رئیس جهاددانشگاهی:

گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به داروخانه‌ها می‌رسد/ آماده همکاری با سرمایه‌گذاران هستیم

۱۱ تیر ۱۴۰۳ | ۰۶:۳۶ کد : ۷۳۱۱۷ معاونت پژوهشی تاپ خبر
دکتر مسلمی نائینی از بهره‌وری گیاهان دارویی در این نهاد خبر داد و افزود: به زودی گیاهان دارویی تولید شده جهاددانشگاهی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.
گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به داروخانه‌ها می‌رسد/ آماده همکاری با سرمایه‌گذاران هستیم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر حسن مسلمی نائینی رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم گفت: جهاددانشگاهی از ابتدا تصمیم داشت با مشارکت مردم فعالیت کند اما بودجه این نهاد محدود است.

وی ادامه داد: علاوه بر این مدیران سابق جهاد، پیشکسوتان و محققین قبلی جهاددانشگاهی از ابتدای تأسیس تاکنون، بیش از ۶۴۰ علم تولید کرده‌اند ولی نمونه‌های ساخته شده  آن‌ها به تولید انبوه نرسیده است، چون در مورد تأمین بودجه در محدودیت قرار داریم.

 مسلمی نائینی به ظرفیت جهاددانشگاهی در عرصه گیاهان دارویی اشاره کرد و افزود: حدود ۱۷ یا ۱۸ گیاه دارویی در جامعه مورد نیاز است که جهاد دانشگاهی آن را در پژوهشکده گیاهان دارویی خود تولید کرده است و با استفاده از مشارکت مردمی و شرکت‌های مشترک، داروهای گیاهی برای چربی خون، اعتیاد، قند و غیره را تولید خواهیم کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور تصریح کرد: بخش خصوصی از گیاهان دارویی استقبال کرده‌ و در این مورد سرمایه‌گذاری شده‌ است. بر همین اساس تحولی در خط تولید گیاهان دارویی ایجاد شده است که این گیاهان را به صورت فرآوری شده به خارج از کشور ارسال خواهیم کرد و به زودی در داخل و خارج از کشور، در داروخانه‌ها، گیاهان دارویی جهاددانشگاهی را خواهیم دید.

وی همچنین با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی آنتن فایو جی که پیشرفته‌ترین آنتن مخابراتی است را تولید کرده است، افزود: علاوه بر این‌ها موتور متروی که رئیس جمهور شهید سوار آن شدند و از فرودگاه امام(ره) به پرند آمدند، تولید جهاد دانشگاهی بود.

مسلمی نائینی تصریح کرد: جهاددانشگاهی موفق به ساخت اولین دکل حفاری، مته‌های درون‌چاهی و مواد لازم برای حفاری شده است ولی با توجه به محدودیت مالی با سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مشترک توافق کرده‌اند.


نظر شما :