جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
پنج شنبه, 02 شهریور 1396
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: عدم توانمندی افراد یکی از دلایل اصلی بیکاری است

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا آقاجانی ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری فارس استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اخبار در جامعه بر اساس شرایط زمان انتشار پیدا می‌کنند و شرایط جامعه می‌توانند تعیین‌کننده اخبار باشد.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان جهاد دانشگاهی اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است که تلاش برای تحقق بخشی به فرامین رهبری در این راستا به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه و نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد تولید و اشتغال، طبیعتاً رسالت هرکدام از ما در مسئولیتی که داریم و فعالیت می‌کنیم سنگین‌تر و مهم‌تر است و باید به آن توجه کنیم.

آقاجانی خاطرنشان کرد: فرقی ندارد که افراد چه شغلی دارند و در چه جایگاهی هستند، هر کس در هر مسئولیتی که قرار دارد موظف است  در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اهدافی که مقام معظم رهبری دستور فرموده‌اند، قدم بردارد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نیز با توجه به شرایط علمی و فرهنگی که دارد و حوزه‌های که فعالیت می‌کند تمام هم‌وغمش اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است تا بتواند بر اساس اساسنامه‌ای که به‌عنوان وظیفه برای خود ترسیم کرده، ارائه خدمات بهینه را در سطح جامعه انجام دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای انقلاب اسلامی است که بر اساس شرایط و روحیه جهادی و با اتکا به نیروهای متعهد و کارآمد خدمات ارزنده‌ای را در جامعه در حوزه‌های فرهنگی،آموزشی، پژوهشی، فناوری و توانمندسازی دانش‌آموختگان و توسعه کارآفرینی انجام می‌دهد و سعی می‌کند که شعار ما می‌توانیم حضرت امام (ره) را تحقق بخشد  شرایطی که مورد تأکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است، ایجاد کند.

آقاجانی افزود: جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های آموزشی در دو بخش آموزش‌های عالی و علمی و کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سطح شهرستان‌های اراک، محلات و ساوه با پذیرش دانشجو در 20 کد رشته فعالیت دارد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: رشته‌ها بر اساس ظرفیت‌های مناطق سه‌گانه ایجادشده است، زیرا هدف آموزش‌های علمی  و کاربردی این است که حلقه اتصالی باشد بین دانشگاه جامعه و صنعت و نقص‌های که در آموزش‌های نظری وجود دارد به‌واسطه آموزش‌های علمی و کاربردی رفع شود.

آقاجانی ادامه داد: آموزش در جهاد دانشگاهی تخصصی است و در حوزه‌های زبان انگلیسی، علوم رایانه، مهندسی و پزشکی ارائه می‌شود که این فعالیت‌ها بر اساس نیازسنجی گروه هدف ایجاد  شده تا خروجی این آموزش‌ها به ایجاد شغل ختم شود.

 وی اضافه کرد: در استان به‌نوعی به دنبال این هستیم که آموزش‌های شغل محور و آموزش‌های اصل محور را در قالب آموزش‌های تخصصی تدوین و اجرا کنیم، در حوزه پژوهش و فناوری نیز متناسب با شرایط حاکم بر استان گروه اقتصاد و توسعه و توسعه اجتماعی و کاربرد شهری ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بیان کرد: سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، سند فرش دست‌باف مرکزی ازجمله طرح‌هایی است که در این رابطه ایجاد و سعی شده که خروجی این طرح‌ها نتایج مطلوب برای جامعه و کارفرمایان طرح‌ها باشد.

آقاجانی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی در این حوزه است سعی بر آن داریم که بیشتر فعالیت را در حوزه دانشگاه‌ها باشد تا مباحث فرهنگی را که در جامعه نقص و جای کار بیشتری دارد به بهترین شکل برای اساتید و خاصه برای دانشجویان ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: در حوزه پژوهش نیز مرکز خدمات تخصصی و باروری را با توجه به رسالت جهاد ایجاد کردیم، این مرکز خدمات تخصصی با هدف خدمات مشاوره ژنتیک درمان و ناباروری شکل‌گرفته و منطقه غرب کشور را نیز پوشش می‌دهد و طی سه سال فعالیت آن توانسته خدمات قابل‌توجهی را ارائه دهد، همچنین مرکز بند ناف خون نیز در استان در حال فعالیت است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نهادی چابک و علمی است که این ویژگی در دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دیگر حاکم نیست.

