همزمان با ماه محرم و صفر؛

رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» برگزار می‌شود

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۷:۳۴ کد : ۴۷۵۰۵ معاونت فرهنگی تاپ خبر
رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور همزمان با ماه محرم و صفر برگزار می‌شود.
رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، معاونت ترویج و توسعه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان، رویداد فرهنگی هنری «ماه تمام» را در بخش‌های هنری و ادبی برگزار می‌­کند.

این رویداد شامل دو بخش مسابقه ادبی و نمایشگاه هنری است که در ماه­‌های محرم و صفر سال جاری برگزار می‌شود. بخش ادبی این رویداد، شامل مسابقه در رشته‌های شعر کلاسیک، شعر سپید، شعر نیمایی و داستان کوتاه است و در فراخوان نمایشگاهی بخش هنری، نمایشگاهی حضوری در رشته‌های خوشنویسی، نقاشیخط، تایپوگرافی و نقاشی برگزار می‌شود.

محوریت این رویداد، شخصیت حضرت اباالفضل‌العباس(ع) با تدبر در سوره مبارکه کافرون تعیین شده است.

از جمله اهداف این رویداد می­‌توان به معرفی مؤلفه‌های سبک زندگی حسینی و محوریت آموزه‌های عاشورایی، تعظیم و تکریم شعائر و معارف اسلامی، هویت‌افزایی دینی و انقلابی مخاطبان در مناسبت عظیم عاشورایی حسینی، معرفی شخصیت‌های کربلا، حمایت از هنرمندان در خلق اثر هنری و ادبی با رویکرد اسلامی، انس و مطالعه قرآن و عمل به آن به عنوان ضرورت زندگی توحیدی اشاره کرد.

آثار منتخب بخش هنری، با همکاری واحدهای جهاددانشگاهی در قالب نمایشگاه دوره‌ای در استان‌های مختلف در طول ماه محرم و صفر به نمایش در می آید.

مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از جمله مشارکت‌کنندگان این رویداد فرهنگی هنری هستند.   

گفتنی است؛ علاقه­‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می­‌توانند به سایت isqa.ir مراجعه کنند.

کلید واژه ها: هنری رویداد جهاددانشگاهی ادبی


نظر شما :