۵ آذرماه؛ تمدید مهلت ثبت نام جذب همکاری آزمونی و غیرآزمونی داوری و میانجیگری

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۱ کد : ۳۸۲۵۲ معاونت آموزشی تاپ خبر
مهلت ثبت نام جذب همکاری آزمونی و غیرآزمونی داوری و میانجیگری تا پایان روز جمعه ۵ آذرماه تمدید شد.
۵ آذرماه؛ تمدید مهلت ثبت نام جذب همکاری آزمونی و غیرآزمونی داوری و میانجیگری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ انسیه صالحی معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی استان مرکزی در این باره، گفت: مرکز توسعه حل اختلاف با همکاری مرکز آزمون جهاد دانشگاهی، آزمون داوری، میانجی گری و شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آزمون داوری، میانجی گری و شوراهای حل اختلاف به صورت آزمونی و غیر آزمونی خواهد بود، افزود: علاقمندان جهت شرکت در آزمون آزمون داوری و میانجی گری تا 5 آذرماه جاری فرصت دارند ثبت نام خود را انجام دهند.

صالحی تصریح کرد: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح 2 حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مرتبط از جمله حقوق، فقه و الهیات(گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) می توانند برای ثبت نام در آزمونهای داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری اقدام و فارغ التحصیلان مقطع  کارشناسی و بالاتر رشته های روانشناسی – جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده صرفاً مجاز به شرکت در آزمونهای میانجی گری و داوری  تخصصی خانواده می باشند.

وی شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون عنوان کرد و گفت: حداکثر 2 برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی استان در ادامه با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی، گفت: برخی از داوطلبان، بدون آزمون و براساس شرائط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام به تفصیل شرح داده شده است می توانند نسبت به ثبت نام غیر آزمونی اقدام و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند.

وی توضیح داد: در روش جذب بدون آزمونی، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه ای و تطبیق شرایط(ویژه مؤسسات داوری موجود)مورد بررسی قرار می گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام میگیرد و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرایط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی استان با اشاره به زمان برگزاری آزمون گفت: بر اساس برنامه زمانبندی صورت گرفته، آزمون در تاریخ 26 آذر ماه برگزار خواهد شد و چنانچه بنابر شرایط تغییری درزمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام مسوول در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان جهت اطلاع بیشتر از شرایط عمومی و اختصاصی، مواد آزمون و مراحل ثبت نام می توانند به سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir و سایت مرکز توسعه حل اختلاف به نشانی www.shoradad.eadl.ir مراجعه کنند.


نظر شما :