نماینده سابق مجلس:

ایسنا هیچگاه از مسیر اصلی اطلاع‌رسانی خارج نشده است

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۴۵ کد : ۲۱۵۰۰ معاونت فرهنگی تاپ خبر
نماینده سابق مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاری رسالت ارزشمندی است و خبرگزاری ایسنا به خوبی این رسالت را به انجام رسانده است.
ایسنا هیچگاه از مسیر اصلی اطلاع‌رسانی خارج نشده است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، محمد حسینی امروز پنجشنبه 16 مردادماه به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ و ۱۷ مرداد، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی و روز خبرنگار با حضور در این خبرگزاری اظهار کرد: اعضای جهاد دانشگاهی اقدامات خوبی را برای رفع مشکلات کشور انجام می‌دهند که شایسته تقدیر است.

حسینی بیان کرد: با توجه به وجود سیستم های آموزشی کلاسیک در کشور، نیاز بود یک مرکز به عنوان مرکزی راهبردی و سیاست‌گذار در حوزه آموزش عالی و درمان ورود پیدا کند که جهاد دانشگاهی این نقش را به خوبی ایفا کرد و در این ۴۰ سال فعالیت های خوبی در این راستا توسط جهاددانشگاهی از جمله در حوزه سلول های بنیادی و درمان ناباروری انجام شده است.

وی توجه جهاد دانشگاهی به عرصه پژوهش و تحقیقات کاربردی را ارزشمند دانست و افزود: تحقیقات زیادی در کشور ما انجام می شود ولی متاسفانه بسیاری از این تحقیقات در کتابخانه ها آرشیو می شوند و این مسئله نشان می دهد که برخی مدیران به تحقیق عقیده ای ندارند یا اصراری بر اجرای نتایج تحقیقات ندارند در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا توجه به تحقیق و اقدام بر اساس نتایج تحقیقات کاربردی یک اصل است.

وی در خصوص روز خبرنگار نیز اظهار کرد: خبرنگاری رسالت ارزشمندی است و خبرگزاری ایسنا به خوبی این رسالت را به انجام رسانده و برخلاف برخی که به دنبال استفاده های سیاسی از عرصه رسانه هستند، خبرگزاری ایسنا هرگز از حوزه اصلی اطلاع رسانی خارج نشده و علیرغم وجود مشکلات به دنبال جلب رضایت اشخاص خاص نیست.

نماینده سابق مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت روشنگری افکار عمومی درخصوص شایعه پراکنی ها و اخبار غلطی که دشمنان از طریق رسانه های بیگانه علیه کشور منتشر می کنند، افزود: آنها با انتشار اینگونه اخبار به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و کاهش حس اعتماد و امید در کشور هستند و رسانه های داخلی باید با تحلیل این اقدامات و اینگونه اخبار، واقعیت ها را برای مردم به نمایش گذاشته و اجازه ندهند دشمنان در این توطئه افکنی ها موفق شوند.


نظر شما :