رئیس کل دادگستری استان مرکزی تاکید کرد:

کمبود منابع انسانی؛ محدودیت بزرگ قوه قضائیه/بومی گزینی بر اساس قوانین انجام شود

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۱ کد : ۴۲۲۶۴ معاونت آموزشی تاپ خبر
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در استان مرکزی حدود ۵۲ درصد از پست های اداری دادگستری استان خالی است و کارکنان اداری موجود با ۴۸ درصد پست های منصوب بار صددرصدی وظایف را به دوش می کشند. یکی از محدودیت های بسیار بزرگ و فزاینده قوه قضائیه جمهوری اسلامی کمبود منابع انسانی است.
کمبود منابع انسانی؛ محدودیت بزرگ قوه قضائیه/بومی گزینی بر اساس قوانین انجام شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در حاشیه برگزاری آزمون استخدامی قوه قضائیه در اراک که به همت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، افزود: یکی از محدودیت های بسیار بزرگ و فزاینده قوه قضائیه جمهوری اسلامی کمبود منابع انسانی است.

وی افزود: علیرغم اینکه سالانه شاهد رشد پرونده‌های وارده هستیم، اما به اندازه این ورودی ها، از نیروی انسانی برخوردار نیستیم و با این تراکم کار، نیروی انسانی بسیار کمی در اختیار داریم.

موسوی گفت: مشکل بعدی اینست که تحصیل کرده های کشور ما فراوان هستند، قوه قضائیه نیز می خواهد بخشی از بار اشتغال را با جذب نیروی انسانی متخصص به دوش بکشد و گره هایی که در حوزه حقوقی و قضایی جامعه ما وجود دارد رفع شود.

وی اظهار کرد: در قالب آزمون امروز در کل کشور ۹۶۰۰ نفر جذب خواهند شد. در استان مرکزی بیش از۱۹۳۰ نفر ثبت نامی داشته ایم که از این تعداد ۱۸۰۰ نفر کارت ورود به جلسه گرفته اند و اکثر شرکت کننده ها بانوان هستند.

به گفته موسوی، قرار است حداکثر ظرف ۶ ماه پس از آزمون کسانی که شرایط قبولی داشته اند جذب دستگاه قضا شوند.

وی با بیان اینکه این سهمیه متعلق به کل استان است، افزود: یک نیازسنجی واقعی داریم و سعی ما بر اینست که بومی گزینی بر اساس قوانین انجام شود.

منبع: ایسنا مرکزی

کلید واژه ها: استان مرکزی نیروی انسانی جذب آزمون


نظر شما :