جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
چهارشنبه, 02 اسفند 1396
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: عدم توانمندی افراد یکی از دلایل اصلی بیکاری است

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا آقاجانی ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری فارس استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اخبار در جامعه بر اساس شرایط زمان انتشار پیدا می‌کنند و شرایط جامعه می‌توانند تعیین‌کننده اخبار باشد.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان جهاد دانشگاهی اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است که تلاش برای تحقق بخشی به فرامین رهبری در این راستا به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه و نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد تولید و اشتغال، طبیعتاً رسالت هرکدام از ما در مسئولیتی که داریم و فعالیت می‌کنیم سنگین‌تر و مهم‌تر است و باید به آن توجه کنیم.

آقاجانی خاطرنشان کرد: فرقی ندارد که افراد چه شغلی دارند و در چه جایگاهی هستند، هر کس در هر مسئولیتی که قرار دارد موظف است  در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اهدافی که مقام معظم رهبری دستور فرموده‌اند، قدم بردارد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نیز با توجه به شرایط علمی و فرهنگی که دارد و حوزه‌های که فعالیت می‌کند تمام هم‌وغمش اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است تا بتواند بر اساس اساسنامه‌ای که به‌عنوان وظیفه برای خود ترسیم کرده، ارائه خدمات بهینه را در سطح جامعه انجام دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای انقلاب اسلامی است که بر اساس شرایط و روحیه جهادی و با اتکا به نیروهای متعهد و کارآمد خدمات ارزنده‌ای را در جامعه در حوزه‌های فرهنگی،آموزشی، پژوهشی، فناوری و توانمندسازی دانش‌آموختگان و توسعه کارآفرینی انجام می‌دهد و سعی می‌کند که شعار ما می‌توانیم حضرت امام (ره) را تحقق بخشد  شرایطی که مورد تأکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است، ایجاد کند.

آقاجانی افزود: جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های آموزشی در دو بخش آموزش‌های عالی و علمی و کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سطح شهرستان‌های اراک، محلات و ساوه با پذیرش دانشجو در 20 کد رشته فعالیت دارد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: رشته‌ها بر اساس ظرفیت‌های مناطق سه‌گانه ایجادشده است، زیرا هدف آموزش‌های علمی  و کاربردی این است که حلقه اتصالی باشد بین دانشگاه جامعه و صنعت و نقص‌های که در آموزش‌های نظری وجود دارد به‌واسطه آموزش‌های علمی و کاربردی رفع شود.

آقاجانی ادامه داد: آموزش در جهاد دانشگاهی تخصصی است و در حوزه‌های زبان انگلیسی، علوم رایانه، مهندسی و پزشکی ارائه می‌شود که این فعالیت‌ها بر اساس نیازسنجی گروه هدف ایجاد  شده تا خروجی این آموزش‌ها به ایجاد شغل ختم شود.

 وی اضافه کرد: در استان به‌نوعی به دنبال این هستیم که آموزش‌های شغل محور و آموزش‌های اصل محور را در قالب آموزش‌های تخصصی تدوین و اجرا کنیم، در حوزه پژوهش و فناوری نیز متناسب با شرایط حاکم بر استان گروه اقتصاد و توسعه و توسعه اجتماعی و کاربرد شهری ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بیان کرد: سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، سند فرش دست‌باف مرکزی ازجمله طرح‌هایی است که در این رابطه ایجاد و سعی شده که خروجی این طرح‌ها نتایج مطلوب برای جامعه و کارفرمایان طرح‌ها باشد.

آقاجانی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی در این حوزه است سعی بر آن داریم که بیشتر فعالیت را در حوزه دانشگاه‌ها باشد تا مباحث فرهنگی را که در جامعه نقص و جای کار بیشتری دارد به بهترین شکل برای اساتید و خاصه برای دانشجویان ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: در حوزه پژوهش نیز مرکز خدمات تخصصی و باروری را با توجه به رسالت جهاد ایجاد کردیم، این مرکز خدمات تخصصی با هدف خدمات مشاوره ژنتیک درمان و ناباروری شکل‌گرفته و منطقه غرب کشور را نیز پوشش می‌دهد و طی سه سال فعالیت آن توانسته خدمات قابل‌توجهی را ارائه دهد، همچنین مرکز بند ناف خون نیز در استان در حال فعالیت است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نهادی چابک و علمی است که این ویژگی در دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دیگر حاکم نیست.

