معاون استاندار:

روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان مرکزی رصد می شود

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۸ کد : ۲۵۹۶۳ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که توسط جهاد دانشگاهی در حال اجراست، در کارگروه اشتغال استان به صورت متناوب بررسی خواهد شد و در مواقع لزوم حمایت لازم نیز صورت می‌گیرد.
روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان مرکزی رصد می شود

سعید فرخی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: توجه ویژه به اشتغال خانگی و اشتغال خرد یکی از پایه‌های اصلی رفع معضل بیکاری است. اشتغال خانگی می تواند در شرایط فعلی که بعضا سرمایه گذاری‌های بزرگ می‌توانند بلندمدت یا دیربازده باشند، عملکرد موثری در توسعه اشتغال و بهبود اقتصاد خانوارها داشته باشد، علاوه بر اینکه رویکردهای فرهنگی در جامعه ما نیز بیشتر متناسب با بخش اشتغال خانگی است.

وی افزود: مبنای مطالعات این طرح خوب بوده و آسیب شناسی انجام شده در خصوص طرح‌ها و مطالعات دیگر کشورها در این حوزه نقطه قوتی در اجرای این طرح است و بر این اساس امیدواری نسبت به موفقیت این طرح بالاست. توجه ویژه به بازار و اقتصاد بازار از دیگر نقاط قوت این طرح است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی نیز اظهار کرد: در خصوص طرح مشاغل خانگی در کارگروه اشتغال بحث و بررسی شد و استفاده از تجربیات این طرح در موارد دیگر نیز می تواند تاثیرگذار باشد. روند اجرای این طرح در کارگروه اشتغال به صورت متناوب بررسی خواهد شد و در مواقع لزوم حمایت لازم نیز صورت می‌گیرد.

فرخی در خصوص الزام شهرداری به ایجاد بازارچه جهت فروش محصولات مشاغل خانگی در استان، با بیان اینکه انجام این کار، شدنی است، گفت: با توجه به اینکه این موضوع یک الزام قانونی است، شهرداران و فرمانداران باید در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند،اما با توجه به اینکه عملکرد این بازارچه ها محدود است، استفاده از فضای مجازی و بازارچه های دیجیتال که می‌تواند بازار بسیار بزرگتری را در اختیار فعالان این عرصه قرار دهد نیز باید پیگیری شود چراکه نتیجه بهتری در این زمینه حاصل خواهد شد.


نظر شما :