/جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران/(۵) نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی؛ پیشگام تولید دانش بنیان و فناوری نوین/رشد اقتصادی مرهون توسعه تولیدات دانش بنیان است

۲۹ تیر ۱۴۰۱ | ۰۷:۳۷ کد : ۴۶۳۴۸ معاونت فرهنگی تاپ خبر
نظری از جهاد دانشگاهی به عنوان پیشگام تولید دانش بنیان و فناوری نوین یاد کرد و افزود: این نهاد انقلابی می تواند در کنار پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استان‌ها جایگاه علمی خود را در تمامی ابعاد بویژه محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، تولیدات دامی، اصلاح ژنتیک دام و نژاد طیور ارتقا دهد.
جهاددانشگاهی؛ پیشگام تولید دانش بنیان و فناوری نوین/رشد اقتصادی مرهون توسعه تولیدات دانش بنیان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در آستانه فرا رسیدن ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهارکرد: بازدیدی که از جهاددانشگاهی مرکز استان مرکزی صورت گرفت حاکی از تلاش و فعالیت‌های ارزشمند این نهاد انقلابی در سطح استان بود و آماری که در جریان  بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری اعلام شد، نشانگر فرزندآوری قریب به ۸۰۰ نفر طی مدت اخیر با استفاده از ظرفیت‌های و خدمات درمانی این مرکز است.

 

4 میلیون زوج نابارور در کشور نیازمند بهره گیری از ظرفیت های درمانی جهاددانشگاهی هستند

وی با اشاره به وجود حدود چهار میلیون زوج نابارور در کشور اظهارکرد: این میزان زوج نابارور در کشور نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌های درمانی مراکز تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی هستند و با توجه به هزینه بالای درمان ناباروری، بخش اعظمی از جمعیت جامعه توانایی پرداخت هزینه‌های بارور شدن ندارند و قادر به تکمیل فرآیند درمان نیستند.

این نماینده مردم در خانه ملت اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی بر اساس نیازی که در بین چند میلیون زوج نابارور در کشور احساس می‌شد و چون خدمات درمان ناباروری تحت پوشش بیمه‌ها نبود بر اساس مفاد قانون خانواده و جوانی جمعیت مصوب کرد که این خدمات با بهره‌گیری از ظرفیت بیمه‌ها برای کاهش هزینه‌های درمان صورت گیرد و سازمان‌های بیمه‌گر مکلف به تحت پوشش قرار دادن این خدمات شدند.

تاکید بر ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه دانش‌بنیان و لزوم تقویت این نوع فعالیت‌ها

وی در ادامه با تاکید بر ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه دانش‌بنیان و لزوم تقویت این نوع فعالیت‌ها از سوی این نهاد در سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، گفت: مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف به حمایت از فعالیت دانش‌بنیان با اعطای تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی کرده است تا این ظرفیت در کشور توسعه یافته و به جایگاه واقعی خود بویژه در نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی برسد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحاتی که مجلس در سال گذشته در قانون تولیدات دانش‌بنیان داشت، اظهارکرد: اصلاح قانون در تولیدات دانش بنیان فرصت مناسبی برای توسعه و تقویت در این حوزه فراهم کرد.

وی با یادآوری نامگذاری سال جدید با عنوان تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین، تصریح کرد: رشد اقتصادی کشور زمانی شتابان خواهد شد که تولیدات دانش بنیان توسعه یابند؛ چراکه بر اساس مدل‌های کپی و فرمول‌های دیگران نمی‌توان رشد اقتصادی را رقم زد مگر اینکه از طریق فعالیت‌های دانش بنیان بتوان به تولید انبوه مبتنی بر خلاقیت و دانش رسید و آن را به سرمایه ملی تبدیل کرد تا توسعه اقتصادی به معنای واقعی رقم بخورد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی به عنوان پیشگام تولید دانش بنیان و فناوری نوین یاد کرد و افزود: این نهاد انقلابی می تواند در کنار پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استان‌ها جایگاه علمی خود را در تمامی ابعاد بویژه محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، تولیدات دامی، اصلاح ژنتیک دام و نژاد طیور ارتقا دهد.

منبع: ایسنا مرکزی

کلید واژه ها: تولیدات دانش بنیان جهاددانشگاهی درمان ناباروری


نظر شما :