جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
دوشنبه, 01 آبان 1396
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: عدم توانمندی افراد یکی از دلایل اصلی بیکاری است

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا آقاجانی ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری فارس استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اخبار در جامعه بر اساس شرایط زمان انتشار پیدا می‌کنند و شرایط جامعه می‌توانند تعیین‌کننده اخبار باشد.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان جهاد دانشگاهی اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است که تلاش برای تحقق بخشی به فرامین رهبری در این راستا به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه و نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد تولید و اشتغال، طبیعتاً رسالت هرکدام از ما در مسئولیتی که داریم و فعالیت می‌کنیم سنگین‌تر و مهم‌تر است و باید به آن توجه کنیم.

آقاجانی خاطرنشان کرد: فرقی ندارد که افراد چه شغلی دارند و در چه جایگاهی هستند، هر کس در هر مسئولیتی که قرار دارد موظف است  در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اهدافی که مقام معظم رهبری دستور فرموده‌اند، قدم بردارد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نیز با توجه به شرایط علمی و فرهنگی که دارد و حوزه‌های که فعالیت می‌کند تمام هم‌وغمش اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است تا بتواند بر اساس اساسنامه‌ای که به‌عنوان وظیفه برای خود ترسیم کرده، ارائه خدمات بهینه را در سطح جامعه انجام دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای انقلاب اسلامی است که بر اساس شرایط و روحیه جهادی و با اتکا به نیروهای متعهد و کارآمد خدمات ارزنده‌ای را در جامعه در حوزه‌های فرهنگی،آموزشی، پژوهشی، فناوری و توانمندسازی دانش‌آموختگان و توسعه کارآفرینی انجام می‌دهد و سعی می‌کند که شعار ما می‌توانیم حضرت امام (ره) را تحقق بخشد  شرایطی که مورد تأکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است، ایجاد کند.

آقاجانی افزود: جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های آموزشی در دو بخش آموزش‌های عالی و علمی و کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سطح شهرستان‌های اراک، محلات و ساوه با پذیرش دانشجو در 20 کد رشته فعالیت دارد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: رشته‌ها بر اساس ظرفیت‌های مناطق سه‌گانه ایجادشده است، زیرا هدف آموزش‌های علمی  و کاربردی این است که حلقه اتصالی باشد بین دانشگاه جامعه و صنعت و نقص‌های که در آموزش‌های نظری وجود دارد به‌واسطه آموزش‌های علمی و کاربردی رفع شود.

آقاجانی ادامه داد: آموزش در جهاد دانشگاهی تخصصی است و در حوزه‌های زبان انگلیسی، علوم رایانه، مهندسی و پزشکی ارائه می‌شود که این فعالیت‌ها بر اساس نیازسنجی گروه هدف ایجاد  شده تا خروجی این آموزش‌ها به ایجاد شغل ختم شود.

 وی اضافه کرد: در استان به‌نوعی به دنبال این هستیم که آموزش‌های شغل محور و آموزش‌های اصل محور را در قالب آموزش‌های تخصصی تدوین و اجرا کنیم، در حوزه پژوهش و فناوری نیز متناسب با شرایط حاکم بر استان گروه اقتصاد و توسعه و توسعه اجتماعی و کاربرد شهری ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بیان کرد: سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، سند فرش دست‌باف مرکزی ازجمله طرح‌هایی است که در این رابطه ایجاد و سعی شده که خروجی این طرح‌ها نتایج مطلوب برای جامعه و کارفرمایان طرح‌ها باشد.

