فراخوان ثبت‌نام دوره جدید طرح ملی "دانشجو معلم قرآن" اعلام شد

۱۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۲ کد : ۴۱۰۹۷ اخبار عمومی تاپ خبر
ثبت‌نام دوره جدید طرح ملی دانشجو معلم قرآن از امروز، ۱۲ بهمن‌ماه آغاز شد.
فراخوان ثبت‌نام دوره جدید طرح ملی "دانشجو معلم قرآن" اعلام شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، ثبت‌نام دوره جدید طرح ملی دانشجومعلم قرآن کریم از سوی این سازمان از ۱۲ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ روز انجام می‌شود.

تربیت مربی آموزش قرآن کریم، حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور و شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در جهت گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این دوره است.

بنابر این گزارش، این طرح ویژه دانشجویان ترم یک تا چهار مقطع کارشناسی، دانشجویان ترم یک مقطع کارشناسی‌ارشد و دانشجویان ترم یک مقطع دکتری و گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال در نظر گرفته شده است.

همچنین تسلط به تجوید مقدماتی، دارا بودن فن بیان و روحیه مربیگری، آشنایی مقدماتی با آموزش مفاهیم قرآن کریم و دارا بودن معدل بالای ۱۶ در دروس سپری شده از جمله شرایط دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در طرح تربیت دانشجو معلم قرآن است.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به تارنمای این سازمان به نشانی http://daneshjo.isqa.ir/ مراجعه کنند. این دوره نیز از ۲۷ بهمن‌ماه همزمان با ولادت حضرت علی(ع) آغاز خواهد شد. در پایان به دانشجویانی که این دوره را با موفقیت سپری کرده باشند، گواهینامه از سوی جهاددانشگاهی اعطا می‌شود. همچنین برگزیدگان این دوره به دوره تکمیلی «دانشجو متدبر قرآن کریم» معرفی می‌شوند.

بر اساس آنچه در آیین‌نامه این طرح آمده است «با استفاده از طرح تربیت دانشجومعلم قرآن، مخاطبان این ‌طرح می‌توانند کلمات و آیات قرآن کریم را پشت سرهم و به صورت نسبتاً روان با رعایت تلفظ نسبی حروف و نحوه وقف بر آخر عبارات قرآنی قرائت کنند، همچنین قرائت صحیح حمد و سوره و اذکار نماز از نظر اعراب و تلفظ حروف از دیگر مواردی است که مخاطبان این طرح می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.»

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور همواره منادی و پرچم‌دار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها بوده است.

کلید واژه ها: قرآن کریم طرح دانشجویان


نظر شما :