آقاجانی افزود: امیدواریم با شروع برنامه ششم همکاران ما در جهاد دانشگاهی  بتوانند انتظاری که در جهاد دانشگاهی وجود دارد را به بهترین شکل پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: حوزه‌ای در جهاد دانشگاهی به‌عنوان سازمان اشتغال دانش‌آموختگان وجود دارد که با توجه به اهمیت کارآفرینی در جامعه به صورت ‌ویژه در بحث آموزش‌های دانشگاهی ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی توجه به کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و طبیعتاً زمانی می‌توانیم به جایگاه خوب در این حوزه برسیم که یک تفکر کارآفرینی داشته و به‌عنوان فرهنگ کارآفرینی در جامعه آن را ایجاد کنیم.

آقاجانی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند، اگر ما بتوانم افراد را توانمند کنیم بیکاری در جامعه نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در کارآفرینی به دنبال تغییر نگرش  است، ادامه داد: بخش اعظم این مهم با آموزش‌های مهارتی و کسب‌وکار انجام می‌شود که ما می‌توانیم افراد را با آموزش‌هایی که می‌بینند به سمتی هدایت کنیم که بتوانند کسب‌وکاری را ایجاد کنند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین خلاقیت و نوآوری و ایده‌پردازی نیز می‌تواند در حوزه کارآفرینی کمک بزرگی باشد که به خلق خدمات جدید در جامعه بی انجامد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
6
مطالب
1432
نمایش تعداد مطالب
1121956

آمار بازدید

امروز11

  • آی پی شما 54.167.29.208
  • مرورگر: unknown
  • نسخه مرورگر: unknown
  • سیستم عامل: unknown
5
آنلاین
  • ساختمان مرکزی
  • ساختمان پردیس
  • درمان
  • بانک خون
  • دانشجو

مستند"داستان آینده" در جهاد دانشگاهی استان مرکزی اکران شد

IMAGE

پنج شنبه, 26 بهمن 1396

مستند"داستان آینده" در جهاد دانشگاهی استان مرکزی اکران شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی،به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی و به مناسبت ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي، مستند"داستان آينده" با موضوع زندگي شهيد بزرگوار دكتر سعيد كاظمي آشتياني بنيانگذار و رئيس پژوهشكده رويان، در روز چهارشنبه 25 بهمن ماه سال جاري در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهي استان مركزي در اراک اكران شد.  پژوهشکده رویان با تلاش محققان به...ادامه مطلب...

دوره آموزشی طرح تکریم ارباب رجوع در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد

IMAGE

شنبه, 23 دی 1396

در راستای برنامه آموزشی ستاد صیانت از حقوق شهروندی دوره آموزشی طرح تکریم ارباب رجوع با هدف حفظ کرامت مخاطبان در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مدیر روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود : با توجه به ماهیت خدمات رسانی جهاد دانشگاهی و حفظ و صیانت از حقوق شهروندی و ارائه خدمات بهینه و به موقع با رعایت اخلاق حسنه، این نهاد اقدام به برگزاری دوره آموزشی طرح تکریم ارباب...ادامه مطلب...

تقدیر از دفتر کارآفرینی مرکز جهاد دانشگاهی اراک به جهت کسب رتبه برتر کشور

IMAGE

پنج شنبه, 26 بهمن 1396

دفتر کارآفرینی مرکز جهاد دانشگاهی اراک به جهت کسب رتبه برتر کشور تقدیر شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در این مراسم که 25 بهمن ماه و با حضور جمعی از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی در در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، از دفتر کارآفرینی مرکز جهاد دانشگاهی اراک به عنوان یکی از چهار دفتر کارآفرینی برتر تقدیر شد.در همین ارتباط مهندس مسعود شهرجردی سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک...ادامه مطلب...

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: چشم اندازی نهایی مرکز «دیده‌بان اجتماعی» کمک به ارتقای وضعیت توسعه اجتماعی و فرهنگی استان است

IMAGE

چهارشنبه, 25 بهمن 1396

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به راه‌اندازی مرکز «دیده‌بان اجتماعی»، کارکرد و فرآیند اجرایی این مرکز را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهدی مباركی، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به فعالیت‌های گروه توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی گفت: این گروه پیشنهادی به حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مبنی بر راه اندازی مرکز «دیده‌بان اجتماعی» ارائه داد و...ادامه مطلب...

