جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی

امروز:
دوشنبه, 29 مرداد 1397
اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام، خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته ام، خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.

مدیر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی: جهاد دانشگاهی به حوزه تولید محیط های کشت جنین ورود کند

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند با توجه به برخورداری از پژوهشکده‌های قدرتمند و توان علمی بالا در بخش درمان، به حوزه تولید محیط‌های کشت جنین که مورد نیاز مراکز درمان ناباروری است اقدام کرده و وابستگی را کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، علی اصغر غفاری زاده مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه این مرکز اولین مرکز تخصصی درمان ناباروری در استان و غرب کشور و مجهز به تجهیزات روز است، اظهار کرد: با توجه به عملکرد موثری که از این مرکز مشاهده شده است، علیرغم فعالیت مراکز مشابه در استان های همجوار و مراکز خصوصی مشابه در استان مرکزی، به عنوان مرکز شاخص و مورد اعتماد پزشکان برای ارجاع بیماران شناخته می شویم و علیرغم فعالیت این مراکز، همچنان از بار مراجعات به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی کاسته نشده و حتی رشد مراجعات را شاهد هستیم.

وی افزود: یکی از مشکلات فعلی حوزه درمان ناباروری در کشور وابستگی زیاد این مراکز درمانی به محیط های کشت جنین تولید شده در خارج کشور است و جهاد دانشگاهی می‌تواند با توجه به برخورداری از پژوهشگاه‌های قدرتمند و توان علمی بالای متخصصین خود در بخش درمان، به حوزه ساخت و تولید محیط‌های کشت جنین که مورد نیاز مراکز درمان ناباروری است وارده شده و وابستگی را کاهش دهد.

غفاری زاده با اشاره به وجود برخی تحریم‌ها، گفت: با توجه به اینکه تجهیزات مورد نیاز این مرکز وارداتی است، سعی شده است که پیش بینی های لازم در خصوص تامین تجهیزات و امکانات وابسته به خارج از کشور انجام شود و امیدواریم که تا پایان سال مشکلی در زمینه تجهیزات مورد نیاز بروز نکند، البته اگر کل کشور درگیر چالش شود این مرکز نیز مستثنی نخواهد بود اما به هر روی تلاش داریم که مشکلی در روند درمان بیماران بروز نکند.

وی گفت: طی سه تا چهار ماه آینده قطعا مشکلی در این زمینه بروز نخواهد کرد چراکه پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است و با شرکت‌هایی وارد رایزنی شده ایم، پیش پرداخت‌ها جهت عدم بروز مشکل در تامین محیط‌های کشت و تامین امکانات انجام شده است و سعی داریم این روند را تا پایان سال ادامه دهیم.

وی در خصوص چالش های پیش روی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی نیز گفت: وابستگی 80 درصدی مراکز درمان ناباروری از نظر امکانات و مواد مصرفی به خارج از کشور یک نکته بسیار مهم است که اگر پیش بینی لازم در خصوص تامین این تجهیزات صورت نگیرد در آینده کل مراکز کشور با مشکل مواجه خواهند شد. آنچه بسیار برای یک مرکز درمان ناباروری مهم است محیط های کشت جنین است که تامین آن به صورت 100 درصدی به خارج از کشور وابسته است و جهاد دانشگاهی می‌تواند با توجه به برخورداری از پژوهشکده‌های قدرتمند به حوزه تولید این محیط‌ها در داخل کشور وارد شود و وابستگی را کاهش دهد. این امر قطعا به کاهش هزینه های درمان ختم خواهد شد، امکان تولید این محیط ها توسط جهاد دانشگاهی کشور وجود دارد.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی در خصوص داروهای مورد نیاز این مرکز اظهار کرد: برخی از داروها وارداتی است و داروهای تولید داخل از کیفیت لازم برخوردار نیستند در حالی که بویژه در اینگونه بیماری ها درمان زمانی موثر خواهد بود که داروها موثر باشند، چراکه ماده اولیه شکل‌گیری یک جنین از طریق این داروها تامین می شود و کیفیت پایین داروها ممکن است اثرات منفی در فرایند درمان داشته باشند، از سویی پتانسیل موجود در کشور به حدی است که می توان دارویی با کیفیت داروهای خارجی را تولید کرد.

