آغاز دوره جدید طرح "مشکوة" ویژه جهادگران جهاددانشگاهی

۲۶ آبان ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۸ کد : ۳۸۰۶۱ اخبار عمومی تاپ خبر
به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور آزمون اولین دوره طرح مشکوة ویژه جهادگران جهاددانشگاهی و خانواده آنها برگزار شد.
آغاز دوره جدید طرح "مشکوة" ویژه جهادگران جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی، با اعلام این سازمان، آزمون اولین دوره طرح حفظ تلفنی قرآن کریم(مشکوة) ویژه جهادگران جهاد دانشگاهی و خانواده آنها برگزار شد.

ثبت نام این طرح که به صورت غیرحضوری و از طریق تلفنی با محوریت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم و با هدف ایجاد بستری مناسب به منظور انس و الفت جهادگران و خانواده آنها، با قرآن کریم و مفاهیم والای آن برگزار می‌شود، از مرداد ماه سال جاری و همزمان با سالروز تشکیل جهاددانشگاهی آغاز و کلاس‌های آن نیز از شهریور ماه شروع شد. شروع ترم دوم این دوره از اول آذر ماه سال جاری و بصورت تلفنی برگزار خواهد شد.

از جمله اهداف این طرح می‌توان به ایجاد بستری مناسب به منظور انس و الفت جهادگران و خانواده آنها با قرآن کریم و مفاهیم والای آن، ارج نهادن به فعالیت‌های قرآنی و تشویق اعضاء جهاد دانشگاهی و ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی کشور اشاره کرد.

مخاطبان این طرح در دو رده‌ سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال، اعضاء جهاد دانشگاهی(شامل اعضای رسمی، پیمانی و قراردادی (تمام وقت) جهاد دانشگاهی) و خانواده جهادگران(شامل همسر و فرزندان و پدر و مادر جهادگر) هستند. همچنین خواهر و برادران مجرد جهادگران مجرد نیز می‌توانند در طرح شرکت کنند.

گفتنی است، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور طرح تلفنی حفظ قرآن کریم(مشکوة) را با جامعه مخاطب افراد کم‌توان جسمی حرکتی و نابینا در هشت ترم برگزار کرده و ترم نهم این طرح در حال برگزاری است. علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه www.isqa.ir مراجعه کنند.

 


نظر شما :