آقاجانی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی در این حوزه است سعی بر آن داریم که بیشتر فعالیت را در حوزه دانشگاه‌ها باشد تا مباحث فرهنگی را که در جامعه نقص و جای کار بیشتری دارد به بهترین شکل برای اساتید و خاصه برای دانشجویان ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: در حوزه پژوهش نیز مرکز خدمات تخصصی و باروری را با توجه به رسالت جهاد ایجاد کردیم، این مرکز خدمات تخصصی با هدف خدمات مشاوره ژنتیک درمان و ناباروری شکل‌گرفته و منطقه غرب کشور را نیز پوشش می‌دهد و طی سه سال فعالیت آن توانسته خدمات قابل‌توجهی را ارائه دهد، همچنین مرکز بند ناف خون نیز در استان در حال فعالیت است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نهادی چابک و علمی است که این ویژگی در دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دیگر حاکم نیست.

آقاجانی افزود: امیدواریم با شروع برنامه ششم همکاران ما در جهاد دانشگاهی  بتوانند انتظاری که در جهاد دانشگاهی وجود دارد را به بهترین شکل پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: حوزه‌ای در جهاد دانشگاهی به‌عنوان سازمان اشتغال دانش‌آموختگان وجود دارد که با توجه به اهمیت کارآفرینی در جامعه به صورت ‌ویژه در بحث آموزش‌های دانشگاهی ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی توجه به کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و طبیعتاً زمانی می‌توانیم به جایگاه خوب در این حوزه برسیم که یک تفکر کارآفرینی داشته و به‌عنوان فرهنگ کارآفرینی در جامعه آن را ایجاد کنیم.

آقاجانی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند، اگر ما بتوانم افراد را توانمند کنیم بیکاری در جامعه نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در کارآفرینی به دنبال تغییر نگرش  است، ادامه داد: بخش اعظم این مهم با آموزش‌های مهارتی و کسب‌وکار انجام می‌شود که ما می‌توانیم افراد را با آموزش‌هایی که می‌بینند به سمتی هدایت کنیم که بتوانند کسب‌وکاری را ایجاد کنند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین خلاقیت و نوآوری و ایده‌پردازی نیز می‌تواند در حوزه کارآفرینی کمک بزرگی باشد که به خلق خدمات جدید در جامعه بی انجامد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
37
مطالب
1330
نمایش تعداد مطالب
1024144
  • جهاد دانشگاهی استان مرکزی
  • دانشگاه پردیس اراک - جهاد دانشگاهی
  • نشست روسای جهاد دانشگاهی
  • مرکز درمان ناباروری امید رویان

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به اراک سفر می کند


یکشنبه, 30 مهر 1396

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به اراک سفر می کند.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سیدجعفر نظام دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، با اعلام این خبر افزود: دکتر مرتضی ضرابی در سفر یک روزه خود به شهر اراک در روز دوشنبه یکم آبان ماه، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی اراک نشستی علمی تخصصی با متخصصی زنان و زایمان، آنکولوژی، مسئولین بیمارستان ها و ماماهای استان خواهد داشت.وی بازدید از بیمارستان قدس اراک، نشست خبری با...ادامه مطلب...

سرپرست مجتمع حقوقی و خانواده دادگستری استان مرکزی: اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی استان در زمینه درمان ناباروری قابل تقدیر است

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

سرپرست مجتمع حقوقی و خانواده دادگستری استان مرکزی از اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی استان در زمینه درمان ناباروری تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، حجت الاسلام نصرت اله کلانتری در بازدید از مرکز فوق تخصصی تحقیقاتی درمانی امید رویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی، افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد ارزشی و انقلابی، از بطن جامعه اسلامی ایران تشکیل شده و رشد و بالندگی خود را آغاز کرده است و امروز شاهد هستیم که این...ادامه مطلب...

برگزاری نشست تخصصي "بررسي روشهاي كاربردي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري در آن" ويژه دانشجويان مركز علمي كاربردي جهادانشگاهي اراك

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

نشست تخصصي ررسي روشهاي كاربردي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري در آن، به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، 27 مهرماه با حضور جمعي از دانشجويان اين مركز در سازمان جهادكشاورزي استان مركزي برگزار شد.  بر گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دانشجويان رشته هاي مديريت منابع انساني و كاربرد فناوري اطلاعات در سازمان، مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با حضور در سازمان...ادامه مطلب...

