مرکز مشاوره جهاددانشگاهی استان مرکزی:

ارائه دهنده خدمات برتر روانشناختی و مهارت های زندگی

۰۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۷ کد : ۴۹۶۲ معاونت پژوهشی
ارائه دهنده خدمات برتر روانشناختی و مهارت های زندگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ،مسئول فنی مرکز مشاوره اجتماعی جهاددانشگاهی استان مرکزی عنوان کرد :  مرکز مشاوره اجتماعی جهاددانشگاهی ارائه دهنده خدمات برتر روانشناختی و مهارت های زندگی از طریق روش های نوین مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی است. 

مهتاب آسترکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، به فعالیت‌های مرکز مشاوره اجتماعی جهاددانشگاهی استان مرکزی اشاره کرد و افزود: این مرکز به دنبال پرکردن خلاء‌هایی در حوزه آسیب‌های خانواده، اختلالات روانی و آموزش مهارت‌های زندگی نظیر حل مسئله، کنترل هیجان و استرس و نیز مشاوره‌های پیش از ازدواج برای کاهش آمار طلاق، مشاوره های حین ازدواج، آموزش فرزندپروری به والدین و نیز برطرف کردن تعارضات زناشوئی در صورت بروز اختلاف بین زوجین است. 

این کارشناس ارشد بالینی ادامه داد: مرکز مشاوره عمومی و اجتماعی جهاددانشگاهی استان مرکزی در حوزه سلامت روان، اختلالات روانی نظیر افسردگی، حمله‌های عصبی، بیماری‌های روانی و اضطراب، مهارت‌های زندگی و نیز تست شخصیت فعالیت می‌کند. 

وی با اشاره به گذشت بیش از یکماه از آغاز فعالیت این مرکز اظهار کرد: جامعه هدف این مرکز محدودیتی نداشته و همه افرادی که نیازمند برخورداری از این خدمات هستند می‌توانند مراجعه کنند و از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شوند. 

آسترکی آموزش مهارت‌های زندگی را که از محوری ترین فعالیت‌های این مرکز است به عنوان راهکاری برای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و گفت: فعالیت این مرکز روان شناسی و مشاوره جهاددانشگاهی که منجر به انجام برنامه‌های آموزشی و درمانی می شود ظرفیت مناسبی برای پرکردن خلاء‌هایی است که زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند.

 

کلید واژه ها: روانشناختی و مهارت های زندگی


نظر شما :