ایجاد هاب منطقه ای طرح های تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در استان مرکزی

۰۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۹ کد : ۱۰۹۷۸ معاونت پژوهشی تاپ خبر
مجموعه جهاد دانشگاهی استان هاب منطقه ای طرح‌های تحقیقاتی جهاد دانشگاهی خواهد شد.
ایجاد هاب منطقه ای طرح های تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ،مسعود شهرجری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به ویژگی های قابل توجه و ظرفیت های استان مرکزی همچون صنعتی بودن و استقرار حدود سه هزار واحد صنعتی در پهنه جغرافیایی استان و قرار گرفتن آن در مسیر کریدور راه های ارتباطی کشور و با تاکید بر ضرورت کمک به تقویت ظرفیت های استان از طریق اتصال این ظرفیت ها به محققان و طرح های تحقیقاتی افزود: مرکز خدمات انتقال تکنولوژی جهاد دانشگاهی استان به عنوان یک مرکز تخصصی نقش هاب منطقه ای طرح های تحقیقاتی را در جهاد دانشگاهی ایفا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کلیه توانمندی های مجموعه جهاد دانشگاهی در زمینه علمی و تحقیقاتی احصا و بانک اطلاعاتی از توانمندی جهاد دانشگاهی کشور جمع‌آوری شده است. در پی آن هستیم که این توانمندی ها را در اختیار منطقه استان مرکزی قرار دهیم. بر این اساس تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز تخصصی و هر خدمت یا محصولی که در جهاد دانشگاهی تولید می شود از طریق این هاب به دستگاه‌های اجرایی استان ارائه می‌شود.

شهرجردی با بیان اینکه مجوز راه اندازی مرکز خدمات تخصصی انتقال تکنولژی دریافت شده است، گفت: طبق اساسنامه و وظایف جهاد دانشگاهی می‌توانیم در قالب این هاب منطقه ای در زمینه‌های مختلف مورد نیاز جامعه به ارائه خدمات علمی و فنی در استان بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این مهم در حوزه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی دنبال می‌شود. 


نظر شما :