سرپرست جهاددانشگاهی استان مرکزی خبرداد:

راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان مرکزی/تقویت فعالیت های جهاددانشگاهی در ساوه

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۲ کد : ۲۷۹۹۳ معاونت پژوهشی تاپ خبر
سرپرست جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: درصدد هستیم با راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان فعالیت های خود را توسعه دهیم تا خدمات بیشتری در حوزه سلامت به مردم ارائه شود.
راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان مرکزی/تقویت فعالیت های جهاددانشگاهی در ساوه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، دکترعلی‌اصغر غفاری زاده پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه در دیدار با نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس و فرماندار ساوه که در فرمانداری این شهرستان صورت گرفت، اظهار کرد: پتانسیل‌ها، موقعیت جغرافیایی، استقرار بزرگترین شهر صنعتی کشور در ساوه و قطب کشاورزی بودن این منطقه مزیت‌های مهمی برای توسعه فعالیت‌ها و ماموریت‌های جهاددانشگاهی در این شهرستان است.

وی بر گسترده شدن فعالیت‌های جهاددانشگاهی ساوه در آینده تاکید کرد و افزود: همراهی و همفکری و تعامل بین‌بخشی از سوی مسئولان این شهرستان عامل مهمی در توسعه فعالیت‌های این نهاد است

غفاری زاده ایجاد فضای فیزیکی و ساختمان اداری برای جهاددانشگاهی ساوه را از مهمترین نیازهای زیرساختی در این شهرستان بیان کرد و افزود: مرکز جهاددانشگاهی در دو شهرستان ساوه و محلات از سال های قبل راه اندازی شده است، اما پیشرفت زیرساختی شهرستان محلات نسبت به ساوه بیشتر بوده و ساختمان اداری این شهرستان تکمیل شده و در حال بهره برداری است، در حالی که در ساوه هنوز یک فضای فیزیکی مناسب مستقل، با وجود واگذاری زمین از سال های قبل، ایجاد نشده است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان مرکزی بر تعیین تکلیف احداث ساختمان و فضای فیزیکی جهاددانشگاهی ساوه تاکید کرد و گفت: استیجاری بودن فضای فعالیت‌های جهادانشگاهی و جابجایی هایی که پس از اتمام قرارداد صورت می گیرد موجب برهم خوردن تمرکز فعالیت‌ها خواهد شد.

وی بر برنامه ریزی جامع در راستای توسعه و تقویت فعالیت‌ها نیز تاکید کرد و گفت: هدفگذاری فعالیت‌های جهاددانشگاهی در شهرستان محلات با تمرکز بر ایجاد مرکز خدمات تخصصی آموزش کوتاه مدت سنگ به عنوان نخستین مرکز تخصصی کشور صورت گرفته است و در ساوه نیز این سیاست آموزشی و تحقیقاتی با توجه به مزیت‌های این شهرستان در بخش های صنعت و کشاورزی دنبال می‌شود.

این مقام مسئول ارائه فعالیت‌های پزشکی مختص جهاددانشگاهی در ساوه را مورد تاکید قرار داد و افزود: ایجاد شعبه مرکز درمان ناباروری با تاکید بر تربیت نیروی انسانی در مرکز استان، در گذشته برای ساوه به عنوان دومین شهرستان استان هدف‌گذاری شد، اما به دلیل عدم حمایت و محدودیت در منابع مالی اجرایی شدن آن محقق نشد.

غفاری زاده افزود: درصدد هستیم با راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان فعالیت های خود را توسعه دهیم تا خدمات بیشتری در حوزه سلامت به مردم ارائه شود.

وی تصریح کرد: تفاوت جهاد دانشگاهی با سایر نهادها این است که نگاه جهادی داشته و خودگردان است، تنها حدود ۱۰ درصد از هزینه های این نهاد از سوی دولت تامین می شود و مابقی هزینه ها به صورت خودگردان تامین می شود.

وی راه‌اندازی بخش سرطان جهادانشگاهی در ساوه به دلیل نزدیکی به تهران با بهره‌گیری از ظرفیت مرکز معتمد سرطان سینه جهاد دانشگاهی را از برنامه های آینده این نهاد دانست و افزود: حمایت از این نهاد و تخصیص اعتبارات دولتی برای آغاز فعالیت این مرکز ضروری است.

منبع: ایسنا مرکزی

کلید واژه ها: ساوه جهاددانشگاهی ساوه شهرستان جهاددانشگاهی شهرستان فعالیت جهاددانشگاهی مرکز تاکید


نظر شما :