رییس جهاددانشگاهی:

توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه از اولویت‌های جهاددانشگاهی است

۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۸ کد : ۵۲۴۶۱ اخبار عمومی تاپ خبر
دکتر مسلمی نائینی با حضور در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه را یکی از اولویت‌های این نهاد دانست و گفت: باید از ظرفیت اساتید دانشگاه صنعتی شریف و سایر دانشگاه‌ها و مخصوصاً دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برای انجام پروژه‌های مشترک و ملی استفاده کنیم.
توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه از اولویت‌های جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر حسن مسلمی نائینی رییس این نهاد با حضور در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف از دستاوردهای شاخص این سازمان بازدید و نشست صمیمانه ای را با مدیران و اعضای این واحد سازمانی برگزار کرد.


رییس جهاددانشگاهی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جهادگر فقید دکتر سعید کاظمی آشتیانی گفت: جهاددانشگاهی باید همواره در جهت حمایت و پشتیبانی از نظام حرکت کند و فعالیت دکتر کاظمی آشتیانی که امروز هفدهمین سالگرد این جهادگر فقید است، نمونه و الگوی خوبی از فعالیت جهادی به شمار می‌رود که رهبر انقلاب نیز بارها در سخنانشان به آن اشاره فرمودند.

وی با تقدیر از فعالیت‌های سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، این برند را افتخارآفرین دانست و گفت: باید از ظرفیت اساتید دانشگاه صنعتی شریف و سایر دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برای انجام پروژه‌های مشترک استفاده کنیم و امکان اجرای فعالیت‌های مشترک تحقیقاتی وجود دارد.

دکتر مسلمی نائینی با بیان اینکه روایت پیشرفت کشور اهمیت بسیاری دارد، گفت: با روایت دستاوردهای سازمان‌هایی همچون جهاددانشگاهی شریف می‌توانیم در بین جوانان و به ویژه دبیرستانی‌های امید ایجاد کنیم و باید این پیشرفت‌ها برای آن‌ها روایت شود تا به آینده کشور امیدوار شوند.

رییس جهاددانشگاهی یکی از اولویت‌های این نهاد را کمک به توسعه نقاط کم برخوردار کشور ذکر کرد و گفت: به‌طور مثال استان سیستان و بلوچستان که چندی قبل تفاهم‌نامه‌ای را هم با استانداری آن امضا کردیم از نظر انرژی خورشیدی، باد، صنایع و معادن و... ظرفیت‌های بسیاری دارد که سازمان جهاددانشگاهی شریف می‌تواند برخی فعالیت‌هایش را در این استان توسعه دهد.

اهمیت تجاری‌سازی فناوری‌ها موضوع دیگری بود که مورد تأکید رییس جهاددانشگاهی قرار گرفت و با بیان اینکه در گذشته در مواردی به فناوری دست‌یافتیم که هنوز بازاری در کشور نداشت، گفت: باید قبل از تولید فناوری به موضوع نیاز بازار و تجاری‌سازی آن اندیشیده شود.

دکتر مسلمی نائینی بابیان اینکه باید تجاری‌سازی فناوری این نهاد را در بازارهای بین‌المللی و کشورهای منطقه گسترش دهیم گفت: در بسیاری از حوزه‌ها همچون پزشکی، درمان ناباروری و برخی از فناوری‌ها کشورهای منطقه به فناوری‌های ما نیاز دارند که در این زمینه باید برنامه‌ریزی شود.

رییس جهاددانشگاهی در بخش دیگر از این نشست، خاطرنشان کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه یکی از اولویت‌های این نهاد است و باید همکاری‌ها با دانشگاه صنعتی شریف توسعه یابد و همان‌گونه که پیش از این نیز تأکید شد از ظرفیت دانشجویان و مخصوصاً اساتید این دانشگاه به‌صورت ویژه استفاده شود و پروژه‌های بزرگ ملی انجام دهیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی دانشگاه فناوری


نظر شما :