

تسنیم: در رابطه با طرح کنگره ملی مبارزه با مواد مخدر که با کمک جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود توضیح بدهید؟

فراهانی: این کنگره مصوبه وزارت کشور بوده‌ با حضور وزیر کشور در استان مرکزی مصوب شده است و متولی اصلی آن استانداری و دبیرخانه شورای مبارزه با مواد‌مخدر است با توجه به تحقیقات و مطالعات انجام شده با کارگروه‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی، موضوع علمی این مبحث به جهاد دانشگاهی محول شده‌ است، تا با همکاری و همیاری دانشگاه‌های استانی این کنگره برگزار شود.

فعلا در مرحله کارهای مقدماتی کنگره هستیم و تاریخ پیشنهادی هم همان بهمن است، احتمال دوم در مورد تاریخ برگزاری کنگره، اردیبهشت 97 است.

تسنیم: مهمترین مشکلات جهاد دانشگاهی از نظر شما چیست؟

فراهانی: خوشبختانه ما با نیروی انسانی خوش‌فکر و سرآمد که در مجموعه جهاد دانشگاهی داریم مشکل خاصی نداریم، ولی موضوع منابع مالی که به طور کلی در تمامی کشوربا آن روبه‌رو هستند را داریم، ما همکاران پرتلاشی با ارائه ایده‌های متفاوت داریم، ولی نمی‌توانیم طرح‌ها و پروژه‌ها را در سطح استان اجرایی کنیم.

پیشنهاد‌هایی را به مرکز خودمان و استانداری دادیم، تاکنون در مسیر توسعه رویان استان هستیم، مراکزی مانند مرکز تحقیقات سلول‌درمانی، هم راه‌اندازی و به شکل مرکز درمانی و سلول‌درمانی کلینیکی شروع به فعالیت داریم.

ایده پژوهشی بسیار زیاد است، ولی به سبب منابع مالی، جهاد دانشگاهی به تنهایی توانایی و امکان استقرار تمامی مراکز و بهره بردن از تجارب را ندارد، امیدواریم که مسئولان استان جهاد دانشگاهی را در این زمینه یاری دهند که بتوانیم در سطح استان اهداف پژوهشی را انجام دهیم.

تسنیم: با توجه به گلایه بسیاری از مراکز آموزشی، دانشگاهی استان وضعیت جذب دانشجوبرای جهاد دانشگاهی به چه صورت است؟

فراهانی: وضعیت دانشجو با توجه به توسعه‌، بخش آموزش عالی در سطح کشور صورت گرفته‌ است، جذب دانشجو کار سختی است ولی مراکز جهاد دانشگاهی همیشه تلاش کردند رشته‌هایی را تاسیس و تدوین کنند که به صورت میان رشته‌ای باشد و بازار کسب‌ و‌ کار را به خوبی دربرگیرد.

مراکز آموزش‌ عالی که داریم، در دانشگاه علمی‌کاربردی تعریف شده‌ است و غالب رشته‌های مراکز هم فنی‌ و مهندسی هستند که داوطلب بیشتری دارد، رشته‌های مدیریت و علوم‌انسانی مانند حقوق، اشباع شده نیست و می‌تواند بازار کار داشته‌ باشد، البته این کم شدن نسبت دانشجو با مراکز در آمار جذب دانشگاه ما هم اثر گذاشته است.

تسنیم: در مراکز جهاد دانشگاهی چند رشته تدریس می‌شود؟

فراهانی: مجموع رشته‌های آموزش‌عالی جهاد دانشگاهی، در مرکز اراک حدود 22 رشته است در مرکز ساوه حدود 10 رشته، نیمور محلات 10 رشته که مجموع 44 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تدریس می‌شود.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
48
مطالب
1384
نمایش تعداد مطالب
1069239
  • جهاد دانشگاهی استان مرکزی
  • دانشگاه پردیس اراک - جهاد دانشگاهی
  • نشست روسای جهاد دانشگاهی
  • مرکز درمان ناباروری امید رویان

کتاب "مسئولیت مدنی براساس قاعده فقهی غرور" در جهاد دانشگاهی استان مرکزی چاپ و منتشر شد

IMAGE

سه شنبه, 21 آذر 1396

کتاب "مسئولیت مدنی براساس قاعده فقهی غرور" به همت انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی چاپ و منتشر شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، این کتاب تالیف حجت‌الاسلام "سعید حسنی" پژوهشگر علوم انسانی، به تیراژ هزار قطعه در 108 صفحه به چاپ رسیده و منتشر شده است.  در پیشگفتار این کتاب امده است: يکی از مباحث پرکاربرد در فقه و حقوق مدنی، "حکم وضعی ضمان" و در اصطلاح حقوقی مسئولیت مدنی ضمان قهری است. بر اساس آموزه های فقهی، موضوعات مختلفی...ادامه مطلب...

