جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
جمعه, 29 تیر 1397
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی: جهاد دانشگاهی اقدامات بزرگ و مهمی در عرصه های علمی و فرهنگی انجام داده است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: راه برون‌رفت کشور از مشکلات تکیه بر نخبگان جوان و بکارگیری ایده‌های آن‌ها در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی است به طوری که باید به آن بها داد. امروز با توجه به فضای مسموم سیاسی یک مجموعه مانند جهاددانشگاهی این تفکر و قدرت را می‌تواند در قشر دانشجو ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز فوق‌تخصصی ناباروری جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی اظهار کرد: پیش از انقلاب در دانشگاه‌‌ها رویکردها و ویرانه‌‌های فکری حاکم بود، با وجود اینکه فعالیت علمی در کشور وجود داشت اما روح نا‌امیدی و یاس و کوچک‌بینی در فضای دانشگاه‌ها حاکم شده بود و با تشکیل جهاد دانشگاهی توسط انقلاب فرهنگی بسیاری از خلا‌های گذشته از بین رفت.

وی ادامه داد: امروز با توجه به مشاهده حرکت رو‌به پیشرفت کشور، چند سالی است عوامل بازدارنده‌ای از جهت سیاسی و... به کند‌پیش‌رفتن این روند منجر شده و آسیب‌هایی را هم به دنبال داشته است، اما مجموعه‌هایی مانند جهاددانشگاهی فارغ از جناح‌ها و گروه‌های سیاسی امیدی را در مجموعه نخبگان و بزرگان کشور بوجود آورده است.

وی افزود: مجموعه‌هایی که فراجناحی‌اند و سیاسی‌کار نبوده و فارغ از مسائل سیاسی کشور دلسوز نظام و دستاورد‌های انقلاب هستند، باید کارهای بزرگ را انجام دهند و به طور جهادی حمایت‌های بی دریغ خود را در عرصه‌های فرهنگی، فناوری و علمی انجام دهند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: در طی سال‌های اخیر جهاددانشگاهی تلاش‌های بسیاری را انجام داده است، امید و پشتوانه‌ای که این نهاد در کشور داراست، دیدگاه و جهت‌گیری درست مقام معظم رهبری است.

دلاوری تاکید کرد: مجموعه‌های علمی مانند جهاددانشگاهی نباید خستگی به خود راه بدهند. مجموعه‌هایی انقلابی مانند اوقاف، نیروی مقاومت بسیج و حتی بنیاد مستضعفان مجموعه‌هایی که سرمایه‌های بسیاری در اختیار دارند باید امروز با امیدواری و دور کردن یاس و ناامیدی بخشی از لطماتی که در سال‌های گذشته وارد شده را با همیاری بیشتر انجام دهند.

وی افزود:با توجه به اینکه جهاددانشگاهی یک مجموعه مردمی، علمی و فرهنگی در رشته‌های مختلف است؛ نظر بنده این است که مردم را فرا بخوانیم. زیرا در کشور شخصیت‌های دلسوزی به لحاظ اقتصادی از توانمندی‌های بسیاری به ویژه در استان برخوردار هستند و در تمامی عرصه‌ها کمک نمودند بطور مثال ساخت فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری قرار بود از طریق اوراق مشارکت وقف انجام بگیرد اما خیرین و مردم، گوی سبقت را ربودند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: آمادگی داریم به صورت جدی این جلسه آغازی برای ایجاد انجمن یاوران‌وقف‌فناوری یا هر عنوان دیگری باشد و بتوان با مشارکت افرادی مانند نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و دیگر دستگاه‌های اجرایی، اساتید دانشگاه و... این انجمن را هدایت کرد.

وی گفت: مجموعه درمان ناباروری جهاددانشگاهی چیزی ازمجموعه‌های علمی که در تهران وجود دارد، کم ندارد و خدمات شایسته‌ای را انجام می‌دهد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: مجموعه سازمان اوقاف یکی از پرکارترین سازمان‌ها است که در تمامی عرصه‌ها مشارکت دارد زیرا تمامی زمینه‌ها هزینه‌بر و به سرمایه گذاری خیرین نیاز دارد.
دلاوری افزود:۴۰۰بیمارستان در کشور، بیمارستان موقوفه است و بزرگترین آن بیمارستان نمازی شیراز یکی از مجموعه‌های پژوهشی و موقوفه است که در زمینه درمانی و علمی فعال است.

