رونمایی از پوستر پویش «سعید ایران» در هجدهمین سالروز درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی

۱۴ آذر ۱۴۰۲ | ۰۷:۳۲ کد : ۶۵۶۷۷ معاونت پژوهشی تاپ خبر
از پوستر پویش «سعید ایران» ویژه بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران با حضور رییس و اعضای هیات رییسه جهاددانشگاهی رونمایی شد.
رونمایی از پوستر پویش «سعید ایران» در هجدهمین سالروز درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ در آستانه هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران، طی مراسمی با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و اعضای هیات رییسه این نهاد از پوستر پویش «سعید ایران» ویژه بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت این دانشمند فقید رونمایی شد. 

دکتر مسلمی نائینی در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه باید تکریم مفاخر کشور را در دستور کار قرار دهیم گفت: در جلسه شورای هنر موضوع تکریم زنده‌یاد دکتر کاظمی آشتیانی مطرح شد که با استقبال حاضران در شورا مواجه شد.

رییس جهاددانشگاهی ادامه داد: با همکاری سازمان سینمایی در تلاشیم برای معرفی هرچه بهتر دکتر کاظمی آشتیانی، زندگینامه ایشان برای تولید فیلمی تهیه شود و از کارگردانان مطرح کشور بخواهیم که این اقدام مهم و فرهنگی را انجام دهند.

برنامه‌های پویش «سعیدِ ایران»، با رونمایی از پوستر هجدهمین بزرگداشت دکتر کاظمی آشتیانی آغاز شد و یکی از بخش‌های این پویش مسابقه ادبی و هنری "سعیدِ ایران" است که در بخش‌های سؤالات چندگزینه‌ای، دل نوشته و مسابقه نقاشی طراحی‌ شده است. 

از جمله محورهای این مسابقه ادبی و هنری که ویژه اعضا و خانواده جهادگران جهاددانشگاهی طراحی‌ شده «کاظمی آشتیانی، الگوی ناب پیوند ایمان، علم و جهاد علمی؛ کاظمی آشتیانی، تحکیم بنیان خانواده و درمان ناباروری؛ کاظمی آشتیانی، اعتلای هویت ملی، خودباوری و امیدآفرینی؛ کاظمی آشتیانی، تحقق آرمان "ما می‌توانیم"، شخصیت کاظمی آشتیانی در کلام رهبر انقلاب و زندگی‌نامه این جهادگر فقید است که با جوایز ارزنده در سراسر کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ برگزاری مراسم یادبود، تهیه محتوای تصویری، مکتوب و کلیپ و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها برای معرفی این دانشمند انقلابی؛ برگزاری شب خاطره‌ و گفت‌وگو با دوستان، همکاران و خانواده زنده‌یاد کاظمی آشتیانی؛ تهیه مجموعه پادکست‌هایی از زندگی،  افتخارات و دستاوردهای این جهادگر و سرودی در وصف او؛ رونمایی از یادمان این دانشمند جهادگر از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌شده در پویش «سعید ایران» است.

 

کلید واژه ها: دکتر کاظمی آشتیانی جهاددانشگاهی


نظر شما :