توسعه همکاری نهاد رهبری دانشگاه اراک با سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی

IMAGE

دوشنبه, 20 آذر 1396

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک ضمن بازدید از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به برنامه‌های این سازمان گفت: نهاد رهبری از فعالیت‌های فرهنگی سازمان دانشجویان که به تعالی اخلاق و مطالبات دانشجویان توجه دارد حمایت می‌کند.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، حجت‌الاسلام حسینی مطلق ضمن بازدید از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی در جریان آخرین فعالیت‌های این سازمان قرار...ادامه مطلب...

تجليل از مركز جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه و برگزاركننده مرحله استاني جشنواره درون دانشگاهي حركت

IMAGE

دوشنبه, 20 آذر 1396

مراسم تقدير از مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه دائمي و برگزاركننده مرحله استاني پنجمين دوره جشنواره حركت در استان مركزي، در سالن ستارگان اراك برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در مراسم گراميداشت روز دانشجو، با اهداي لوح تقدير و هديه از مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه دائمي پنجمين جشنواره درون دانشگاهي حركت در استان مركزي و برگزاركننده مرحله استاني...ادامه مطلب...

طی حکمی از سوی سرپرست اداره كل اوقاف وامورخيريه استان مركزي؛ خبرگزاري قرآني ايكنا شعبه مرکزی عضو ستاد هماهنگي مسابقات قرآني این اداره کل منصوب شد

IMAGE

دوشنبه, 20 آذر 1396

طی حکمی از سوی سرپرست اداره كل اوقاف وامورخيريه استان مركزي، خبرگزاري قرآني ايكنا شعبه مرکزی عضو ستاد هماهنگي مسابقات قرآني این اداره کل منصوب شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، خبرگزاري قرآني ايكنا شعبه مرکزی، به موجب حكم سرپرست اداره كل اوقاف وامورخيريه استان مركزي از تاريخ 14 / 9 / 96 به مدت2 سال به عنوان عضو ستاد هماهنگي مسابقات قرآني اداره كل اوقاف وامور خيريه استان مكزي تعيين گرديد.لازم به ذکر است، خبرگزاري قرآني ايكنا...ادامه مطلب...

به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک؛ همایش علمی «حقوق کودک در آیینه قانون» برگزار شد


دوشنبه, 20 آذر 1396

همایش علمی «حقوق کودک در آیینه قانون»   به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در این همایش که در عصر یکشنبه 19 آذرماه در سالن آمفی تئاتر جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد، محمدی، مدرس دانشگاه گفت: در قوانین ایران بسیار شفاف به حقوق کودک پرداخته شده است هر چند در اسناد بین‌المللی بطور خاص به حقوق کودک اشاره شده اما قوانین ایران بطور عام، تمام افراد انسانی را صاحب این حقوق...ادامه مطلب...

مسئوليت اجتماعي جهاد دانشگاهي توليد و انتقال دانش و فناوري است

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: مسئوليت اجتماعي که برای جهاد دانشگاهي متصور هستیم توليد و انتقال دانش و فناوري است و خدمات متنوعی در راستای تحقق این مسئولیت با استفاده از تمامی ظرفیت ها در این نهاد به انجام می رسد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دکتر سید سعید هاشمي در همايش مسئوليت اجتماعي در صنعت نفت منطقه مركزي و غرب كشور که به همت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در پتروشيمي شازند برگزار شد، با اشاره به وابستگي...ادامه مطلب...

فتح آبادی: دنیای دستمزد تمام شده است/ جای پای مسئولیت اجتماعی محکم نیست

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با بیان اینکه دنیای امروز، دیگر دنیای دستمزد نیست بلکه دنیای مغز مزد است، گفت: به رغم همه تحولات و چشم اندازهایی که در دنیا در حوزه مسئولیت اجتماعی اتفاق افتاده متاسفانه این امر مهم در کشور ما هنوز جای پای محکمی ندارد.به گزارش خبرگزاری روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، غلامرضا فتح آبادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی، امروز ۱۹ آذرماه در اولین همایش ملی «مسئولیت...ادامه مطلب...

مشاور اجتماعی وزیر نفت: از افزایش همکاری وزارت نفت با جهاد دانشگاهی استقبال می کنیم

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

مشاور اجتماعی وزیر نفت با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی نهادی کاربردی است گفت: در حال توسعه همکاری اجتماعی با این نهاد هستیم افزایش تولید و پالایش نفت نافی مسئولیت اجتماعی نیست برای پیشرفت اقتصاد کشور تولید و مسئولیت اجتماعی هر دو لازم است.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سید امیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت، امروز ۱۹ آذرماه در اولین همایش ملی «مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت منطقه مرکزی و غرب کشور» که به همت جهاد دانشگاهی...ادامه مطلب...

