بیانیه جهاددانشگاهی در محکومیت اهانت مجدد به قرآن‌کریم در کشور سوئد/ لزوم مقابله با سیاست پلید توهین به مقدسات و نفرت‌پراکنی

۱۱ تیر ۱۴۰۲ | ۰۶:۳۵ کد : ۵۸۹۱۳ اخبار عمومی تاپ خبر
نهاد انقلابی جهاددانشگاهی با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت اهانت مجدد به قرآن کریم در کشور سوئد، نفرت و انزجار خود را از این تصمیم شوم و عمل کوردلانه اعلام کرد و از همه‌ آزادی‏خواهان جهان خواست در کنار مسلمانان با سیاست پلید توهین به مقدسات و نفرت‌پراکنی مقابله کنند.
بیانیه جهاددانشگاهی در محکومیت اهانت مجدد به قرآن‌کریم در کشور سوئد/ لزوم مقابله با سیاست پلید توهین به مقدسات و نفرت‌پراکنی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ این نهاد در محکومیت هتک حرمت به قرآن کریم در کشور سوئد که باعث جریحه‌دار شدن قلوب بیش از دو میلیارد نفر از مسلمانان و پیروان تمامی ادیان الهی و آزادی‏خواهان در سراسر جهان شد، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

«کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هرچند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت.» (سوره صف آیه 8)

مدعیان آزادی بیان بار دیگر در اقدامی نفرت‌انگیز و موهن علیه قرآن کریم، قلوب بیش از دو میلیارد نفر از مسلمانان و پیروان تمامی ادیان الهی و آزادی‏خواهان در سراسر جهان را جریحه‌دار کردند.

اهانت‌های سریالی و جنون‌آمیز با شعار آزادی بیان به کتابی که در آن خداوند، نور خود را در میان بندگان کامل ساخت و دین و آیینش را با آن به حدّ کمال رساند، نشان می‌دهد، هدف حملات استکبار، اصلِ اسلام و قرآن است.

در چنین زمانه‌ای، اقدامات پلید گاه و بی‌گاه لشگریان جهل و تعصب در هتک حرمت به ساحت شریف نیّر اعظم (صلوات الله علیه و آله) و سند جاوید رسالت او، نشانه‌ای روشن از کینه عمیق و بغض فروخفته‌شان است که نتیجه‌ای جز پراکندگی هر چه فزون‌تر عطر ‌روح‌بخش فرهنگ توحیدی در جهان نخواهد داشت.

مستکبرین جهانی بدانند نور قرآن همیشه جاودان است و علی‌رغم توطئه استکبار، قرآن روزبه‌روز پرفروغ‌تر شده و  این‌گونه اقدامات موهن به‌هیچ‌روی، نمی‌تواند مسیر پرفروغ تمدن‌ نوین اسلامی را با وقفه و کندی مواجه سازد. طبعاً اقدامات دین‌ستیز و جنون‌آمیز با شعارهایی همچون آزادی بیان، پرده از صورت کریه و دستان ناپاک مستکبرین عالم برداشته و ضمیر شیطانی آنان را رسوا نموده است.

نهاد انقلابی جهاددانشگاهی ضمن محکومیت اهانت مجدد به قرآن کریم در کشور سوئد که این بار با مجوز رسمی پلیس رخ داد، نفرت و انزجار خود را از این تصمیم شوم و عمل کوردلانه اعلام و اقدام قاطعانه تمام نهادهای بین‌المللی در تقابل با اینگونه رفتارهای مذبوحانه و جریحه‌دار کردن عواطف امت اسلام را خواستار است و از همه‌ آزادی‏خواهان جهان می‌خواهد در کنار مسلمانان باسیاست پلید توهین به مقدسات و نفرت‌پراکنی مقابله کنند. 

کلید واژه ها: قرآن کریم آزادی بیان


نظر شما :