به همت مرکز تخصصی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر جهادددانشگاهی آذربایجان شرقی انجام شد؛

احداث نیروگاه ۲۵ کیلو واتی در اراک

۲۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۶ کد : ۶۳۳۹۰ معاونت پژوهشی تاپ خبر
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، از احداث و نصب نیروگاه ۲۵ کیلوواتی در محل تاسیسات تقویت فشار گاز در اراک خبر داد و گفت: این نیروگاه توسط مرکز تخصصی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر سازمان جهاددانشگاهی استان احداث و نصب شده است.
احداث نیروگاه ۲۵ کیلو واتی در اراک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، مهندس وحید لطفی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری این واحد سازمانی، از احداث و نصب نیروگاه ۲۵ کیلوواتی به سفارش منطقه ۷ عملیات انتقال گاز در محل تاسیسات تقویت فشار گاز در اراک خبر داد و گفت: این نیروگاه توسط مرکز تخصصی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر سازمان جهاددانشگاهی استان احداث و نصب شده است.

وی افزود: این نیروگاه شامل 81 پنل خورشیدی 310 وات برند LG و اینورتر 25 کیلو واتی برند fronius می‌باشد.

لطفی ادامه داد: این نیروگاه توسط متخصصان مرکز انرژی‌های نو و تجدیدپذیر سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در مدت دو هفته نصب و تحویل کارفرما شده است.

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این نیروگاه از نوع متصل به شبکه بوده و در پی نصب آن حدود 32 هزار کیلو وات ساعت در سال انرژی الکتریکی به شبکه تزریق خواهد شد.

گفتنی است، سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با توجه به چالش اساسی کشور در ناترازی مصرف و تولید انرژی، اقدام به راه‌اندازی مرکز تخصصی انرژی‌های نو و تجدید پذیر در استان به عنوان اولین مرکز تولید نیروگاه‌های هیبریدی کرده تا بتواند بخشی از نیازهای مناطق مختلف را به انرژی پاسخ دهد و در این زمینه اقدام به طراحی نیروگاه‌های برق پرتابل برای مناطق محروم کرده است.

این مرکز همچنین در حوزه انرژی‌های نو نیز فعالیت‌های زیادی در طراحی و نصب نیروگاه‌های هیبریدی(بادی-خورشیدی) داشته و در نقاط مختلف کشور اقدام به پروژه یابی و اجرای نیروگاه‌های با توان مختلف کرده است.


نظر شما :