مدیر عامل پتروشیمی شازند : پایداری و شفافیت اصول مهم تحقق مسئولیت اجتماعی/پرداخت 40 میلیارد تومان عوارض آلایندگی در سنوات گذشته

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: این واحد در سنوات گذشته حدود ٤٠ ميليارد تومان بابت عوارض آلايندگي پرداخت كرده است و سرمايه گذاري بسياري جهت رفع آلودگي در این واحد انجام گرفته است.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، ولدخاني در همايش مسئوليت اجتماعي در صنعت نفت منطقه مركزي و غرب كشور که به همت جهاد دانشگاهی استان مرکزی در این واحد صنعتی در حال برگزاری است، افزود: يكي از اهداف اصلي برگزاري اين نشست تحقق مسئوليت هاي اجتماعي است.وي...ادامه مطلب...

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی: جهاد دانشگاهی دنبال تجارب جدید در تحقق مسئولیت اجتماعی است

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی می‌تواند در حوزه مسئولیت اجتماعی تجارب خوبی با حضور گروه‌های پژوهشی و آموزشی متعدد داشته باشد و اهداف مشترک را دنبال کند.به گزارش خبرگزاری روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دکتر سید جعفر نظام دوست، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی، امروز ۱۹ آذرماه در اولین همایش ملی «مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت منطقه مرکزی و غرب کشور» که در شازند در حال برگزاری است گفت:...ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین جهاد دانشگاهی و وزارت نفت

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396

 تفاهم نامه همکاری فی مابین جهاد دانشگاهی و وزارت نفت در حاشیه همايش ملی "مسئوليت اجتماعي در صنعت نفت منطقه مركزي و غرب كشور" در پتروشیمی شازند به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در همین ارتباط دکتر سعید هاشمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کشور گفت: در راستای تعاملات علمی، آموزشی، پژوهش و فناوری فی مابین جهاد دانشگاهی و وزارت نفت و با توجه به گستره جهاد دانشگاهی در حوزه های آموزشی و پژوهشی در سراسر کشور، این تفاهم...ادامه مطلب...

كرسي آزادانديشي "آتش به اختيار" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد

IMAGE

شنبه, 18 آذر 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، كرسي آزادانديشي آتش به اختيار از فرمايشات مقام معظم رهبري، همزمان با روز دانشجو در اين مركز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در اين مراسم كه استاد پارسايي و استاد ميرمحمدي و جمع كثيري از دانشجويان علاقه مند حضور داشتند، در خصوص فرمايش مقام معظم رهبري در خصوص آتش به اختيار مطالبي بيان شد.براساس اين گزارش، آنچه از مفهوم فرمان آتش به اختيار...ادامه مطلب...

اعزام دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به مشهد مقدس

IMAGE

شنبه, 18 آذر 1396

 به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، جمعي از دانشجويان اين مركز عازم مشهد مقدس شدند.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در اين اردوي زيارتي 45 نفر از دانشجويان دختر مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با هدف افزايش روحيه معنوي و آشنايي دانشجويان با سيره معصومين و تمسك به اهل بيت(ع) از 17 الي 22 آذرماه ماه به زيارت بارگاه ملكوتي علي بن موسي الرضا(ع) در مشهد مقدس اعزام شدند.در اين اردوي...ادامه مطلب...

توسط معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ کارگاه "سامانه فرماندهي حوادث و مديريت بحران در شركت آب و فاضلاب استان مركزي" برگزار شد

IMAGE

شنبه, 18 آذر 1396

کارگاه "سامانه فرماندهي حوادث و مديريت بحران در شركت آب و فاضلاب استان مركزي" توسط توسط گروه پژوهشي توسعه كالبدي شهر جهاددانشگاهي استان مركزي برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، این کارگاه در محل شركت آب و فاضلاب استان مركزي با حضور روسا، مديران و كارشناسان این شركت و واحدهاي تابعه برگزار شد. در این رابطه مهدي مباركي معاون پژوهش و فناوري جهاددانشگاهي استان مركزي گفت: كارگاه مذكور منتج از طرح پژوهشي با عنوان "مطالعه...ادامه مطلب...

كسب رتبه سوم دفتر "كارآفريني و ارتباط با جامعه" مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهی نيم ور در سال96


سه شنبه, 14 آذر 1396

دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهي نيم ور، در بين دفاتر كارآفريني دانشگاه هاي جامع استان مركزي رتبه سوم را كسب کرد. علی عباس رئیس محمدی سرپرست مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهي نيم ور با اعلام این خبر افزود: همزمان با هفته جهاني كارآفريني و در راستاي ترويج فرهنگ كارآفريني در بين جامعه دانشگاهي، دفتر كارآفريني مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهي نيم ور موفق به كسب رتبه سوم در بين مراكز علمي كاربردي استان مركزي...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010