جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
دوشنبه, 04 تیر 1397
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: عدم توانمندی افراد یکی از دلایل اصلی بیکاری است

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا آقاجانی ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری فارس استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اخبار در جامعه بر اساس شرایط زمان انتشار پیدا می‌کنند و شرایط جامعه می‌توانند تعیین‌کننده اخبار باشد.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان جهاد دانشگاهی اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است که تلاش برای تحقق بخشی به فرامین رهبری در این راستا به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه و نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد تولید و اشتغال، طبیعتاً رسالت هرکدام از ما در مسئولیتی که داریم و فعالیت می‌کنیم سنگین‌تر و مهم‌تر است و باید به آن توجه کنیم.

آقاجانی خاطرنشان کرد: فرقی ندارد که افراد چه شغلی دارند و در چه جایگاهی هستند، هر کس در هر مسئولیتی که قرار دارد موظف است  در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اهدافی که مقام معظم رهبری دستور فرموده‌اند، قدم بردارد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نیز با توجه به شرایط علمی و فرهنگی که دارد و حوزه‌های که فعالیت می‌کند تمام هم‌وغمش اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است تا بتواند بر اساس اساسنامه‌ای که به‌عنوان وظیفه برای خود ترسیم کرده، ارائه خدمات بهینه را در سطح جامعه انجام دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای انقلاب اسلامی است که بر اساس شرایط و روحیه جهادی و با اتکا به نیروهای متعهد و کارآمد خدمات ارزنده‌ای را در جامعه در حوزه‌های فرهنگی،آموزشی، پژوهشی، فناوری و توانمندسازی دانش‌آموختگان و توسعه کارآفرینی انجام می‌دهد و سعی می‌کند که شعار ما می‌توانیم حضرت امام (ره) را تحقق بخشد  شرایطی که مورد تأکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است، ایجاد کند.

آقاجانی افزود: جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های آموزشی در دو بخش آموزش‌های عالی و علمی و کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سطح شهرستان‌های اراک، محلات و ساوه با پذیرش دانشجو در 20 کد رشته فعالیت دارد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: رشته‌ها بر اساس ظرفیت‌های مناطق سه‌گانه ایجادشده است، زیرا هدف آموزش‌های علمی  و کاربردی این است که حلقه اتصالی باشد بین دانشگاه جامعه و صنعت و نقص‌های که در آموزش‌های نظری وجود دارد به‌واسطه آموزش‌های علمی و کاربردی رفع شود.

آقاجانی ادامه داد: آموزش در جهاد دانشگاهی تخصصی است و در حوزه‌های زبان انگلیسی، علوم رایانه، مهندسی و پزشکی ارائه می‌شود که این فعالیت‌ها بر اساس نیازسنجی گروه هدف ایجاد  شده تا خروجی این آموزش‌ها به ایجاد شغل ختم شود.

 وی اضافه کرد: در استان به‌نوعی به دنبال این هستیم که آموزش‌های شغل محور و آموزش‌های اصل محور را در قالب آموزش‌های تخصصی تدوین و اجرا کنیم، در حوزه پژوهش و فناوری نیز متناسب با شرایط حاکم بر استان گروه اقتصاد و توسعه و توسعه اجتماعی و کاربرد شهری ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بیان کرد: سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، سند فرش دست‌باف مرکزی ازجمله طرح‌هایی است که در این رابطه ایجاد و سعی شده که خروجی این طرح‌ها نتایج مطلوب برای جامعه و کارفرمایان طرح‌ها باشد.

آقاجانی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی در این حوزه است سعی بر آن داریم که بیشتر فعالیت را در حوزه دانشگاه‌ها باشد تا مباحث فرهنگی را که در جامعه نقص و جای کار بیشتری دارد به بهترین شکل برای اساتید و خاصه برای دانشجویان ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: در حوزه پژوهش نیز مرکز خدمات تخصصی و باروری را با توجه به رسالت جهاد ایجاد کردیم، این مرکز خدمات تخصصی با هدف خدمات مشاوره ژنتیک درمان و ناباروری شکل‌گرفته و منطقه غرب کشور را نیز پوشش می‌دهد و طی سه سال فعالیت آن توانسته خدمات قابل‌توجهی را ارائه دهد، همچنین مرکز بند ناف خون نیز در استان در حال فعالیت است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نهادی چابک و علمی است که این ویژگی در دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دیگر حاکم نیست.

