رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی:

امکان فریز تخمک در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی فراهم می‌شود

۰۹ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۵ کد : ۴۹۱۲۱ معاونت پژوهشی تاپ خبر
دکتر غفاری زاده اظهارکرد: امکان فریز تخمک با هدف استفاده برای سال‌های آتی در فرزندآوری برای متقاضیان در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان فراهم می شود.
امکان فریز تخمک در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی فراهم می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر علی اصغر غفاری زاده رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی و مسوول فنی آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان در این باره، افزود: فریز و انجماد تخمک برای بانوانی که تاکنون ازدواج نکرده‌اند باید با استفاده از عمل جراحی لاپاراسکوپی انجام شود، امید است در آینده نزدیک این امکان در جهاددانشگاهی استان فراهم شود.

وی اظهارکرد: بانوانی که ازدواج کرده‌اند و به هر دلیلی نیاز به انجماد یا فریز تخمک برای ذخیره سازی در آینده برای فرزندآوری دارند این فرصت در مجموعه جهاد دانشگاهی استان مرکزی وجود دارد، در مورد این افراد روش استفاده شده همان روشی است که در خصوص افراد نابارور در فرایند IVF مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: هزینه نگهداری تخمک برای بانوان ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه عمل جراحی IVF درنظر گرفته شده است.

غفاری زاده افزود: استفاده از روش انجماد تخمک برای افرادی که امکان ازدواج آنان در زمان حال وجود ندارد و ممکن است با افزایش سن شرایط ذخیره تخمدانی را از دست بدهند و در آینده ممکن است فرصت ازدواج برای آنها فراهم شود مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: افراد متاهل و یا زوج هایی که قصد ندارند فعلا به دلایلی فرزنددار شوند و از طرفی این نگرانی را دارند که در آینده به علت کاهش کیفیت سلول های جنسی این فرصت از دست برود به این افراد پیشنهاد می شود جنین فریز کنند زیرا امکان نگهداری و بازگشت جنین بعد از ذوب شدن بیشتر از تخمک است.

رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: برای خانم هایی که مجرد هستند و یا به دلیلی امکان لقاح وجود ندارد و درخواست فریز تخمک دارند این امکان وجود دارد تا برای آنان در مرکز جهاد دانشگاهی فریز صورت گیرد.

غفاری زاده یادآور شد: حفظ و انجماد و ذخیره سازی سلولهای جنسی مردان(اسپرم) چندین سال است در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان انجام می شود؛ اما در خصوص فریز تخمک اخیرا شرایطی فراهم شده که این امکان برای افراد متقاضی در این مرکز ایجاد شود.

مسوول فنی آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان در پایان به ایرنا، خاطرنشان کرد: یکی از جامعه هدف در خصوص ذخیره سازی سلول های جنسی، افرادی هستند که در معرض فرایند شیمی درمانی به خاطر سرطان قراردارند و آنان دغدغه دارند که پس از شیمی درمانی سلول های جنسی دچار آسیب شود و امکان باروری به شدت کاهش پیدا کند، این افراد در هر سنی هستند می‌توانند به مرکز مراجعه و ذخیره‌سازی اسپرم و تخمک را انجام دهند.

کلید واژه ها: فریز تخمک استان مرکزی مرکز تخصصی درمان ناباروری


نظر شما :