برگزاری سوگواره "مَحرم مُحرم" با همکاری جهاددانشگاهی استان‌های غرب کشور

۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۰۶:۵۹ کد : ۷۳۴۰۴ معاونت فرهنگی تاپ خبر
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی از برگزاری سوگواره «مَحرم مُحرم» با همکاری جهاددانشگاهی استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، کردستان، و خوزستان خبر داد.
برگزاری سوگواره "مَحرم مُحرم" با همکاری جهاددانشگاهی استان‌های غرب کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ مجتبی غلامی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان، یکی از دلایل این همکاری را که در قالب شبکه‌سازی در منطقه غرب کشور صورت گرفته، اشتراکات فرهنگی عنوان کرد و افزود: این استان ها به دلیل مجاورت با یکدیگر در بسیاری ظرفیت های فرهنگی شباهت ها و اشتراکاتی دارند که می توان آنها را در قالب اقداماتی که هم افزایی ایجاد می کند تقویت کرد و حوزه تاثیرگذاری آنها را گسترش داد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم اظهار کرد: یکی از ظرفیت های عمیق و با ارزش فرهنگی کشور آئین های مرتبط با محرم و عاشوراست و با توجه به تنوع بالای برگزاری آیین‌های عاشورایی در استان‌های این منطقه، نسبت به برنامه ریزی و اجرای سوگواره منطقه‌ای با عنوان «مَحرم مُحرم» اقدام شد.

به گفته وی، عکس، تایپوگرافی، شعر بومی، خبر، پادکست، پوستر، داستان کوتاه و مونوگرافی، بخش های این سوگواره هستند که علاقمندان می توانند در این بخش ها نسبت به تولید آثار اقدام کرده و به دبیرخانه ارسال کنند. آیین‌های عزاداری مردم غرب کشور در ماه محرم، کودکان و محرم، زنان و محرم، اسرای کربلا؛ شهدا و اصحاب امام حسین(ع)، مواکب مردمی، عزاداری اهل سنت در سوگ آل الله، پیاده‌روی اربعین، نادیده‌های محرم و اربعین و امر به معروف و نهی از منکر از محورهای اصلی برگزاری این سوگواره است. 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان در ادامه مهلت ارسال آثار جهت شرکت در این سوگواره را هشتم شهریور عنوان و خاطرنشان کرد: هر استان دبیرخانه یکی از بخش‌های این سوگواره است و جهاددانشگاهی استان مرکزی به عنوان دبیرخانه دو بخش پادکست و مونوگرافی انتخاب شده است.

غلامی در پایان به نقل از ایسنا، گفت: علاقمندان می توانند برای شرکت در این سوگواره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مقررات شرکت در هر بخش به سامانه https://www.roytab.ir/sizdahmahrammoharam  مراجعه کنند یا به دبیرخانه سوگواره مَحرم مُحرم در میدان شریعتی دانشگاه اراک، دفتر سازمان دانشجویان مراجعه کرده یا با شماره 32792033_086 تماس بگیرند.


نظر شما :