ارائه آثار فناورانه دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در دوازدهمين نمايشگاه تخصصي "الكامپ"

IMAGE

شنبه, 29 مهر 1396

دوازدهمين نمايشگاه تخصصي الكامپ در اراك با ارائه آثار فناورانه دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در محل نمايشگاه هاي غرب كشور در اراك گشايش يافت. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، آثار فناورانه دانشجويان انجمن هاي علمي ميان رشته اي صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در قالب غرفه اي در نمايشگاه الكامپ در محل نمايشگاه هاي بين المللي اراك برپا شده است. نمايشگاه الكامپ با حضور 70 شركت كننده در...ادامه مطلب...

انتصاب معاون پژوهشي جهاددانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران جوان استان مركزي

IMAGE

چهارشنبه, 26 مهر 1396

معاون پژوهشي جهاددانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران جوان استان مركزي انتخاب شد.به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان مركزي، طي حكمي از سوي دكتر سعيد حميدي به عنوان دبير ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري استان مركزي و رئيس دانشگاه اراك، معاون پژوهش و فناوري جهاد دانشگاهي استان مركزي به عنوان دبير كميته علمي انتخاب پژوهشگران برتر حوزه پژوهشگران جوان استان مركزي منصوب شد. همچنين مسئوليت كميته مستندسازي...ادامه مطلب...

نشست «آسيب شناسي مسابقات قرآن اوقاف» برگزار شد

IMAGE

سه شنبه, 25 مهر 1396

 نشست تخصصي «آسيب‌شناسي مسابقات قرآن اوقاف» با حضور حجت‌الاسلام عبدالله حسينخاني، رئيس اداره امور قرآني اداره‌كل اوقاف و امور خيريه استان، مريم سعيدي داور مرحله سراسري چهلمين دوره مسابقات قرآن اوقاف، محدثه مؤمني متسابق استان در رشته ترتيل چهلمين دوره مسابقات اوقاف، محمد شريفي، حائز رتبه عالي حفظ ۱۰ جزء چهلمين دوره مسابقات اوقاف و استاد صابري نسب پيشكسوت و چهره قرآني كشور 24 مهر به میزبانی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی...ادامه مطلب...

ارائه آثاردانشجويان انجمن هاي علمي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در نمايشگاه هاي "توانمندي ها و مشاغل خانگي بانوان كشور"

IMAGE

سه شنبه, 25 مهر 1396

دومين نمايشگاه توانمندي ها و مشاغل خانگي بانوان كشور با ارائه آثار فناورانه و هنري دانشجويان دختر مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در محل نمايشگاه هاي بين المللي اراك گشايش يافت.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سيد فرشاد ميرداودي، مسئول امور دانشجوي و فرهنگي مركز در حاشيه برپايي اين نمايشگاه، اظهاركرد: انجمن هاي علمي اين مركز با آثار فناورانه، هنري، صنايع دستي و ... دانشجويان دردومين نمايشگاه توانمندي بانوان و...ادامه مطلب...

تقدیر مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي و دبير كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي از زحمات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) و خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)

IMAGE

یکشنبه, 23 مهر 1396

به واسطه تلاش خبرگزاري‌هاي جهاد دانشگاهي استان مركزي در انعكاس رويدادهاي حوزه فرهنگي و اجتماعي و نگاه تحليلي به اين حوزه‌ها، غلامرضا فتح آبادي، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي و دبير كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي از زحمات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) و خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) تقدير بعمل آورد.ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه "اقتصاد مقاومتي" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي ارك


شنبه, 22 مهر 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، نمايشگاه اقتصاد مقاومتي با موضوع راه حل خودموني در اين مركز افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در حاشيه برپايي اين نمايشگاه، اظهاركرد: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و با توجه به نامگذاري شعار سال، نمايشگاه اقتصاد مقاومتي با موضوع راه حل خودموني از 22 مهرماه در اين...ادامه مطلب...

