نشست ریاست جهاد دانشگاهی استان مرکزی با مدیر کل مدیریت بحران استان مرکزی

۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۸ کد : ۵۴۸۷ اخبار عمومی تاپ خبر
مسعود شهرجردی ریاست جهاد دانشگاهی استان مرکزی  با حمیدغیاثی مدیرکل بحران استانداری استان مرکزی دیدار کرد .
نشست ریاست جهاد دانشگاهی استان مرکزی با مدیر کل مدیریت بحران استان مرکزی

مسعود شهرجردی ریاست جهاد دانشگاهی استان مرکزی  با حمیدغیاثی مدیرکل بحران استانداری استان مرکزی دیدار کرد .

به گزارش روابط عمومی جهاد د انشگاهی استان مرکزی ، در روز چهارشنبه 1 اسفند ماه 97 مسعود شهرجردی ریاست جهاد دانشگاهی با حمید غیاثی مدیر کل مدیریت بحران استانداری مرکزی دیدار کرد .

در این نشست شهرجردی رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، ضمن اعلام آمادگی همکاری در زمینه های مختف آموزشی و تحقیقاتی به اداره کل مدیریت بحران استان مرکزی ، به ارائه گزارشی در خصوص توانمندی ها و پتانسیل جهاد دانشگاهی استان مرکزی در زمینه های علمی ، آموزشی ، پژوهشی و مدیریت بحران پرداخت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی  در این نشست گفت: سند آموزشی مدیرت بحران استان بر اساس وظایف ذاتی دستگاه‌ها تدوین شده و هر دستگاهی بامحوریت وظایفی که در خصوص بحران دارد باید آموزش‌هایی برگزار کند.

حمیدغیاثی اظهار کرد: اداراه کل مدیریت بحران استانداری مسئول هماهنگی میان دستگاه‌های عضو شورای مدیریت بحران و نظارت بر عملکرد آنها در مراحل پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی است .

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مراحل مدیریت بحران پیشگیری است که در این خصوص یکی از مهم‌ترین اقدامات، آموزش است و برای اینکه بتوانیم آموزش را اصولی انجام دهیم در این رابطه سند آموزشی بر اساس وظایف ذاتی دستگاه‌ها تدوین شده و هر دستگاهی براساس وظایفی که در خصوص بحران دارد باید آموزش‌هایی برگزار کند که این مهم از سال گذشته تدوین شده است .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه برای این سند چشم‌انداز 4 ساله دیده شده در نظر داریم تا سال 1400 حدود 35 هزار نفر آموزش ببینند .

غیاثی در خصوص صنعت بیمه بیان کرد: دنیا به سمت استفاده درست و مفید از صنعت بیمه در حرکت است، بیمه بازوی کمک کننده به دولت هاست و از آنجاکه بروز خسارت های ناشی از بحران ها برای دولت ها سنگین تمام می شود، در این راستا به دنبال رواج فرهنگ استفاده از بیمه در شهر و روستا هستیم که البته در حال حاضر رقم خوبی از بیمه وجود ندارد .

وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران یک مجموعه فعال و پویاست، اضافه کرد: مدیریت بحران به صورت 24 ساعته بویژه در روزهای تعطیل در حالت آماده باش قرار دارد، در حال حاضر مدیریت بحران 14 کارگروه تخصصی دارد  که مسئول آن دستگاه‌های اجرایی هستند .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: در مجموع تمام دستگاه‌های اجرایی بویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان  به صورت 100 درصد با تمام توان برای مقابله با بحران های احتمالی آماده هستند و دائم با آنها در تماس هستیم و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم البته به سبب مشکلات مالی و اوضاع فعلی کشور نواقصی در برخی دستگاه‌ها وجود دارد، اما تمام دستگاه‌ها آمادگی لازم را برای انجام وظیفه در مواقع بحران دارند


نظر شما :