سید جعفر نظام‌دوست، رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در حاشیه بازید از این مرکز اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد فرهنگی است و فعالیت‌های بسیاری در زمینه فرهنگی و علمی انجام می‌دهد.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به توجه بیشتر ۵ آسیب اجتماعی، این مرکز همواره فعالیت‌هایی را در زمینه آسیب‌های اجتماعی انجام داده است به طوری که با هماهنگی استانداری و تعامل با نهاد‌های فرهنگی و مسئولین استانی این مهم را دنبال می‌کنیم.

نظام‌دوست گفت: باید برای فعالیت هرچه بیشتر نخبگان را بسترسازی کنیم به طوری که از ایده‌های آن‌ها پشتیبانی و حمایت‌های لازم صورت پذیرد.

رئیس جهاددانشگاهی به نبود آزمایشگاه ژنتیک در این مرکز اشاره و افزود: با تاسیس این آزمایشگاه می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد و خدمات موثر‌تری را برای مردم انجام داد.

 

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
2
مطالب
1534
نمایش تعداد مطالب
1254358

آمار بازدید

امروز71

  • آی پی شما 23.20.25.122
  • مرورگر: unknown
  • نسخه مرورگر: unknown
  • سیستم عامل: unknown
5
آنلاین

نکات مدیریتی/ 10 کار مدیران چابک


پنج شنبه, 28 تیر 1397

 1- کار کمتر:کار در جریان را در سطح سبد محصول محدود کنید، اتلاف را حذف نمایید، تمرکز ایجاد کنید، کارهای موازی کمتری انجام دهید، مسائل را ساده نگاه دارید.2- اکتشاف و تطبیق:به جای دنبال کردن برنامه ای مشخص، اکتشاف کنید و خود را با آموخته هایتان تطبیق دهید. 3- یادگیری سریع:چرخه های بازخورد را کوتاه کنید، تحملِ پذیرش اشتباهات را داشته باشید و برای یادگیری و بهبود مستمر ارزش قائل شوید.4- یک تیم، یک هدف:برای جلوگیری از انباشته شدن کارها، تیمهایی...ادامه مطلب...

نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی منتشر کرد؛ میزان ویتامین D با موفقیت درمان های ناباروری ارتباط ندارد


چهارشنبه, 27 تیر 1397

امروزه گروه زیادی از زنان نابارور، تحت درمان به‌وسیله روش‌های کمکی قرار می‌گیرند. در این خصوص، نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی به انتشار نتایج تحقیقی پرداخته که در آن رابطه بین سطح ویتامین دی با میزان موفقیت این بارداری‌ها بررسی شده است. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از سیناپرس، تلقیح داخل رحمی یا IUI روشی برای انتقال مستقیم اسپرم به رحم است. این تکنیک، یک روش ساده، غیرتهاجمی و دارای صرفه اقتصادی است که برای تولیدمثل کمکی...ادامه مطلب...

معاون عمرانی استاندار مرکزی تاکید کرد: بهره مندی از ظرفیت های علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی در استان

IMAGE

یکشنبه, 24 تیر 1397

معاون عمرانی استاندار مرکزی بر بهره مندی از ظرفیت های علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی در استان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، ، مهدی زندیه‌وکیلی با حضور در خبرگزاری ایسنا منطقه مرکزی، ضمن تقدیر از فعالیت های ارزشمند جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا، به تشریح برخی مباحث مهم شهری و برخی از مسائل طرح شده و نقدها به عملکرد و اقدامات خود در رسانه‌های مختلف استان پرداخت.  وی در خصوص پروژه 58 متری به عنوان یکی از مهمترین...ادامه مطلب...

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک: فعالیت‌های جهاددانشگاهی نیاز امروز جامعه است


چهارشنبه, 20 تیر 1397

حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک در حاشیه بازدید از مرکز فوق‌تخصصی ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی با اشاره به آمار موجود طلاق و ناباروری گفت: جامعه از وضعیت خوبی برخوردار نیست؛ فعالیت‌های جهاددانشگاهی در این زمینه نیاز امروز جامعه است و یک کار جدید و نو محسوب می‌شود  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک ۱۹ تیرماه در حاشیه بازدید از مرکز...ادامه مطلب...