دفتر ايكنا در خمين افتتاح شد

IMAGE

چهارشنبه, 19 مهر 1396

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دفتر خبرگزاري ايكنا، با حضور مسئولين شهرستان خمين ،معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي و جمعي از فعالان قراني  در دانشكده علوم قرآني شهرستان خمين ، دوشنبه ۱۷ مهرماه افتتاح شد. اين افتتاح همزمان با مراسم استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشكده علوم قرآني خمين انجام شد، اين دانشكده طي تعامل با دفتر مركزي خبرگزاري ايكناي استان در اراك، مكاني را به عنوان دفتر ايكنا در خمين اختصاص داد، تا از اين پس...ادامه مطلب...

توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ آزمون آموزش دهندگان سوادآموزی برای 275 داوطلب برگزار شد

IMAGE

یکشنبه, 16 مهر 1396

سرپرست مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی در اراک از برگزاری آزمون آموزش دهندگان سوادآموزی برای بیش از 275 داوطلب در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، مهدی علی سلیمان با اعلام این خبر افزود: سازمان نهضت سوادآموزی با همکاری جهاددانشگاهی یکی از بزرگ ترین پروژه های آموزش مجازی به روش MOOC را به مرحله اجرا درآورده که تاکنون 275 داوطلب در استان مرکزی در این آزمون شرکت کرده‌اند. وی تصریح کرد: افرادی که دوره را...ادامه مطلب...

مانور آموزشي اطفاء حريق در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد

IMAGE

چهارشنبه, 12 مهر 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري سازمان آتش نشاني اراك، دوره آموزشي اطفاء حريق در محوطه اين مركز آموزشي برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، عليرضا سبزآبادي از كارشناسان سازمان آتش نشاني استان مركزي در اين دوره آموزشي كه امروز،12 مهرماه با حضور جمعي از اساتيد، دانشجويان و كاركنان برگزار شد، آموزش هاي لازم جهت ايمني و پيشگيري از آتش سوزي و روش هاي مقابله و اطفاي حريق...ادامه مطلب...

ديدار سرپرست و كاركنان مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با خانواده شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس


سه شنبه, 11 مهر 1396

به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز و با مشاركت دانشگاه جامع علمي كاربردي استان مركزي و بنياد شهيد و ايثارگران شهرستان اراك از خانواده معظم شهيدان عطيفه و شهيد تاج دين با حضور دكتر ذوالانواري، رياست دانشگاه جامع علمي كاربردي و مهندس شهرجردي، رئيس مركز آموزش علمي كاربردي اراك و انصاري، رئيس بنياد شهيد شهرستان اراك و جمعي از كاركنان اين مركز بازديد به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در اين...ادامه مطلب...

بيان خاطرات دوران دفاع مقدس در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 05 مهر 1396

همزمان با هفته دفاع مقدس و ارج نهادن به دلاورمردي هاي جوانان، خاطرات دوران دفاع مقدس توسط عباس سميعي از دانشجويان پيشكسوت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك براي دانشجويان، كاركنان و اساتيد عنوان شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، بيان خاطرات و خاطره گويي پيشكسوتان جهاد و شهادت از زبان خاطره گويان علاوه بر تكريم جايگاه شهدا و جانبازاني كه در دوران دفاع مقدس حضور داشتند موجب زنده نگه داشتن ايثارگري هايرزمندگان و...ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه عكس دفاع مقدس در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 05 مهر 1396

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمايشگاه عكس و پوستر در محوطه مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، نمايشگاه عكس و پوستر دفاع مقدس به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز برپا شده و در اين نمايشگاه گوشه ‌اي از رشادت و حماسه‌ هاي رزمندگان دفاع مقدس در قالب بيش از 50 پوستر به نمايش گذاشته شده است. در همین ارتباط مسعود شهرجردی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک هدف از برپايي اين...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010