آغاز فعالیت کلینیک کار درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی

۰۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۷ کد : ۳۳۷۶۳ معاونت پژوهشی تاپ خبر
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی از راه اندازی و آغاز فعالیت کلینیک کار درمانی جهاددانشگاهی استان خبر داد.
آغاز فعالیت کلینیک کار درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ محمد طالبی مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر، افزود: کار درمانی یا آکیوپیشنال تراپی یا ارگوتراپی یکی از شاخه های توانبخشی است که بعنوان یک رشته کل نگر تمامی ابعاد روحی، روانی و جسمانی یک بیمار و تاثیرات جانبی مختلفی که بر روی عملکرد فردی و اجتماعی وی می گذارد در نظر می گیرد.

 وی با اشاره به اینکه کلینیک کاردرمانی در تمامی حیطه های سنی از نوزاد تا فرد کهنسال خدمات ارائه می دهد، اضافه کرد: تلاش بر این است برنامه های کاردرمانی در قالب فعالیت های طبیعی روزمره قرار گیرد.

طالبی ادامه داد: مشکلات افرادی که با کاردرمانی مراجعه می کنند دامنه وسیعی را در بر می گیرد و می تواند حاصل عوامل مختلفی از جمله یک صدمه یا تصادف تعارض یا فشار روانی بیماری جسمی، اختلال عاطفی و یا شناختی رشد و اختلالات مادرزاد باشد.

 مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان، خدمات کار درمانی را از دوره کوتاه مدت مراقبت در دوران حاد بیماری تا توانبخشی در دوره های جبرانی و تطابقی طولانی مدت عنوان کرد.

 وی اظهارکرد: بعلت گستردگی فعالیت ها و خدمات کاردرمانی مراجعین کار درمانی حیطه های مختلف از نوزادان، کودکان و سالمندان با اختلالات متفاوت را شامل می شود و تمامی افرادی که نیازمند دستیابی به استقلال در عملکردها خود هستند به کاردرمانی نیاز دارند.

 این مقام مسوول در پایان یادآورشد: با ارائه تکنیک های کاردرمانی مناسب ضمن توجه به علایق مراجعه کننده به درمان اختلالات در حیطه های جسمانی و روانی در مقاطع سنی مختلف می پردازد و فرد را از وابستگی خارج کرده و بسوی انجام فعالیت های مستقل روزانه یاری داد.

شایان ذکر است؛ علاقه مندان می توانند جهت بهره مندی از خدمات کلینیک کار درمانی جهاددانشگاهی استان با شماره  32245304 تماس حاصل نمایند.


نظر شما :