آقاجانی افزود: امیدواریم با شروع برنامه ششم همکاران ما در جهاد دانشگاهی  بتوانند انتظاری که در جهاد دانشگاهی وجود دارد را به بهترین شکل پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: حوزه‌ای در جهاد دانشگاهی به‌عنوان سازمان اشتغال دانش‌آموختگان وجود دارد که با توجه به اهمیت کارآفرینی در جامعه به صورت ‌ویژه در بحث آموزش‌های دانشگاهی ایجادشده است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی توجه به کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و طبیعتاً زمانی می‌توانیم به جایگاه خوب در این حوزه برسیم که یک تفکر کارآفرینی داشته و به‌عنوان فرهنگ کارآفرینی در جامعه آن را ایجاد کنیم.

آقاجانی گفت: اگر امروز با جامعه‌ای بیکار مواجهه هستیم و افراد نمی‌توانند به جایگاه شغلی خوب برسند دلیلش این است که افراد توانمند نیستند، اگر ما بتوانم افراد را توانمند کنیم بیکاری در جامعه نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در کارآفرینی به دنبال تغییر نگرش  است، ادامه داد: بخش اعظم این مهم با آموزش‌های مهارتی و کسب‌وکار انجام می‌شود که ما می‌توانیم افراد را با آموزش‌هایی که می‌بینند به سمتی هدایت کنیم که بتوانند کسب‌وکاری را ایجاد کنند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین خلاقیت و نوآوری و ایده‌پردازی نیز می‌تواند در حوزه کارآفرینی کمک بزرگی باشد که به خلق خدمات جدید در جامعه بی انجامد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
23
مطالب
1292
نمایش تعداد مطالب
964954
  • جهاد دانشگاهی استان مرکزی
  • دانشگاه پردیس اراک - جهاد دانشگاهی
  • نشست روسای جهاد دانشگاهی
  • مرکز درمان ناباروری امید رویان

مراسم گرامیداشت روز پزشک در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد

IMAGE

چهارشنبه, 01 شهریور 1396

مراسم گرامیداشت روز پزشک در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، این مراسم همزمان با یکم شهریور روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک، با حضور جمعی از پزشکان مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی و همکاران این مرکز، در اراک برگزار شد. در این مراسم دکتر علی اصغر غفاری زاده مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی با تبریک این روز به جامعه پزشکی به وِیژه...ادامه مطلب...

كارگاه آموزشي "بايدها و نبايدهاي اداري" ويژه كاركنا ن مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد

IMAGE

سه شنبه, 31 مرداد 1396

به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، كارگاه آموزشي بايدها و نبايدهاي اداري ويژه كاركنان اين مركز آموزشي 29 مردادماه برگزار شد.اسماعيل ميرزاخاني از اساتيد دانشگاهي در جمع كاركنان اين مركز آموزشي با اشاره به بايدها و نبايدهاي اداري، اظهاركرد: كارمندان مي بايست متخلق به اخلاق اسلامي و انساني باشد.وي افزود: اخلاق شامل شناخت صحيح از ناصحيح و آنگاه انجام صحيح و درست و ترك ناصحيح و نادرست است. ميرزاخاني ادامه...ادامه مطلب...

رئيس مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك تاکید کرد: توسعه فعاليت هاي پژوهشي و فناورانه در حوزه مديريت بحران و دانشگاه

IMAGE

دوشنبه, 30 مرداد 1396

سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك بر توسعه فعاليت هاي پژوهشي و فناورانه در حوزه مديريت بحران و دانشگاه تاکید کرد. نشست رئيس مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و اعضاي شوراي پژوهش و فناوري اين مركز با مديركل بحران استان مركزي، در استانداري مركزي برگزار شد. مسعود شهرجردي، رئيس مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين نشست بر توسعه فعاليت هاي پژوهشي و فناورانه در حوزه مديريت بحران و دانشگاه تاكيد كرد. سعيد...ادامه مطلب...