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی تاکید کرد: ضرورت توجه به باورهاي ديني و آگاهي نسل جوان در فعالیت های این معاونت

IMAGE

چهارشنبه, 25 بهمن 1396

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بر ضرورت توجه به باورهاي ديني و آگاهي نسل جوان در فعالیت های این معاونت تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، محسن مرادی در نشست صمیمی اعضای معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که با حضور مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد، افزود: جهاد دانشگاهی نهادی است انقلابی که پس از تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی و به منظور تحقق بخشیدن به اهداف این ستاد به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی...ادامه مطلب...

بر اساس نتایج پژوهش علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ اعتیاد و مداخله اطرافیان 2 عامل اصلی طلاق در شهر اراک

IMAGE

سه شنبه, 24 بهمن 1396

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت:  بر اساس نتایج پژوهش علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، اعتیاد و مداخله اطرافیان 2 عامل اصلی در بروز پدیده طلاق در شهر اراک است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، زهرا فرجی افزود: این پژوهش به سفارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی و توسط معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی انجام شد و بر اساس یافته های آن درآمد ناکافی، بی مسئولیتی و نداشتن مهارت های زندگی نیز...ادامه مطلب...

دعوت به همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی در بخش درمانی

IMAGE

پنج شنبه, 19 بهمن 1396

جهاد دانشگاهی استان مرکزی در راستای تکمیل کادر پزشکی خود در مرکز درمان ناباروری، با صدور فراخوانی نسبت به جذب نیرو اقدام کرده است.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در فراخوان اعلام شده توسط امور اداری این نهاد، از متقاضیان دعوت شده است که رونوشتی از صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت (ویژه آقایان) و مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به همراه رزومه کامل (سوابق کاری به همراه مستندات) تا پایان وقت اداری 30 بهمن...ادامه مطلب...

مستند"داستان آینده" در جهاد دانشگاهی استان مرکزی اکران می شود

IMAGE

پنج شنبه, 19 بهمن 1396

مستند"داستان آینده" در جهاد دانشگاهی استان مرکزی اکران می شود.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دکترسیدجعفر نظام دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: به مناسبت ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي، مستند"داستان آينده" با موضوع زندگي شهيد بزرگوار دكتر سعيد كاظمي آشتياني بنيانگذار و رئيس پژوهشكده رويان، در روز چهارشنبه 25 بهمن ماه سال جاري در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهي استان مركزي در اراک اكران خواهد شد. وی...ادامه مطلب...

مسابقه عکاسی با تلفن همراه در راهپیمایی 22 بهمن


پنج شنبه, 19 بهمن 1396

 ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام فاطميه و گراميداشت فرا رسيدن دهه فجر انقلاب اسلامي،  به استحضار همكاران محترم مي رساند مسابقه عكاسي با تلفن همراه از راهپيمايي 22 بهمن ماه ويژه جهادگران جهاد دانشگاهي استان مركزي و خانواده هاي محترم آنها(همسر و فرزندان)، برگزار مي گردد. توجه به نكات ذيل ضروري مي باشد:1-هر كدام از اعضاي محترم خانواده مي توانند به صورت مجزا در اين مسابقه شركت كنند.2-هر فرد مي تواند حداكثر 5 عكس را ارسال كند.3-شركت كنندگان...ادامه مطلب...

مسابقه نقاشی و دل نوشته به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی


پنج شنبه, 19 بهمن 1396

عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام فاطميه و گراميداشت دهه فجر انقلاب اسلامي،  به استحضار همكاران محترم مي رساند در نظر است مسابقه نقاشي ويژه فرزندان همكاران زير 12 سال(مقطع ششم ابتدائي و پائين تر) با موضوع دهه فجر انقلاب اسلامي برگزار گردد. نقاشي بايد تماما توسط خود فرزندان و بدون كمك ديگران بصورت انفرادي در كاغذ A4 كشيده شود. به برگزيدگان جوايزي اهداء خواهد شد.همچنين مسابقه دل نوشته ويژه فرزندان دانش آموز در مقطع متوسطه اول و دوم برگزار مي...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

No result...

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010

نظر سنجی

ارزیابی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی

ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی

جهاددانشگاهی در شبکه های اجتماعی