رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی بیان کرد:

ایجاد کلینیک های تخصصی مرتبط با درمان در دستور کار جهاددانشگاهی

۲۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۹ کد : ۳۷۰۵۵ معاونت پژوهشی تاپ خبر
رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: به دنبال ارتقای مجموعه درمان ناباروری و پیگیری روش های روز دنیا در این مرکز هستیم و ایجاد کلینیک های تخصصی مرتبط با درمان نیز در دستور کار قرار دارد.
ایجاد کلینیک های تخصصی مرتبط با درمان در دستور کار جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر علی‌اصغر غفاری‌زاده رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی در جشن "۸۰۰ شکوفه امید رویان" که با حضور جمعی از کودکان متولد شده از طریق خدمات ارائه شده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی و خانواده هایشان در اراک برگزار شد، با تبریک آغاز هفته وحدت، اظهارکرد: پیش از شیوع بیماری کرونا تصمیم بر برگزاری جشنی بزرگ به منظور ایجاد انگیزه و امید در خانواده های درگیر ناباروری بود ولی با شیوع این بیماری برگزاری جشنی محدود با حضور تعدادی از خانواده های دارای فرزندان دو یا سه قلو برنامه ریزی و امروز اجرا شد.

وی تصریح کرد: مرکز امید رویان به عنوان مجموعه متولی درمان ناباروری، مسیر دشواری را طی کرد و اولین جرقه آن در سال ۱۳۸۹ زده شد، در ابتدا انتظار نمی رفت که با توجه به وجود نبود مراکز تخصصی پشتیبان همچون داروخانه، متخصص و زیرساخت های لازم، این مرکز ایجاد شود، اما کار ظرف سه سال پیشرفت کرد و در کنار ارائه خدمات روز دنیا، مسئله اخلاق در اولویت قرار گرفت و اطمینان و اعتماد خانواده ها نیز جلب شد.

غفاری زاده با اشاره به اینکه خوشبختانه در تمام این سال ها نتایج مثبت کسب شده توسط این مرکز، روند رو به رشدی داشته است، گفت: خدمات این مرکز، همسطح خدمات مراکز فعال در تهران و شهرهای بزرگ کشور است و به دلیل همین خدمات ویژه حمایت از این مرکز از سوی مسئولان ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: فرآیند درمان ناباروری بسیار پرهزینه است و با توجه به تلاش مرکز و هزینه های نیمه دولتی، خدماتی در سطح و همتراز مراکز مهم کشور توسط این مرکز ارائه و درمان به شکل ویژه دنبال می شود.

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه بزرگترین فرزندی که حاصل درمان ها و خدمات این مرکز است به سنی حدود هفت سال رسیده است، گفت: این افتخاری برای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی است که در این راستا روند مثبتی را طی کرده است.

منبع: ایسنا مرکزی


نظر شما :