انجام 95 درصد فرایند درمان ناباروری در این مرکز/نگهداری از 5 هزار جنین فریز شده

مدیرمرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه از ابتدای شروع به کار مرکز تلاش شد که مراجعان نیازی به ارجاع به محیطی خارج از فضای مرکز برای دریافت خدمات نداشته باشند، افزود: برای برخی از بیماران زمان بسیار اهمیت دارد و هزینه های اقتصادی اقتضا می کند که کل فرآیند درمان در داخل مرکز انجام گیرد و بر این اساس در حال حاضر 95 درصد فرآیند درمان در مرکز انجام می‌شود.

غفاری زاده با بیان اینکه از ابتدای فعالیت این مرکز تا ابتدای سال جاری 400 زوج در این مرکز صاحب فرزند شده اند و تعدادی نیز از طریق ویزیت و مشاوره و دارو درمانی باردار شدند، گفت: در حال حاضر حدود 2هزار جنین فریز شده در مرکز نگهداری می شود و از ابتدای سال تاکنون نیز 300 مورد فریز جنین انجام شده است که مربوط به بیش از 60 زوج است .

افزایش 10 درصدی مراجعات در سال جاری

وی تعداد مراجعات تا سال گذشته را 17 هزار خدمت عنوان کرد و با بیان اینکه در مجموع فعالیت سه ساله این مرکز چیزی حدود 50 هزار نفر به مرکز مراجعه داشته‌اند، اضافه کرد: امسال طبق برآورد انجام شده نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش میزان مراجعه‌کننده به ثبت رسیده است.

وی چالش کنونی مرکز را ایجاد داروخانه تخصصی عنوان کرد که به دریافت مجوز ختم نشده است، بیان کرد: وجود داروخانه برای مرکز جزو الزامات است و اگر این فضا نیز در مرکز ایجاد شود صددرصد فرآیند درمان در داخل مرکز انجام می شود و نیاز به خروج از مرکز برای تامین دارو نخواهد بود.

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی در انتظار صدور مجوز

غفاری زاده در ادامه با اشاره به طی شدن کلیه مراحل ایجاد آزمایشگاه تشخیص طبی در مرکز گفت: منتظر صدور پروانه بهره‌برداری هستیم تا این آزمایشگاه در ماه آینده به بهره‌برداری برسد. تمامی نیروها و کادر مورد نیاز این آزمایشگاه فراهم شده و افراد آموزش‌های لازم را گذرانده اند.

وی خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه می‌تواند به عنوان یک آزمایشگاه مرجع در استان مورد استفاده قرار گیرد. در این راستا اصل کار خود را بر کیفی‌سازی و توجه به استانداردهای لازم قرار داده ایم تا به عنوان آزمایشگاه نمونه در سطح استان مرکزی و سطح ملی شناخته شویم.

به سمت ایجاد مرکز جراحی محدود حرکت می کنیم

وی اضافه کرد: سعی‌مان ‌بر این است که این مرکز ارتقا پیدا کرده و با تمرکز بر جراحی‌های زنان به مرکز جراحی‌های محدود تبدیل شود که در این مسیر فضای لازم موجود است، اقدامات اولیه برای اخذ مجوز انجام و موافقت اولیه اصولی از وزارت بهداشت نیز دریافت شده است. امید است در آینده این چشم‌انداز در روند کار مرکز درمان ناباروری محقق و خدمات جراحی محدود در کنار خدمات درمان ناباروری به بیماران ارائه شود. با توجه به اینکه هزینه‌های این مرکز نسبت به دیگر مراکز کمتر است می‌تواند برای اقشار مختلف و ضعیف جامعه نیز موثر و محل مراجعه باشد.    

غفاری زاده با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی جزو معدود مراکز علمی، پژوهشی و خدماتی است که ترکیبی از خدمات پایه‌ای و اساسی را ارائه می‌کند، افزود: جهاد دانشگاهی معمولا به دنبال انجام اقداماتی است که بر زمین مانده است و در این مسیر نیز موفق عمل کرده است و در بسیاری از موارد که دولت نیازمند حمایت و کمک بوده، به عنوان یک نهاد پیشرو وارد عمل شده و با رویکرد فراجناحی در راستای خدمات‌رسانی و تحقق اهداف دولت تلاش می‌کند.

