پیام رییس جهاددانشگاهی به‌مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان

۰۵ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰ کد : ۶۵۲۶۱ اخبار عمومی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی در پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان تاکید کرد: امروز روحیه بسیجی از ایران فراتر رفته است و جلوه‌های زیبای پُرشور نیرو‌های مقاومت فلسطینی با روحیه بسیجی را در غزه مشاهده می‌کنیم که استکبار جهانی و رژیم کودک کش صهیونیستی را ذلیل و حیران کرده‌اند.
پیام رییس جهاددانشگاهی به‌مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ در پیام دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم 
تشکیل بسیج مستضعفان در تاریخ پنجم آذرماه 1358 یکی از نوآوری‌های امام خمینی(ره) بود که باهدف حفظ دستاوردهای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت. انقلابی که با اتکا به تعالیم رهایی‌بخش اسلام و بدون تکیه‌بر هیچ قدرت خارجی به پیروزی رسید و در ادامه راه نیز برای حفظ دستاوردهایش با توکل به خدا در کنار سایر نهادهای انقلاب اسلامی به بسیج مردمی تکیه کرد.

بسیجیانی که در طول هشت سال جنگ تحمیلی، سرافرازانه از میهن اسلامی‌شان در برابر متجاوزان دفاع کردند و با تداوم این مسیر ، انقلاب را از گزند بدخواهان در امان نگه داشتند؛ همانگونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرموده‌اند«اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان‌خواران از آن دور خواهد گردید.»

البته فعالیت بسیجیان به امور نظامی محدود نمی‌شود، بلکه بسیج یک منظومه فکری است که در تمام عرصه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، علمی و فرهنگی، نیل به اهداف بلند قله‌های رفیع عزت و افتخار را هموار می‌سازد. بر اساس سخنان رهبر عظیم شان انقلاب اسلامی عرصه‌ی بسیج یک عرصه‌ی عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخش های جغرافیائی کشور است، بسیج در همه‌ی جاها، مکانها، زمانها، عرصه‌ها و در همه‌ی قشرها وجود دارد. 

امروز نیز با گذشت بیش از چهار دهه از تشکیل این شجره طیبه در کشورمان، روحیه بسیجی از ایران فراتر رفته است و جلوه‌های زیبای پُرشور نیرو‌های مقاومت فلسطینی با روحیه بسیجی را در غزه مشاهده می‌کنیم که استکبار جهانی و رژیم کودک کش صهیونیستی را ذلیل و حیران کرده‌اند.

اینجانب به نمایندگی از جهادگران جهاددانشگاهی، با درود به روح پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، یاد همه شهدای عزیز به‌ویژه شهدای بسیجی را گرامی می‌دارم و فرارسیدن این روز را به کلیه مجاهدان بسیجی و رهبر فرزانه انقلاب که خود پیشگام و پرچمدار همه بسیجیانند، تبریک عرض نموده و عزت و موفقیت همه بسیجیان با اخلاص و ایثارگر را در هر سنگری که هستند و در حال خدمت به مردم ایران اسلامی، ایفای نقش می‌کنند از خدای بزرگ مسئلت می‌کنم. 

حسن مسلمی نائینی
رییس جهاددانشگاهی
5 آذرماه 1402

کلید واژه ها: انقلاب اسلامی بسیج ایران


نظر شما :