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی استان مرکزی تاکید کرد: لزوم تدوين منابع تئوريك ويژه زنان در حوزه پيشگيري و درمان اعتياد

IMAGE

دوشنبه, 30 مرداد 1396

  معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی استان مرکزی بر لزوم تدوين منابع تئوريك ويژه زنان در حوزه پيشگيري و درمان اعتياد تاکید کرد. مهدی مبارکی با اشاره به برگزاری اولين جلسه كميته علمي كنگره ملي اعتياد و زنان توسط معاونت پژوهشي جهاد دانشگاهي واحد استان مركزي افزود: با توجه به مصوبه دهمين جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مركزي که با حضور وزير كشور برگزار شد، مقرر گردید این کنگره با همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی در سال جاری و به...ادامه مطلب...

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی: جهاد دانشگاهی ظرفیت بسیار مناسبی در بخش پژوهش و تحقیق دارد

IMAGE

دوشنبه, 30 مرداد 1396

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی از برگزاری دومین کنگره ملی پیشگیری از اعتیاد بانوان با همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی خبر داد. نبی‌الله شاه‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با متذکر شدن این نکته که اعتیاد زنان در حال افزایش است، گفت: اعتیاد در بانوان به مراتب خطرآفرین‌تر از اعتیاد مردان است. بانوان از نظر جسمی و روحی در برابر مسئله اعتیاد آسیب‌پذیرتر هستند، از طرفی کودک در صورت اعتیاد مادر در معرض خطر...ادامه مطلب...

دومین کنگره ملی پیشگیری از اعتیاد بانوان با محوریت جهاد دانشگاهی در استان مرکزی برگزار می‌شود

IMAGE

یکشنبه, 29 مرداد 1396

                          دومین کنگره ملی پیشگیری از اعتیاد بانوان با محوریت جهاد دانشگاهی در  استان مرکزی برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: نخستین کنگره  ملی پیشگیری از اعتیاد بانوان در سال 89 در اصفهان برگزار گردید و امسال بر اساس برنامه ریزی انجام شده، دومین کنگره با محوریت جهاد دانشگاهی و معاونت پژوهش و فناوری این نهاد، در استان مرکزی...ادامه مطلب...

مدير كل دفتر اجتماعي استانداري مركزي تاکید کرد: استفاده از پتانسيل­ معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی در فعاليت های علمی و پژوهشي

IMAGE

دوشنبه, 23 مرداد 1396

مدير كل دفتر اجتماعي استانداري مركزي بر استفاده از پتانسيل­ معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان در فعاليت های علمی و پژوهشي تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در دیدار با اعضای معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی و اعضای گروه پژوهشي توسعه اجتماعي این معاونت، افزود: دفتر امور اجتماعی استانداری تعامل بسیار خوبی با جهاد دانشگاهی دارد و به دنبال این است ظرفیت‌های...ادامه مطلب...

انجام ماهانه 30 مورد ذوب و انتقال جنین به رحم مادر در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی

IMAGE

یکشنبه, 22 مرداد 1396

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: حداقل در ماه حدود 30 مورد فرآیند ذوب و انتقال جنین به رحم مادر در این مرکز صورت می‌گیرد که خوشبختانه نتایج آن خوب و قابل قبول بوده است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دکتر علی‌اصغر غفاری‌زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه آزمایشگاه جنین شناسی و آندرولوژی این مرکز فعال هستند، بیان کرد: میزان عملکرد آنها بستگی به میزان مراجعین به مرکز و تعداد افرادی...ادامه مطلب...

مهارت مقابله با بحران در پنج سال آتی در استان مرکزی 100 درصد می شود

IMAGE

شنبه, 21 مرداد 1396

اراک - ایرنا - سرپرست مرکز آموزش علمی جهاد دانشگاهی اراک گفت: بر اساس سند مدیریت بحران استان مرکزی سالانه 300 هزار نفر در این استان آموزش مقابله با شرایط بحرانی را فرا می گیرند که در هدفگذاری پنج ساله تمامی جمعیت این استان راهبردهای مقابله با بحران را خواهند آموخت.   مسعود شهرجردی روز چهارشنبه در جریان دیدار با کارکنان ایرنا به مناسبت روز خبرنگار افزود: در افق 1400 پیش بینی شده بیش از یک میلیون نفر در استان مرکزی با دانش مقابله با بحران آشنا...ادامه مطلب...

