پیشران طرح؛

حمایت از طرح توسعه مشاغل خانگی ضروری است

۰۹ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۰۸ کد : ۲۳۲۹۱ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
پیشران فرش و تابلو فرش در طرح توسعه اشتغال خانگی در استان مرکزی گفت: موفقیت طرح توسعه اشتغال خانگی مشروط به حمایت‌ است.
حمایت از طرح توسعه مشاغل خانگی ضروری است

فاطمه دهقان(جواهری) در گفت‌وگو با ایسنا، پیشران را فردی معرفی کرد که مجموعه‌ای را تحت نظارت و مسئولیت خود دارد و تمامی نیازهای آموزشی و حمایتی مجموعه تحت پوشش خود از جمله تامین مواد اولیه، آموزش، بهداشت روحی و جسمی را پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه در قالب طرح توسعه ﻣﺸﺎﻏﻞ خانگی حدود ۵۰ ﻧﻔﺮ اﺯ ﺑﺎﻧﻮاﻥ ﺩﺭ ﻃﺮﺡ ﻫﻤﻜﺎﺭﻱ ﺩاﺭﻧﺪ، ﮔﻔﺖ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺑﺮاﻱ اﻳﺠﺎﺩ ﺯﻳﺮساخت‌ها و ﺭاﻩ اﻧﺪاﺯﻱ ﻛﺎﺭﮔﺎه‌ها اﻣﻜﺎﻥ اﻓﺰاﻳﺶ ﻧﻔﺮاﺕ و اﻳﺠﺎﺩ اﺷﺘﻐﺎﻝ ۱۰۰ ﻧﻔﺮ ﺭا داﺭا هستیم.

 این ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻛﻨﻨﺪﻩ افزود: ﺩﺭ ﻃﺮﺡ ملی ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺧﺎﻧﮕﻲ حضور مادران در کنار فرزندان و در واقع رسیدگی و مراقبت و تعامل بیشتر مادر و فرزند را نیز رقم زده است و از این حیث مادران نگرانی از وضعیت فرزندان به دلیل دوری از آنها را ندارند.

دهقان با اشاره به ارائه آموزش‌های عملی، تئوری و حضوری و مجازی به این بانوان در حوزه بافت فرش و تابلو فرش، بیان کرد: همزمان با آغاز آموزش، در واقع بافت فرش نیز شروع می‌شود و با توجه به اینکه زیرسازی فرش از بافت فرش مهم‌تر است، این بخش از آموزش به شکل حضوری انجام می‌گیرد و خوشخبتانه تاکنون استقبال خوبی از طرح صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اﻳﺠﺎﺩ ﺑﺎﺯاﺭﻫﺎﻱ ﻓﺮﻭﺵ، انگیزه‌ای برای این قشر شده است که با اطمینان بیشتری کار را دنبال کنند.

پیشران فرش و تابلو فرش در طرح توسعه ﻣﺸﺎﻏﻞ خانگی در استان مرکزی در خصوص بازار فروش تولیدات این زنان اظهار کرد: سایت کارگاه به ۱۲ زبان زنده دنیا در حال بروزرسانی است، همچنین یک درگاه اینترنتی در نظر گرفته شده است که افراد می‌توانند به راحتی با انتخاب فرش خود در سایت و پرداخت وجه، فرش خود را پیش‌خرید کرده یا خرید کامل داشته باشند، اما شرایط کنونی جهان و شیوع ویروس کرونا مشکلاتی هم ایجاد کرده است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از خریدهای فرش به صورت چمدانی بود، اما با توجه به شرایط بیماری و محدودیت‌های پروازها عملا فروش نیز متحمل آسیب شده است که در این راستا راهکارهایی را دنبال خواهیم کرد.

دهقان با تاکید بر اینکه موفقیت این طرح مشروط بر وجود عواملی است، گفت: طرح حمایت می‌خواهد، تاکنون برای تولید و آموزش نیازی به وام نبود چراکه هرآنچه تولید می‌شد به فروش می‌رسید، اما در این شرایط نیازمند ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ مسئولین هستیم.


نظر شما :