پیگیری اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها از سوی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

۰۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۰ کد : ۲۳۰۴۴ معاونت فرهنگی تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها که از سال ۹۲ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است به منظور اجرا در دستور کار جهاد دانشگاهی استان مرکزی قرار گرفت.
پیگیری اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها از سوی جهاد دانشگاهی استان مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، مسعود شهرجردی، رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی عصر روز گذشته، دوم مهر در جلسه پیگیری راهکارهای اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها که در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، ضرورت توجه به اسناد بالادستی که سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها یکی از آنان است را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف باید تیزبین و هوشیار عمل کرد، توجه به فرمایشات معظم‌له باید اولویت و نصب‌العین امور باشد.

وی تصریح کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها از سال ۹۲ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، اما در طول این مدت اقدام  چشم‌گیری برای اجرایی شدن آن شاهد نبودیم، از آنجا که جهاد دانشگاهی یکی از متولیان این امر است، بر خود واجب دانست تا راهبردها و اقدامات هریک از مفاد سند را مورد بررسی قرار داده و متناسب با هربند اقدام مورد نظر را اجرایی کند.

شهرجردی اظهار کرد: معاونت فرهنگی واحد با  امکانات و ظرفیت‌های خود نظیر دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا، سازمان دانشجویان باید در این امر مهم در استان مرکزی آستین همت بالا زده و اقدامی را در راستای عمل به فرمان رهبری و اجرایی شدن سند بردارد. جلسه پیگیری سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها هر هفته دو جلسه برگزار می‌شود و حاضران موظف هستند هر جلسه این سند را مطالعه و برای هر بند متناسب با حوزه فعالیتی خود طرح و برنامه ارائه دهند.

وی تصریح کرد: برای موفقیت در این حوزه باید با نسخه عملی وارد عمل شد؛ از این رو برای دستیابی نتیجه بهتر خدمات، دبیرخانه‌ای در سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی تشکیل می‌شود تا طرح و برنامه‌ها کارشناسی شده مورد استفاده قرار گیرد.

مجتبی غلامی، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، نیز با اشاره به اینکه باید از شعار فاصله گرفته و گام‌ها را به سمت عملیاتی شدن برداریم، اضافه کرد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی از تمام توان خود برای رسیدن به هدف مورد نظر که اجرایی کردن سند اسلامی شدن دانشگاه‌هاست بهره می‌گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت‌های بالقوه خوبی در جهاد دانشگاهی استان وجود دارد که با تبدیل آن به بالفعل خواهیم توانست اقدامات مطلوبی انجام دهیم. ما تجربه بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی داریم که اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها می‌تواند یکی دیگر از آن موفقیت‌ها را رقم زند.


نظر شما :