آقاجانی افزود: امیدواریم با شروع برنامه ششم همکاران ما در جهاد دانشگاهی  بتوانند انتظاری که در جهاد دانشگاهی وجود دارد را به بهترین شکل پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: حوزه‌ای در جهاد دانشگاهی به‌عنوان سازمان اشتغال دانش‌آموختگان وجود دارد که با توجه به اهمیت کارآفرینی در جامعه به صورت ‌ویژه در بحث آموزش‌های دانشگاهی ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی توجه به کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و طبیعتاً زمانی می‌توانیم به جایگاه خوب در این حوزه برسیم که یک تفکر کارآفرینی داشته و به‌عنوان فرهنگ کارآفرینی در جامعه آن را ایجاد کنیم.

آقاجانی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند، اگر ما بتوانم افراد را توانمند کنیم بیکاری در جامعه نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در کارآفرینی به دنبال تغییر نگرش  است، ادامه داد: بخش اعظم این مهم با آموزش‌های مهارتی و کسب‌وکار انجام می‌شود که ما می‌توانیم افراد را با آموزش‌هایی که می‌بینند به سمتی هدایت کنیم که بتوانند کسب‌وکاری را ایجاد کنند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین خلاقیت و نوآوری و ایده‌پردازی نیز می‌تواند در حوزه کارآفرینی کمک بزرگی باشد که به خلق خدمات جدید در جامعه بی انجامد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
2
مطالب
1520
نمایش تعداد مطالب
1236355

آمار بازدید

امروز11

  • آی پی شما 54.198.158.24
  • مرورگر: unknown
  • نسخه مرورگر: unknown
  • سیستم عامل: unknown
2
آنلاین

جهاد دانشگاهی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

IMAGE

یکشنبه, 03 تیر 1397

جهاد دانشگاهی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.  به گزارشروابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، این مراسم با حضور دکتر سیدجعفر نظام دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی و حجت الاسلام صفر قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و جمعی از خبرنگاران برگزار و طی آن دو طرف با امضای تفاهم نامه، بر همکاری مشترک بین دو نهاد عمومی و انقلابی تاکید کردند. در حاشیه امضای این تفاهم نامه، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان...ادامه مطلب...

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی: فعالیت های علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی قابل تقدیر است

IMAGE

چهارشنبه, 30 خرداد 1397

رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی و معاون فرهنگی این نهاد با مدیر حوزه علمیه استان مرکزی دیدار و گفت‌و‌گو کردند.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، به نقل از ایکنا مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در این دیدار با بیان اینکه فعالیت های علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی قابل تقدیر است، افزود: حوزه در ارتباط با فعالیت‌های جهاددانشگاهی از آمادگی کامل برخوردار است، حوزه و دانشگاه باید مکمل هم باشند و این موضوع برگرفته از اندیشه شهید مطهری است...ادامه مطلب...

طرح «دوشنبه‌هاي قرآني» در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار می شود

IMAGE

چهارشنبه, 30 خرداد 1397

طرح «دوشنبه‌هاي قرآني» با هدف ترويج مراجعه و بهره‌برداري از متون مرجع ديني در زندگي روزمره در بين جهادگران جهاددانشگاهي استان مركزي در روز های دوشنبه هاي هر هفته اجرا مي‌شود.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، محسن مرادی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: اين طرح از روز دوشنبه چهارم تيرماه سال جاري آغاز خواهد شد.وی برگزاري مسابقات قرآن به صورت ماهیانه، حزب خوانی قرآن و ارسال پیام های قرآنی به...ادامه مطلب...

رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی: جهاد‌دانشگاهی رابط میان دانشگاه و مردم است

IMAGE

سه شنبه, 22 خرداد 1397

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد‌‌دانشگاهی از نهادهای موفق در جهت همکاری و ارتباط با دانشگاهیان است. جهاد‌دانشگاهی رابط میان دانشگاه و مردم است و می‌توانیم ارتباط بین اساتید مشاوره را با جامعه و معضلات جامعه برقرار کنیم.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، به نقل از ایکنا سید جعفر نظام‌دوست، رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی، امروز، ۲۲خردادماه در هفتاد و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی‌فرهنگی استان مرکزی که در...ادامه مطلب...

تقدیر استاندار مرکزی از فعالیت‌های مرکز فوق‌تخصصی ناباروری جهاددانشگاهی

IMAGE

سه شنبه, 22 خرداد 1397

استاندار مرکزی گفت: فعالیت‌های مرکز فوق‌تخصصی ناباروری استان جای تقدیر دارد. تنها افراد با درآمد پایین به این مرکز مراجعه نمی‌کنند چرا که خدمات ارائه‌شده در این مرکز علمی است و به خوبی انجام می‌شود و از رفتن زوجین جهت درمان به خارج از کشور و دیگر مراکز تخصصی تهران جلوگیری می‌کند. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، به نقل از ایکنا سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی، امروز، ۲۲ خردادماه در هفتاد و یکمین جلسه کارگروه تخصصی...ادامه مطلب...

بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس


چهارشنبه, 16 خرداد 1397

  جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی متن کامل بیانیه به شرح زیر است:  بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ  یَآ أَیُّهَا الَّذینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبّتْ أَقْدَامَکُمْ‏(آیه 7 سوره مبارکه محمد.ص.) فلسفه و محتوای روز جهانی قدس در بستر رمضان المبارک که موسم تمرین صبر و استقامت است، نویدبخش نصرت الهی است که آیاتِ محکماتِ قرآن مجید، آن را...ادامه مطلب...

انعقاد تفاهم نامه همكاري بين اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي و جهاددانشگاهي استان مركزي

IMAGE

سه شنبه, 08 خرداد 1397

 تفاهم نامه همكاري بين اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي و جهاددانشگاهي استان مركزي در زمينه همكاري آموزشي، تحقيقاتي و فرهنگي در حاشيه برگزاري نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك منعقد شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دراين تفاهم نامه دو طرف متعهد مي شوند در زمينه فعاليت هاي آموزشي(علمي كاربردي، تخصصي، تك درس)، پژوهشي، تحقيقاتي و فرهنگي،...ادامه مطلب...

مركز نوآوري مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد

IMAGE

سه شنبه, 08 خرداد 1397

آيين افتتاحيه راه اندازي مركز نوآوري مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك با حضور دكتر رئوفي، سرپرست دانشگاه علمي كاربردي استان مركزي، دكتر رحماني مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، دكتر نظام دوست، رئيس جهاددانشگاهي استان، مهندس يساولي مدير فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري مركزي و جمعي از مسئولان 7 خردادماه در حاشيه برپايي نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد....ادامه مطلب...

بازديد جمعي از مسئولان استان مركزي از نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

سه شنبه, 08 خرداد 1397

جمعي از روساي و مديران استان مركزي از نمايشگاه اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه مركز جهاددانشگاهي اراك كه هفتم خردادماه در اين مركز آموزشي برپا شده است بازديد به عمل آوردند. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، درمراسم افتتاحيه اين نمايشگاه دكتر نظام دوست، رئيس جهاددانشگاهي استان، مهندس يساولي مدير فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري مركزي، دكتر رئوفي، سرپرست دانشگاه علمي كاربردي استان مركزي و دكتر رحماني مديركل...ادامه مطلب...

نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك گشايش يافت

IMAGE

سه شنبه, 08 خرداد 1397

نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك امروز 8 خرداد گشايش يافت. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، نمايشگاه اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه با حضور دكتر رئوفي سرپرست دانشگاه علمي كاربردي استان مركزي، دكتر رحماني مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، دكتر نظام...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

No result...

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010

نظر سنجی

ارزیابی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی

ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی

جهاددانشگاهی در شبکه های اجتماعی