با تاکید بر تبیین آموزه‌های کربلا؛

محور رویداد فرهنگی «چهار فصل قرآنی» اعلام شد

۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۲ کد : ۴۵۴۳۱ معاونت فرهنگی تاپ خبر
معاونت ترویج و توسعه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در ادامه روند برگزاری رویداد فرهنگی هنری چهار فصل قرآنی در اطلاعیه‌ای برنامه‌های این طرح را برای فصل تابستان تشریح کرد و محور این برنامه‌ها تبیین آموزه‌های کربلا اعلام شد.
محور رویداد فرهنگی «چهار فصل قرآنی» اعلام شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، معاونت ترویج و توسعه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در ادامه روند برگزاری رویداد فرهنگی هنری چهار فصل قرآنی طی اطلاعیه‌ای برنامه‌های این طرح را برای فصل تابستان تشریح کرد.

در این اطلاعیه آمده است، با توجه به این که فصل تابستان در سال ۱۴۰۱ مقارن با ماه‌های محرم و صفر است، موضوع رویداد فرهنگی هنری چهار فصل قرآنی برای این فصل، تبیین آموزه‌های کربلا بر اساس قرآن کریم خواهد بود.

برگزاری نمایشگاه هنری در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی خط، نقاشی و تایپوگرافی، برگزاری نشست‌های تخصصی، برگزاری مسابقه کتابخوانی در دهه ولایت و امامت، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ... از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای فصل تابستان این رویداد است.

در رویداد چهار فصل قرآنی با توجه به رویدادهای مهم هر فصل از سال، موضوعی در نظر گرفته شده و تمامی برنامه‌های اجرایی در این رویداد حول آن موضوع خواهد بود و مخاطبان آن نیز تمامی دانشجویان علاقه‌مند هستند.

در این طرح بخش‌های مختلفی از جمله برگزاری نشست‌های مختلف قرآنی، مسابقه کتابخوانی، جلسات تدبر در قرآن، فراخوان آثار هنری و آموزش‌های مختلف در حوزه مهارت‌های فردی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا ضمن آشنایی با موضوع فصل و ارتباط آن با قرآن، یک سری مهارت‌های فردی نیز در کنار این مفاهیم را هم آموزش ببینند.

علاقه‌مندان می‌توانند، تمام رویدادهای اجرا شده در فصل زمستان سال گذشته را در قالب نشریه الکترونیکی چهارفصل مشاهده و از محتوای آن استفاده کنند.

دانشجویان علاقه‌مند به حضور در این رویداد فرهنگی ـ قرآنی جهت اطلاع از برنامه‌های چهارفصل قرآنی می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.isqa.ir مراجعه و از زمان برگزاری برنامه‌ها مطلع شوند.

text to speech icon

کلید واژه ها: فصل قرآنی رویداد فرهنگی هنری


نظر شما :