وی عدم سیاست‌زدگی مجموعه جهاد دانشگاهی را یکی از مهمترین شاخص‌های این نهاد انقلابی دانست و گفت: در سطح استان مرکزی نیز این مجموعه خدمات مناسبی در زمینه فرهنگی، پژوهش‌های کاربردی، آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی و بهداشت و درمان ارائه می‌کند، البته عمر فعالیت‌های درمانی این واحد کوتاه بوده و در واقع نهال نوپایی است که اگر حمایت مجموعه مدیریتی استان وجود داشته باشد قطعا جهاد دانشگاهی در این حوزه می‌تواند زمینه ارائه خدمات ارزشمندی را فراهم کند.

جهاد دانشگاهی خلاءهای پژوهشی حوزه صنعت را پوشش دهد

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های بالایی در عرصه‌های مختلف دارد اما هنوز به صورت کامل این ظرفیت‌ها به فعلیت نرسیده است، افزود: معاونت پژوهشی باید رویکرد خود را تغییر دهد و به بخش های مختلفی غیر از علوم انسانی ورود کند و با توجه به فضای صنعتی استان مرکزی و منابع طبیعی موجود باید خلاءهای پژوهشی در این حوزه را نیز پر کرده و با تحقیقات کاربردی نقش موتور محرک را ایفا کند. در شرایط کنونی جای این نوع پژوهش ها و رویکردها نیز در استان خالی است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشتی و درمانی جهاد دانشگاهی می‌تواند به عنوان یک بازوی توانمند در کنار دانشگاه علوم‌پزشکی و دانشگاه اراک حضور داشته باشد، عنوان کرد: با هم‌افزایی می‌توان بسیاری از امور پژوهشی و تحقیقاتی که درگیر بروکراسی اداری شده‌‌اند را بواسطه ساختار انعطاف‌پذیر جهاددانشگاهی دنبال کرد چراکه این نهاد بسترساز انجام پژوهش‌های کاربردی برای محققین خود و دیگر محققین سطح استان است که ایده‌های نو و تازه را پذیراست و زمینه تبدیل ایده به محصول را میسر می‌کند.

غفارزاده تصریح کرد: امروز ایده‌های بسیار مناسبی از سوی دانشجویان و نخبگان ما در قالب پایان نامه ارائه می‌شود، اما در کتابخانه دانشگاه‌های خاک می‌خورد و جهاد دانشگاهی می‌تواند در این راستا تسهیلگری لازم را داشته باشد.

نگاه مثبت مسئولان استان به جهاد دانشگاهی

وی با اشاره به نگاه مثبت مجموعه مدیریتی استان مرکزی به جهاددانشگاهی گفت: این نگاه مثبت را می‌توان فرصتی برای بهره‌برداری در قالب تعامل بیشتر با مسئولان، هم‌افزایی و اعتمادزایی دانست و مورد استفاده قرار داد با تلاش بیشتر مجموعه جهاددانشگاهی می‌توان تعامل دوطرفه فعلی را عمق بخشید تا به انجام پروژه‌های مهم و موثر ملی و استانی بینجامد، قطعا این پروژه‌ها جایگاه و تاثیرگذاری استان در کشور را ارتقا می‌دهد.

غفاری زاده اضافه کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک مجموعه فراجناحی در خدمت مجموعه استان است و باید در جهت تقویت این تعاملات قدم برداشت.

شیب منفی آمار زاد و ولد در کشور

وی درخصوص کمک به قشر ضعیف جامعه بیان کرد: با توجه به اینکه یک معضل جدی که در آینده با آن مواجه هستیم، کاهش جمعیت جوان است. آمار زاد و ولد در کشور حدود 8 سالی است که شیب منفی به خود گرفته است و در این شرایط باید نگاه ویژه ای به بحث ناباروری داشت، عوامل مخلتفی در کاهش جمعیت وجود دارد که شامل عدم تمایل زوج‌ها به فرزندآوری به دلیل مشکلات اقتصادی، افزایش سن ازدواج، سبک زندگی نامناسب، مشکلات زیست محیطی، استرس و ... هستند و در واقع این عوامل نرخ ناباروری را بالا برده اند.

