در اداره کل فرهنک و ارشاد اسلامی استان مرکزی :

یکصدوچهلمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۲ کد : ۵۱۴۴ معاونت فرهنگی تاپ خبر
به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در سومین روز از دهه مبارک فجر، صبح امروز، ۱۴ بهمن‌ماه طی مراسمی از یکصدوچهلمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی استان مرکزی با عنوان «مقایسه شخصیت امام خمینی(ره) با شخصیت رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان» رونمایی در اداره کل فرهنک و ارشاد اسلامی استان مرکزی شد.
یکصدوچهلمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، به نقل ار ایکنا استان مرکزی، به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در سومین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر صبح امروز ۱۴ بهمن‌ماه طی مراسمی با حضور شهرجردی ریاست جهاددانشگاهی استان مرکزی، طبیب‌زاده معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، رضایی مولف کتاب و دیگر مسئولین از یکصدوچهلمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی استان مرکزی با عنوان «مقایسه شخصیت امام خمینی(ره) با شخصیت رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان در سده اخیر» در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

 

مسعود شهرجردی رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی در ابتدای این مراسم با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و همچنین گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: مجموعه جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد انقلابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بواسطه انقلاب فرهنگی‌ای که در کشور صورت گرفت، تاسیس شد و به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع به فعالیت کرد.

وی افزود: جهاددانشگاهی به تدریج و بصورت عملی وارد مباحث علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در کشور شد، زمانی که دانشگاه‌ها درگیر مباحث آموزشی بودند، جهاددانشگاهی با نگاه به فعالیت‌های پژوهشی برگ زرینی را ثبت نمود و به لطف خداوند بحث پژوهش‌های جهاد یکی از مباحث گسترده کشور شد و ثمرات و برکات فراوانی در پی داشت.
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی هم مجموعه جهاددانشگاهی با همین رویکرد فعالیت‌های ویژه‌ای را داشته و دارد، یکی از قسمت‌های مهم جهادریال سازمان انتشارات جهاددانشگاهی است که به لطف خداوند امروز از یکصدوچهلمین کتاب منتشر شده در این سازمان رونمایی خواهد شد. برنامه سازمان انتشارات این است که هر ماه یک کتاب را رونمایی کند و در اختیار علاقه‌مندان و مشتاقان کتاب و کتاب‌خوانی قرار دهد.


مجید طبیب‌زاده معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در ادامه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری(س) و گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر تصریح کرد: ما در معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمند جهاددانشگاهی استان مرکزی و همین‌طور سازمان انتشارات این نهاد هستیم و به جرأت می‌توان گفت یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه نشر کتاب، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان است که جای تقدیر و تشکر دارد.
احمد رضایی مولف کتاب «مقایسه شخصیت امام خمینی(ره) با شخصیت رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان در سده اخیر» هم در ادامه جلسه گفت: بشر نوعا دوست دارد از دیگر انسان‌ها شناخت داشته باشد که این شناخت عموما به شخصیت انسان‌ها بر می‌گردد، لذا بنده از دوران نوجوانی علاقه بسیار زیادی به مقوله شخصیت‌شناسی داشتم لذا در دانشگاه هم رشته روان‌شناسی را انتخاب کردم.


وی ادامه داد: نظریه‌های شخصیت‌شناسی مختلف را که مرور می‌کردم متوجه شدم هیچ‌کدام از این نظریه‌ها قادر نیستند از شخصیت حضرت امام(ره) یک درک و تبیین درستی ارائه دهند، از طرفی ما با یک حجم گسترده‌ای از اطلاعات در خصوص امام راحل روبرو بودیم و هیچ‌گونه کاستی در این زمینه نداشتیم، لذا پس از مدت ۶ ماه تلاش و زحمت توانستم یک نظریه جدید ارائه کنم که بصورت یک فرمول «نظریه شخصیت‌شناسی تاریخی» شناخته شود.
مولف این کتاب بیان کرد: در این نظریه، مولفه‌هایی در نظر گرفته شده است که عموما از آیات قرآن کریم و روایات استخراج شده و می‌توان گفت این‌ مولفه‌ها بیشترین میزان تبیین شخصیت را برای خواننده به ارمغان می‌آورد، البته مقصود ما از شخصیت‌شناسی، شناخت شخصیت افراد نخبه و اثرگذار مانند حضرت امام است نه هر نوع شخصیتی.
رضایی افزود: در این کتاب پس از تبیین مولفه‌های مورد استفاده، ابتدا زندگی‌نامه امام خمینی(ره) بصورت کامل بیان شده است، سپس وقایع مهمی که در دوران حیات ایشان تا زمان رحلت اتفاق افتاده بیان شده است و در خلال این مباحث به تبیین شخصیت مرحوم امام بر اساس همان مولفه‌ها اهتمام شده است.
وی تصریح کرد: در مرحله بعد، با پرداختن به رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان مانند انقلاب شوروی، انقلاب چین و انقلاب کوبا ابتدا زندگی‌نامه هر کدام و سپس وقایع مهم دوران حیات‌ آنان و در آخر هم تبیین شخصیت آن‌ رهبران بر اساس مولفه‌ها صورت گرفته است، در پایان هم شخصیت امام خمینی(ره) با شخصیت رهبران انقلاب‌های دیگر مقایسه شده است. در پایان کتاب هم به بیان تفاوت‌های شخصیت والا و ارزنده امام راحل با دیگر شخصیت‌های جهان پرداخته شده است که امید است مرود توجه و استقبال علاقه‌مندان قرار گیرد.

کلید واژه ها: به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی


نظر شما :

حسن ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۲
کتاب از نظر محتوا بسیار عالی می باشد . با تشکر