آغاز کلاس های ترم تابستان مركز آموزش تخصصي جهاد دانشگاهي استان مرکزی


چهارشنبه, 20 تیر 1397

کلاس های ترم تابستان مركز آموزش تخصصي جهاد دانشگاهي استان مرکزی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهدی علی سلیمان مدیر مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت اراک با اعلام این خبر افزود: مركز آموزش تخصصي همچون سنوات گذشته با بهره گيري از اساتيد متخصص و مجرب دوره هاي آموزشي متنوعي را براي گروه هاي مختلف سني در نظر گرفته است. وی ادامه داد: اين دوره ها در گروه هاي آموزشي زبانهاي خارجي، علوم رايانه؛ فني ومهندسي ، پزشكي، حسابداري و...ادامه مطلب...

برگزاری ­پنجمين آزمون استخدامي متمرکز دستگاه هاي اجرايي در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک


سه شنبه, 19 تیر 1397

همزمان با سراسر کشور، ­پنجمين آزمون استخدامي متمرکز دستگاه هاي اجرايي در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهندس مسعود شهرجردی رییس مرکز علمی کاربردی اراک با اعلام این خبر افزود:  اين آزمون براي جذب افراد واجد شرايط در 9 دستگاه اجرايي شامل وزارت آموزش و پرورش، سازمان دامپزشکي کشور، سازمان شيلات کشور، وزارت راه و شهرسازي، سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت امور اقتصادي و دارايي،...ادامه مطلب...

کسب رتبه برتر توسط جهادگر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف


سه شنبه, 19 تیر 1397

جهادگر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف به مقام دوم دست یافت. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، رقابت ۲۵۴ منتخب استان مرکزی در مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف با تلاوت علیرضا احمدی قاری بین المللی در رشته‌های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، کل، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان و دعاخوانی برگزار شد. در این مسابقات محسن بیات عضو جهاد دانشگاهی استان مرکزی در رشته حفظ کل (برادران) عنوان دوم...ادامه مطلب...

کتاب «دشمنی با سایه» در جهاددانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد

IMAGE

چهارشنبه, 13 تیر 1397

مراسم رونمایی از کتاب «دشمنی با سایه، نقد آراء پوپر» با حضور جمعی از صاحب‌نظران و اساتید حوزه و دانشگاه در ساختمان جهاددانشگاهی استان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، کتاب «دشمنی با سایه، نقد آراء پوپر در حوزه فلسفه علم، معرفت‌شناسی، هستی‌شناسی و فلسفه‌سیاسی» تألیف حجت‌الاسلام دکتر مهدی ایمانی‌مقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی که به همت انتشارات جهاددانشگاهی...ادامه مطلب...

به همت جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ کارگاه آموزشی عکاسی خبری در ساوه برگزار شد


چهارشنبه, 13 تیر 1397

مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی ساوه گفت: کارگاه آموزش عکس خبری ویژه مدیران روابط عمومی و عکاسان خبری این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، رضا معماریان افزود: این کارگاه با همکاری فرمانداری ویژه ساوه و جهادانشگاهی و با حضور 21 نفر از مدیران روابط عمومی ادارات و عکاسان خبری بصورت رایگان برگزار شد. وی بیان کرد: در این کارگاه آموزشی دو ساعته با مربیگری "رسول فرقانی" از مربیان جهاددانشگاهی ساوه در حوزه...ادامه مطلب...

بازديد سرپرست ومسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز علمی کاربردی جهاددانشگاهي اراك از پارك علم و فناوري استان مركزي


دوشنبه, 11 تیر 1397

 سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 5 تيرماه از پارك علم و فناوري استان بازديد و در جلسه اي كه به منظور تبادل نظر و بحث پيرامون پارك و مراكز علمي كاربردي برگزار شد، شركت كردند. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، دكتر رفيعي رئيس پارك علم و فناوري استان در اين مراسم كه جمعي از روسا و مسئولان دفاتر كارآفريني و مراكز نوآوري واحدهاي دانشگاه جامع علمي كاربردي استان حضور داشتند، ضمن...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

No result...

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010

نظر سنجی

ارزیابی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی

ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی

جهاددانشگاهی در شبکه های اجتماعی