غفاری زاده با بیان اینکه نرخ ناباروری دنیا بین 10 تا 15 درصد است، اما این میزان در کشور در آخرین بررسی انجام شده در هشت سال پیش 20.2 درصد بوده است که قطعا تاکنون نیز افزایش داشته است، گفت: در این شرایط دولت باید بودجه مناسب تری را به بحث درمان ناباروری اختصاص دهد. تا سال گذشته اگر مراجعان ما شرایط لازم جهت استفاده از بودجه‌های دولتی را داشتند، اما امسال با توجه به کاهش تخصیص ها این کمک نیز کاهش خواهد یافت و باید اقدامات حمایتی دولت در این راستا افزایش یابد.

وی با بیان اینکه اینگونه مراکز از بودجه دولتی بهره‌مند نیستند و در زمره مراکز درآمد هزینه جای می‌گیرند، افزود: طی سال‌های اخیر این مراکز، نیمه خصوصی قلمداد می شوند و مجموعه جهاد دانشگاهی نیز از ایجاد این مراکز صرفا به دنبال سود و منفعت مالی نیست، اما برای ارائه خدمات مناسب و به خدمت گرفتن متخصصان و تامین امکانات و تجهیزات نیازمند تامین هزینه است و باید منبع این هزینه مشخص باشد. دولت می تواند در این راستا ردیف های مشخصی در نظر بگیرد و حتی می توان به سمتی رفت که این مراکز به سمت استفاده از تعرفه های بخش خصوصی بروند و شرایط بگونه ای است که برای انجام خدمات با کیفیت باید منابع مالی در اختیار باشد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

خبرگزاری دانشجویان ایران

iqna

sid

 

نشريات

 

کل بازدید از مطالب

بازدیدکنندگان
2
مطالب
1567
نمایش تعداد مطالب
1279001

آمار بازدید

امروز2

  • آی پی شما 54.225.38.2
  • مرورگر: unknown
  • نسخه مرورگر: unknown
  • سیستم عامل: unknown
3
آنلاین

انتصاب سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور محلات و نیم ور

IMAGE

چهارشنبه, 24 مرداد 1397

مهندس مسعود شهرجردی به عنوان سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور محلات و نیم ور منصوب شد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی،‌ در حکمی از سوی دکتر حمیدرضا طیبی رییس این نهاد مهندس مسعود شهرجردی به عنوان سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور محلات و نیم ور منصوب شد. در بخشی از متن این حکم آمده است؛ امید است با استعانت از عنایات الهی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی های جهاددانشگاهی نقش به سزایی در تجاری‌سازی فناوری و حمایت از واحدهای...ادامه مطلب...

وبینار پیشگیری از تک فرزندی و ناباروری در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد


دوشنبه, 22 مرداد 1397

وبینار پیشگیری از تک فرزندی و ناباروری در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، این کنفرانس اینترنتی 22 مرداد و با حضور دکترعلی اصغر غفاری زاده مدیر مرکز و دکتر فرشته محسنی فلوشیب مرکز درمان ناباروری امید رویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار و طی آن موارد مربوط به درمان ناباروری و پیش گیری از ایجاد ناباروری برای کارشناسان شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تشریح شد. لازم به ذکر است...ادامه مطلب...

نماینده اراک در مجلس: جهاد دانشگاهی همواره در عرصه های مختلف نظام تاثیرگذار بوده است

IMAGE

دوشنبه, 22 مرداد 1397

نماینده اراک در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی همواره در عرصه های مختلف نظام تاثیرگذار بوده است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سیدمهدی مقدسی در بازدید از جهاد دانشگاهی استان مرکزی و دیدار با سرپرست این واحد، افزود: جهاددانشگاهی علاوه بر فعالیت در عرصه‌های مختلف آموزشی و مهارتی می‌تواند در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز وارد عمل شود، این مرکز دانشگاهی می‌تواند همراه با تربیت نیروهای مؤثر و کارآمد به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند،...ادامه مطلب...

بازدید کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس از خبرگزاری ایسنا و جهاد دانشگاهی استان مرکزی و تبریک گرامیداشت روز خبرنگار

IMAGE

دوشنبه, 22 مرداد 1397

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یه مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار از خبرگزاری ایسنا و جهاد دانشگاهی استان مرکزی بازدید کرد.ادامه مطلب...

