دفتر استانداردسازی در جهاددانشگاهی استان مرکزی افتتاح شد

مدیرکل استاندارد استان مرکزی: جهاددانشگاهی در مسیر منافع و نیازهای کشور حرکت می‌کند

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۷:۳۴ کد : ۷۲۷۲۹ معاونت پژوهشی تاپ خبر
میرنظامی با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد در دولت سیزدهم ارتباط بسیار نزدیکی با جهاددانشگاهی برقرار کرده است، گفت: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای است که در مسیر منافع و نیازهای کشور حرکت می کند.
مدیرکل استاندارد استان مرکزی: جهاددانشگاهی در مسیر منافع و نیازهای کشور حرکت می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ سیدسعید میرنظامی، مدیرکل استاندارد استان مرکزی در آئین افتتاح دفتر استانداردسازی در جهاددانشگاهی، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد در دولت سیزدهم ارتباط بسیار نزدیکی با جهاددانشگاهی برقرار کرد.

وی افزود: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای است که در مسیر منافع و نیازهای کشور حرکت می کند و ریاست سازمان بر اساس شناختی که از این نهاد دارد توصیه کرده است که از ظرفیت جهاددانشگاهی در استان‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم ارتباط مطلوب استاندارد و جهاددانشگاهی در دولت چهاردهم نیز همچنان با قوت ادامه داشته باشد، کرد: سازمان ملی استاندارد تکالیف بسیار زیادی در چهار حوزه ماموریتی که به او واگذار شده دارد و در بخش‌های مختلفی فعالیت می کند.

مدیرکل استاندارد استان گفت: علیرغم دایره گسترده‌ای از وظایف که برعهده استاندارد گذاشته شده، این سازمان نمی‌تواند به تناسب افزایش وظایف، نیروی انسانی اضافه کند در نتیجه باید از ظرفیت دیگر نهادهای فعال در کشور که دارای توان علمی هستند استفاده کرده و بهترین ها را در این راستا انتخاب کند.

میرنظامی با بیان اینکه دلیل همکاری سازمان ملی استاندارد با جهاددانشگاهی، وجود توان و ظرفیت لازم در این نهاد است، افزود: بهتر است حوزه استانداردسازی که زیربنای استاندارد کردن است و تدوین، آموزش و ترویج استانداردها را شامل می شود، به مجموعه‌های علمی همچون جهاددانشگاهی واگذار شود. بر همین اساس دفتر استانداردسازی در جهاد دانشگاهی افتتاح شد و امید است این مجموعه به شکل موثری در حوزه برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با استاندارد اقدام کند.

وی بر لزوم توجه به تاثیرگذاری دوره‌های آموزشی به عنوان یک شرط اصلی در برگزاری هر دوره آموزشی تاکید کرد و افزود: مدیر کنترل کیفی هر واحد تولیدی می تواند استقرار نظام کیفیت را در آن واحد تضمین کند. شناسنامه آموزشی این مدیران عموما بسیار پربار است اما متاسفانه بعضا تسلط لازم را بر استانداردها ندارند که نشان می دهد دوره‌های آموزشی برگزار شده کارآیی و اثربخشی لازم را نداشته اند.

این مقام مسوول با بیان اینکه چند هزار استاندارد از ابتدای تاسیس سازمان ملی استاندارد تاکنون تدوین شده است که اعمال آنها نیاز به آموزش دارد، گفت: مهمترین جامعه هدف ما در بحث آموزش ها مسئولان کنترل کیفی هستند چراکه باید تسلط کامل به استانداردها داشته باشند و امیدواریم جهاد دانشگاهی در این حوزه به ما کمک کند.

مدیرکل استاندارد استان در پایان به نقل از ایسنا، خاطرنشان کرد: بحث واگذاری تدوین استانداردها نیز از ابتدا در این سازمان مطرح بوده و در این مورد اقدام شده است که امیدواریم جهاد دانشگاهی در این حوزه نیز تاثیرگذار باشد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم دفتر استانداردسازی با حضور مدیرکل استاندارد استان مرکزی در جهاددانشگاهی استان افتتاح و آغاز بکار کرد.


نظر شما :