رییس جدید جهاددانشگاهی تاکیدکرد:

انجام فعالیت‌های جهاددانشگاهی جهت رفع نیازهای مردم و جامعه/اقدامات بر اساس دو ویژگی دانشگاهی و جهادی صورت گیرد

۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۱ کد : ۵۰۳۴۵ اخبار عمومی تاپ خبر
دکتر مسلمی نائینی در اولین روز کاری در این نهاد تاکید کرد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی باید علمی و کاربردی و در جهت رفع نیازهای مردم و جامعه باشد.
انجام فعالیت‌های جهاددانشگاهی جهت رفع نیازهای مردم و جامعه/اقدامات بر اساس دو ویژگی دانشگاهی و جهادی صورت گیرد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جدید جهاددانشگاهی در اولین روز کاری با حضور در جلسه هیات رئیسه این نهاد که با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و رییس پیشین این نهاد برگزار شد گفت: خوشحالم بعد از 30 سال دوباره در خدمت جهادگران عزیز جهاددانشگاهی هستم.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به جلسه‌اش با رییس جمهور، افزود: در این جلسه رییس جمهور تاکید داشتند که جهاددانشگاهی باید در جهت حل مشکلات کشور و به‌ویژه انجام امور بر زمین‌مانده‌ای که سایر دستگاه‌ها سراغ آن نرفته و یا نمی‌روند برود.

وی با بیان اینکه کارها باید در جهاددانشگاهی بر اساس دو ویژگی دانشگاهی و جهادی باشد، تصریح کرد: امیدوارم با کمک دوستان جهاددانشگاهی بتوانیم این مهم را به سرانجام برسانیم.

دکتر مسلمی نائینی با تقدیر از حمایت‌های رهبر انقلاب از جهاددانشگاهی و بیان اینکه ایشان همیشه از جهادگر فقید مرحوم کاظمی آشتیانی نام می‌برند، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که دکتر دهقانی فیروزآبادی نیز اشاره کردند، امیدوارم در حوزه‌های دیگر علوم انسانی، فنی و مهندسی و ... بتوانیم دستاوردهای جهاددانشگاهی را معرفی کنیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به سوابق همکاری‌های خود با جهاددانشگاهی، گفت: چه در زمانی که 30 سال پیش در جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان و چه در زمانی که سال‌های گذشته با جهاددانشگاهی واحد تهران در پروژه تولید لوله‌های نفت همکاری داشتم، این نهاد در اموری آستین بالا می‌زند که دیگران سراغ آن نرفته‌اند.

 رییس جهاددانشگاهی با تاکید مجدد از اینکه امیدوارم بتوانیم سخنان رهبر انقلاب در رابطه با جهاددانشگاهی را به‌عنوان الگو سرلوحه کار قرار دهیم، اذعان کرد: رئیس‌جمهور محترم نیز تاکید دارند که فعالیت‌های جهاددانشگاهی باید علمی و کاربردی و در جهت رفع نیازهای مردم و جامعه انجام شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حمایت دکتر دهقانی فیروزآبادی در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از این نهاد ادامه داشته باشد.

گفتنی است؛ در این مراسم حکم انتخاب دکتر مسلمی نائینی به‌عنوان رییس جهاددانشگاهی که به امضای رییس جمهور رسیده است، توسط دکتر  دهقانی فیروزآبادی قرائت و به وی اهدا شد.

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی رییس جمهور


نظر شما :