۱۶آبان؛ آغاز مرحله فینال مسابقات پایان‌نامه و کتاب سه‌دقیقه‌ای توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی

۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۱ کد : ۵۰۱۷۹ معاونت فرهنگی تاپ خبر
مرحله نیمه‌نهایی و فینال مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای و مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۶ و ۱۷ آبان) به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار می شود.
۱۶آبان؛ آغاز مرحله فینال مسابقات پایان‌نامه و کتاب سه‌دقیقه‌ای توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی؛ دبیرخانه مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای اعلام کرد، مرحله نیمه‌نهایی ششمین دوره از این مسابقات ۱۶ آبان و فینال آن 17 آبان برگزار می شود.

مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌ دقیقه‌ای(۳MT) رویدادی فرهنگی است که از سال ۱۳۹۵ توسط سازمان انتشارات و در چارچوب جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی آغاز شده است. این مسابقات در صدد آن بوده که رشد و تقویت توانمندی‌های ارتباطی دانشجویان، ایجاد بستر مناسب برای تبدیل ایده‌های دانشجویی به محصولات کاربردی و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در سطوح مختلف را محقق کند و در عین حال به دانشجویان کمک کند تا تصویر روشن‌تری از نیازهای واقعی جامعه در ذهن داشته باشند. در این رویداد که مطابق با استانداردهای بین‌المللی و با اخذ مجوز دانشگاه کوئینزلند استرالیا به عنوان مبدع این مسابقات در دنیا، برگزار می‌شود، هر شرکت‌کننده در مدت زمان سه دقیقه خلاصه‌ای کاربردی از پایان‌نامه یا رساله خود را ارایه می دهد.

فراخوان ششمین دوره این مسابقات آذر‏‌ماه ۱۴۰۰ اعلام شد و ثبت نام داوطلبان و اجرای مرحله مقدماتی در ۱۸ واحد سازمانی جهاددانشگاهی شامل آذربایجان غربی، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکزی، هرمزگان، هنر، کرمان، گیلان، همدان، یزد، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه علم و صنعت انجام گرفت.

همچنین، بر اساس اعلام دبیرخانه مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای، مرحله نیمه‌نهایی دومین دوره از این مسابقات روز دوشنبه (۱۶ آبان) و فینال آن روز سه‌شنبه (۱۷ آبان) برگزار خواهد شد.

فراخوان دومین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای از آذر ماه سال ۱۴۰۰ توسط ۱۵ واحد از واحدهای جهاددانشگاهی در ۱۲ استان کشور شامل تهران، آذربایجان شرقی، زنجان، اصفهان، قزوین، گیلان، مازندران، فارس، مرکزی، همدان، یزد و کردستان اعلام و ثبت نام دانشجویان نیز همزمان با آن آغاز شد. مجموعاً ۲۵۵ دانشجو در مرحله مقدماتی این مسابقات در استان‌های مذکور مشارکت کرده‌اند.

مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای رویدادی است که معطوف به هنر و فنون معرفی کتاب برگزار و در آن تلاش می‌شود تا از یک سو بتوان از ظرفیت‌های دانشجویان در معرفی کتاب‌های ارزشمند استفاده کرد و از سوی دیگر مهارت‌‌های ارتباطی فن بیان و بیش از همه انگیزه کتاب‌خوانی و مطالعه را در دانشجویان تقویت کرد. یکی از اهداف اصلی این مسابقات، به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتاب و کتاب‌خوانی در میان دانشجویان است.

کلید واژه ها: مسابقات کتاب سه دقیقه دانشگاه


نظر شما :