معاون جهاد دانشگاهی استان مرکزی در بازدید از تسنیم: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک راه‌اندازی می‌شود

IMAGE

شنبه, 21 مرداد 1396

معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نخستین پژوهشکده علمی استان مرکزی در اراک تاسیس و راه‌اندازی می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، "اکبر فراهانی" معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی با حضور در دفتر سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، عملکرد جهاد دانشگاهی استان مرکزی را تشریح کرد. "مجید جمالو" سرپرست اداره برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی استان‌ مرکزی، معاون پشتیبانی جهاد...ادامه مطلب...

روز خبرنگار بر تمامی تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی گرامی باد

IMAGE

سه شنبه, 17 مرداد 1396

۱۷مرداد سالروز شهادت خبرنگار شجاع و ارزشمند کشورمای شهید محمود صارمی که به درستی بعنوان روز خبرنگار نام گذاری گردیده، فرصت مغتنمی است که جایگاه سخاوت و حرمت قلم این قشر پرتلاش و بی ادعا ارج نهاده شود. چراکه داشتن جهانی آگاه و بالنده در پرتو داشتن اطلاعات و اخبار درست و به موقع برای مخاطبین امکانپذیر خواهد بود. روز خبرنگار بر تمامی تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی و همکاران جهادگر فعال در خبرگزاری های ایسنا و ایکنا در جهاد دانشگاهی گرامی...ادامه مطلب...

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی: آماده ارائه خدمات به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ها و نهادهاي استان هستیم

IMAGE

سه شنبه, 17 مرداد 1396

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: آماده ارائه خدمات به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ها و نهادهاي استان هستیم. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، محمدرضا آقاجانی با اعلام این مطلب افزود: جهاد‌دانشگاهي با پشتوانه 32 سال تجربه علمي و عملي و با برخورداري از ظرفيت‌هاي متنوع و به روز، در سراسر كشور فعاليت آموزشي دارد و قادر به ارائه خدمات آموزشي به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ها و...ادامه مطلب...

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک به عنوان مرکز نمونه کشور انتخاب شد

IMAGE

سه شنبه, 17 مرداد 1396

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک به عنوان مرکز نمونه کشور در بین 40 مرکز موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی انتخاب شد... در آئين سي و هفتمين سالروز تاسيس جهاددانشگاهي از سوي دكتر عبدالرضا مجدالدين رئيس موسسه آموزش عالي علمي كاربردي جهاددانشگاهي، مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در بين 40 مركز موسسه علمي كاربردي جهاددانشگاهي به عنوان مركز نمونه كشور انتخاب و مورد تقدير قرار گرفت. در اين تقديرنامه آمده است: با استعانت از الطاف بيكران...ادامه مطلب...

انتخاب مهندس مسعود شهرجردی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک به عنوان جهادگر نمونه کشوری در این نهاد

IMAGE

سه شنبه, 17 مرداد 1396

مهندس مسعود شهرجردی سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک به عنوان جهادگر نمونه کشوری در این نهاد انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، سی و هفتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی با حضور رییس این نهاد، وزیر بهداشت، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تنی چند از استانداران و نمایندگان مجلس در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در ابتدای این مراسم دکتر شریفی‌زاده، رییس ستاد برگزاری مراسم سی و هفتمین سالگرد تاسیس جهاد...ادامه مطلب...

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس: فعالیت‌های دانش بنیان جهاددانشگاهی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کند

IMAGE

یکشنبه, 15 مرداد 1396

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت‌های دانش‌بنیان مجموعه جهاددانشگاهی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کند.علی‌اکبر کریمی در آستانه فرا رسیدن 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه شاکله اصلی اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های علمی دانش‌بنیان است، تصریح کرد: برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به منظور برطرف کردن نیازهای کشور و مقابله با فشارهای بیرونی و تحریم‌هایی که دشمنان بر این کشور...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010