اتصال ۲۰۴۰ نفر به پیشرانان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان مرکزی

۲۴ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۵ کد : ۴۹۴۲۵ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی از اتصال ۲۰۴۰ نفر به پیشرانان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد.
اتصال ۲۰۴۰ نفر به پیشرانان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛  دکتر علی اصغر غفاری زاده رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر، اظهارکرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که به کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده توسط جهاددانشگاهی در استان در حال برگزاری است.

وی افزود: این طرح با هدف شناسایی مشاغل خانگی، شناسایی و جذب شاغلین این حوزه و تلاش برای ارتقاء سطح دانش آنها در حال انجام است. این طرح همچنین با هدف کمک در راستای پایدارسازی این گونه مشاغل و ایجاد زنجیره های ارزش طراحی شده است.

غفاری زاده با بیان اینکه مقدمات اجرای این طرح از سال ۹۸ کلید خورده و پس از انجام مطالعات اولیه و مزیت شناسی در سطح استان ها رسما از سال ۹۹ در ۳۱ استان کشور آغاز شده است، افزود: تا امروز ۳۰۳۰ نفر در استان مرکزی در این طرح ثبت نام کرده اند.

وی گفت: با توجه به دستورالعمل های مربوطه، در حال حاضر دبیرخانه این طرح در جهاد دانشگاهی با همراهی اداره کل تعاون توانسته نسبت به شناسایی ۱۴۰ نفر پیشران یا افراد سرآمد در رشته های محتلف از بین شرکت کنندگان اقدام کند.

غفاری زاده در ادامه سهمیه استان مرکزی در این طرح در حوزه های شناسایی، خدمت رسانی و اتصال به پیشران به عنوان بخشی از بازار را ۲۰۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۰۴۰ نفر به پیشران ها اتصال پیدا کرده اند.

وی گفت: همچنین در قالب اجرای این طرح، ۱۲۳۰ نفر از آموزش های عمومی در حوزه های کسب و کار بهره مند شده اند و ۹۵۰ نفر آموزش های تخصصی و ۳۵۰ نفر نیز آموزش های مهارتی را پشت سر گذاشته اند.

به گفته این مقام مسئول به ایسنا، جذب و هدایت ایده های جدید در حوزه مشاغل خانگی و حمایت از آنها تا تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان از اهداف و برنامه های جهاددانشگاهی در استان است که امیدواریم با حمایت اداره کل تعاون و دستگاه های مرتبط و بالادستی، این مهم نیز بعد از اتمام طرح محقق شود.

کلید واژه ها: طرح استان مرکزی جهاددانشگاهی مرکزی


نظر شما :