نشست مشترک رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۵ کد : ۵۶۹۵ مرکز رشد، تجاری سازی فناوری و اشتغال
شهرجردی گفت: سازمان ستفا استان مرکزی می تواند در بحث اشتغال فارغ التحصیلان، زنان بی سرپرست و جوانان و ... با همکاری اداره کل کار استان اقدامات موثری انجام دهند که در این راستا نیازمند فضای گفتمان در این زمینه در دانشگاه ها جهت عملیاتی شدن طرح کارورزی هستیم.
نشست مشترک رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی

مهندس مسعود شهرجردی ، رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی 4 اسفندماه در نشست مشترک با مهندس آبایی مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی  در راستای استقرار طرح ملی مشاغل خانگی در استان به تشریح فعالیت های مختلف جهاددانشگاهی در حوزه های فرهنگی آموزشی و پژوهشی، آموزشی، اشتغال، مراکز رشد و... در راستای تحقق برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث کارورزی و مهارت آموزی دانشجویان اشاره کرد و افزود: سازمان ستفا و سازمان دانشجویان ایران در جهاددانشگاهی استان می توانند در بحث اشتغال فارغ التحصیلان، زنان بی سرپرست و جوانان و ... با همکاری اداره کار استان اقدامات موثری انجام دهند که در این زمینه نیازمند فضای گفتمان در دانشگاه ها هستیم.

شهرجردی در ادامه با اشاره به طرح ملی سامانه مشاغل خانگی، خاطرنشان کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم جهت ایجاد اشتغال و درآمد برای جوانان به ویژه دانش آموختگان دانشگاهی محسوب می شود.

وی اظهارکرد: طرح توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی تاکنون نتایج قابل قبولی در کشور به دنبال داشته که امید است بتوان این نتایج را در استان مرکزی تعمیم داد.

 رئیس جهاددانشگاهی استان  با بیان اینکه هم اکنون 9 استان به صورت پایلوت در طرح ملی مشاغل خانگی قرار دارد، خاطرنشان کرد:  امید است استان مرکزی نیز با حمایت سازمان اشتغال کشور و با همکاری دستگاه های جامعه هدف به عنوان استان پایلوت در این زمینه قرار گیرد.

مهندس آبایی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در پایان خواستار پیگیری های لازم در این زمینه از معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کار شد.

 


نظر شما :