مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبرداد:

صدور بیش از ۶۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی

۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۴ کد : ۴۵۵۴۱ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
امیدی با اشاره ارائه تسهیلات به افراد دارای مجوز مشاغل خانگی، اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۲۸ مجوز در استان مرکزی صادر شده است.
صدور بیش از ۶۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، جمشید امیدی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از  پرداخت تسهیلات با عاملیت بانک‌های توسعه تعاون، رفاه کارگران و کشاورزی در حوزه مشاغل خانگی خبر داد.

وی بیان کرد: سهم بانک توسعه تعاون استان مرکزی در این راستا، ۳۵۵ میلیارد ریال، سهم بانک رفاه ۲۲۸ میلیارد ریال و سهم بانک کشاورزی ۱۱۳ میلیارد ریال است که به صورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: این تسهیلات به افراد دارای مجوز مشاغل خانگی تعلق می گیرد و از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۲۸ مجوز در این استان صادر شده است.

امیدی اظهار داشت: تعهد ایجاد اشتغال جدید استان مرکزی در سال جاری ۲۳ هزار و ۸۳۶ فرصت شغلی است که تا امروز اطلاعات تعداد یک هزار و ۷۲۴ شغل جدید توسط دستگاه های اجرایی در سامانه رصد کشور به ثبت رسیده است.

وی گفت: پشتیبان‌های حقیقی و حقوقی که در صدد توسعه فعالیت خود باشند، برای دریافت تسهیلات در اولویت قرار دارند.

شایان ذکر است؛ طرح ملی مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی در حال اجراست.

کلید واژه ها: استان مرکزی تعاون


نظر شما :