از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛

فراخوان نمایشگاه بین‌المللی «هفت سین قرآنی» منتشر شد

۳۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۵ کد : ۴۱۶۳۸ اخبار عمومی تاپ خبر
فراخوان نمایشگاه خوشنویسی، نقاشی‌خط و تایپوگرافی «هفت سین قرآنی» از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی منتشر شد.
فراخوان نمایشگاه بین‌المللی «هفت سین قرآنی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، به مناسبت فرارسیدن نوروز باستانی و شروع قرن ۱۵ هجری شمسی، نمایشگاه بین‌المللی هفت سین قرآنی را برگزار می­‌کند.

این سازمان با هدف استفاده از زبان هنر برای دستیابی به اهداف خود در راستای تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی با محوریت قرآن کریم و سیره زندگانی معصومین(ع)، مجموع نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی ملکوت را برگزار می­‌کند. حمایت از هنرمندان جوان و مستعد و نمایش آثار هنرمندان حوزه نگارگری قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی از جمله رویکردهایی هست که در برگزاری این بخش از نمایشگاه مد نظر است.

موضوع نمایشگاه

سلامٌ قولاً مِن رَبِّ رحیم. (یس/۵۸)

سلامٌ علی نوح ٍ فی العالمین. (صافات /۷۹)

سلامٌ علی اِبراهیم. (صافات/۱۰۹)

سلامُ عـَلی موُسی و هارون. (صافات/۱۲۰)

سلامُ علی آلِ یاسین. (صافات/۱۳۰)

سلامٌ عـَلیکُم طِبتُم فادخـُلوُها خالدین. (زمر/۷۳)

سلامُ هیَ حتّی مَطلَعِ الفـَجر. (قدر/۵)

رشته‌های نمایشگاه:

خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی

مقررات شرکت در نمایشگاه:

از میان آثار ارسالی، آثاری که طبق نظر هیئت انتخاب، شرایط حضور در نمایشگاه بین‌المللی را داشته باشند به این بخش راه پیدا خواهند کرد که به صورت مجازی و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام صرفا از طریق پایگاه اینترنتی reg.isqa.ir انجام خواهد شد. اطلاعات فرم ثبت‌نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، از این رو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت‌کننده است. حجم تصویر ارسالی کمتر از ۲ مگابایت باشد.

دبیرخانه نمایشگاه مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند. در صورت ارسال بیش از حد ظرفیت نمایشگاه، آثار به صورت گزینشی انتخاب می‌شود.

آثاری که با موضوع نمایشگاه مطابقت نداشته باشند حذف خواهند شد. آثاری که به لحاظ کیفیت فنی مورد تایید نباشند حذف خواهند شد. تصاویر ارسالی باکیفیت پایین داوری نخواهد شد. دبیرخانه ازدریافت آثارارسالی بعد از موعد مقرر معذور است.

ارسال آثار توسط شرکت کننده، جهت حضور در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی اثر است، درصورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی وجزایی آن به عهده شرکت کننده است. هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۵ اثر برای شرکت در نمایشگاه ارائه کند.

به تمامی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه بین‌المللی گواهی شرکت در نمایشگاه از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در آن کشور اعطاء می‌شود. هزینه شرکت در نمایشگاه رایگان است. ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله پذیرش مقررات نمایشگاه است.

تصمیم درباره مسائل پیش بینی نشده بر عهده شورای برگزاری است و به اطلاع هنرمندان خواهد رسید.

آخرین مهلت ارسال آثار:
۲۰ اسفند ۱۴۰۰ است و زمان برگزاری نمایشگاه نیز اول فروردین ۱۴۰۱ خواهد بود. شماره تماس‌های دبیرخانه؛ ۰۲۱۶۶۹۷۰۷۷۵ و ۰۲۱۶۶۴۰۲۸۸۲ و ۰۲۱۶۷۶۱۲۳۳۷

کلید واژه ها: نمایشگاه المللی آثار


نظر شما :