رونمایی دو کتاب توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی

۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۵۱۵۱ معاونت فرهنگی
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی از دو عنوان کتاب جایگاه اعتصاب در حقوق ایران و بین الملل و نظارت حاکمیتی بر رسانه های مجازی در ایران و انگلستان تالیف محمد نوازنی رونمایی کرد.
رونمایی دو کتاب توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در این آیین، اظهار کرد: انتشار علوم مختلف در قالب کتاب های منتشر شده توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، یکی از اهداف و سیاست های اصلی جهاد دانشگاهی استان مرکزی است و خوشبخاته تاکنون اقدامات خوبی هم در سطح استان در این خصوص انجام داده است.

مسعود شهرجردی به سایر اقدامات انجام شده توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی اشاره کرد و گفت: این سازمان اخیرا با همکاری دانشگاه های استان مرکزی مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه های دانشجویی را که دارای مجوز از دانشگاه کوئیزلند استرالیاست، در دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز افزایش تعاملات و ارتباطات جهاد دانشگاهی استان با دانشگاهیان و مؤلفین را از اهداف اصلی این سازمان برشمرد و گفت: در حال حاضر 50 عنوان کتاب توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی در دست چاپ هستند که این تعداد در آینده افرایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محمد نوازنی مولف این دو کتاب نیز با اشاره به محتوای اصلی کتاب های رونمایی شده، تصریح کرد: در کتاب جایگاه اعتصاب در حقوق ایران و بین الملل، به مفاهیم اصلی اعتصاب و جایگاه آن در حقوق ایران و سایر کشورهای جهان پرداخته شده است و ضمن بیان انواع تقسیم بندی های اعتصاب، نحوه و شکل گیری آن به طور کامل توضیح داده شده است.

وی افزود: در این کتاب تفاوت های اصلی اعتصاب با اعتراض و انقلاب تشریح شده است و به پیچیدگی این موضوع به عنوان یک حق شهروندی در ایران و سایر جوامع بین المللی اشاره شده است. این کتاب به خوبی بیان می کند که اعتصاب لزوما عملی غیر قانونی نیست و علیرغم اینکه در حقوق ایران به رسمیت شناخته نشده است، اما در سایر جوامع به آن به عنوان یک حق شهروندی نگاه می شود.

نوازنی در ادامه با تشریح کلی محتوای کتاب نظارت حاکمیتی بر رسانه های مجازی در ایران و انگلستان، بیان کرد: این کتاب به عمده مخاطراتی که نظارت می تواند از وقوع آنها جلوگیری کند اشاره کرده است و فضای آرمانی و مطلوب یک جامعه را با در نظر گرفتن فرصت ها و تهدیدهای احتمالی ترسیم کرده است.

وی با بیان اینکه تشریح آسیب های فضای مجازی یکی از سرفصل های اصلی این کتاب است، خاطر نشان کرد: بیان تفاوت های نظارت حاکمیتی بر رسانه ها در ایران و انگلیس یکی دیگر از موضوعات اصلی مورد بحث این کتاب است.


نظر شما :