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی: برنامه محوری و آینده نگری باید در اولویت اصلی فعالیت های جهاد باشد

IMAGE

شنبه, 20 مرداد 1397

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: برنامه محوری و آینده نگری باید در اولویت اصلی فعالیت های این نهاد انقلابی باشد.به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهندس مسعود شهرجردی در مراسم شروع به کار خود در حوزه ریاست جهاد دانشگاهی استان مرکزی که با حضور دکتر نظام دوست رئیس پیشین این واحد و جمعی از معاونین و مدیران واحد برگزار شد، افزود: در همین جا از زحمات ارزشمند و جهادگونه دکتر نظام دوست کمال تشکر را داشته و امیدواریم بتوانیم ادامه...ادامه مطلب...

مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد

IMAGE

پنج شنبه, 18 مرداد 1397

مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، این مراسم 17 مردادماه با حضور مدیر کل دفتر امور اجتماعی استان مرکزی و رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار و از خبرنگاران ایسنا و ایکنا در استان مرکزی با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد. به گزارش ایکنا،غلامرضا فتح‌آبادی، مدیر کل دفتر امور اجتماعی استان مرکزی، اظهار کرد: جهاد‌دانشگاهی با حضور جمعی از دانشجویان پیرو خط امام...ادامه مطلب...

با حکم دکتر طیبی؛ سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی منصوب شد

IMAGE

چهارشنبه, 17 مرداد 1397

رییس جهاددانشگاهی طی حکمی مهندس شهرجردی را به عنوان سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی (اراک) منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمید رضا طیبی رییس این نهاد طی حکمی مهندس شهرجردی را به عنوان سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی (اراک) منصوب کرد. گفتنی است ،دکتر طیبی در نامه ای جداگانه از زحمات دکتر سید جعفر نظام دوست  در مدت تصدی ریاست جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی(اراک) قدردانی نمود.  ادامه مطلب...

پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز خبرنگار


چهارشنبه, 17 مرداد 1397

  دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی،‌ متن پیام به شرح زیر است:                                                      بسم الله الرحمن الرحیم در دنیای کنونی که فناوری به کمک بسیاری از حرفه ها آمده و کارها را آسان نموده اما در عین حال بر دشواری فعالیت‌های شاغلان حوزه خبر و خبرنگاری افزوده است چرا که به رغم بهبودهای ظاهری تکنیکی و سخت افزاری، حفظ اصالت و قداست...ادامه مطلب...

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی عنوان کرد: ظرفیت بالای جهاددانشگاهی برای تجزیه تحلیل شرایط کشور/راه اندازی 4 دوره جدید تخصصی پزشکی را دنبال می کنیم

IMAGE

چهارشنبه, 17 مرداد 1397

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاددانشگاهی از ظرفیت بالایی برای تجزیه و تحلیل شرایط کشور برخوردار است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، محمدرضا آقاجانی در گفت ‌ و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به فعالیت ‌ های جامع، شاخص و تاثیرگذار جهاددانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون عنوان کرد: معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان مرکزی در بخش آموزش ‌ های علمی کاربردی در شهرهای اراک، ساوه و نیم ور محلات و براساس سیاست ‌ های جهاد و...ادامه مطلب...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: حمایت از جهاددانشگاهی وظیفه مجلس است/ لزوم افزایش بودجه این نهاد انقلابی

IMAGE

سه شنبه, 16 مرداد 1397

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه مجلس حمایت از جهاددانشگاهی است که در همین راستا سال گذشته سعی بر این بود که بودجه جهاددانشگاهی افزایش قابل توجهی را داشته باشد؛ زیرا توانمندی بالا، اهمیت و جایگاه علمی جهاددانشگاهی برای همگان به‌ویژه نمایندگان و مردم کاملا روشن است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، سیدمحمد حسینی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با ایکنا، ضمن...ادامه مطلب...

گزارش تصويری

No result...

لیست شماره های سامانه پیام کوتاه جهاد دانشگاهی استان مرکزی

  روابط عمومی

30005710002002


  حراست

30005710002006


  معاونت آموزشی

 30005710002004


  معاونت پژوهش و فناوری

 30005710002005


   معاونت فرهنگی

 30005710002003


  معاونت پشتیبانی

 30005710002001


  مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات نا باروری

 30005710002010

نظر سنجی

ارزیابی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد جهاددانشگاهی واحد استان مرکزی

ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی

جهاددانشگاهی در شبکه های اجتماعی